Kližan: Teraz som sklamaný, ale mám impulz do ďalšej práce

Martin Kližan.
Martin Kližan. (Autor: TASR/AP)
Andrej Bučko|16. jan 2017 o 16:43

Za výkon, za bojovnosť a drámu so superhviezdou si slovenský tenista zaslúži pochvalu a uznanie. Z postupu sa v pondelok tešili Lacko a Kučová.

MELBOURNE. V prvom kole 105. tenisových majstrovstiev Austrálie vypadli traja Slováci – Rebecca Šramková, Jana Čepelová i Martin Kližan.

Podľa postavenia v rebríčku, a ženy aj podľa hry na dvorci zaslúžene. Slovenky jasne nestačili na súperky a ani poriadne nezdramatizovali zápasy.

Kližan v piatom sete viedol

Kližan síce prekvapujúco získal prvý set, ba ešte dotiahol zápas do piateho, ale favorizovaný Stan Wawrinka predvádzal, prečo vyhral v Austrálii, vo Francúzsku i v USA, je úradujúcim držiteľom grandslamového titulu (US Open 2016) a svetovou štvorkou. Zvládol lopty, ktoré rozhodli. Skúšal postaviť svoje silné jednoručné bekhendy proti drviacim forhendom Slováka.

Kližan nezvládol momenty blízko úspechu. V piatom sete štyrmi uletenými loptami zahodil šancu na zvýšenie na 5:3. Aj na mečbal Wawrinku napálil forhend do siete.

Kližanovi nestačil na Wawrinku ani skvelý výkon : fotogaléria

19.1.2017

Stále platí, že od júla 2016 nevyhral zápas. Hoci tentoraz si za výkon, bojovnosť a drámu so superhviezdou zaslúži pochvalu a uznanie. Novinári sa pýtali Slováka, ako je možné, že tento hráč prehrá desať zápasov za sebou.

"Ako som už predtým vysvetlil, bol som zranený, s boľavou nohou sa nedalo trénovať, ani fyzičku, ani hru a v zápasoch sa to ukázalo.Teraz sa cítim dobre, telo vydržalo vyše tri a pol hodiny. Vystrašil ma len úder súpera na telo na konci zápasu, keď som už prestal hrať a iba som kráčal. Trafil ma, pričom mal celý dvorec prázdny. Nechcem to komentovať, či to bolo úmyselné, alebo nie, stalo sa,“ povedal Kližan. "Hra i výsledok je impulzom do ďalšej práce v sezóne, ale práve teraz som sklamaný, lebo prehra mrzí. Bol som blízko."

Domov»Tenis»Australian Open»Kližan: Teraz som sklamaný, ale mám impulz do ďalšej práce