Malkin s Crosbym žiarili v pätnásťgólovom zápase s Washingtonom

Pittsburgh je obhajcom Stanleyho pohára.
Pittsburgh je obhajcom Stanleyho pohára. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. jan 2017 o 21:59

V ďalšom večernom zápase Buffalo zdolalo Dallas.

NEW YORK. Obranca Edmontonu Andrej Sekera sa tešil z domáceho triumfu svojho tímu nad Arizonou 3:1. Sekera nebodoval, ale odohral solídnych 21:59 min, pripísal si 3 strely, 2 bloky aj jeden plusový bod. Oilers zdolali Coyotes na domácom ľade prvýkrát v riadnom hracom čase od 23. novembra 2009, pripomenul portál NHL.

Hráči Edmontonu natiahli sériu víťazstiev na tri zápasy a v tabuľke Pacifickej divízie Západnej konferencie sú druhí za Anaheimom.

Naopak, nedarilo sa Bostonu s kapitánom Zdenom Chárom, Bruins podľahli New Yorku Islanders hladko 0:4. V drese posledného tímu Východnej konferencie sa dvomi gólmi zaskvel ruský útočník Nikolaj Kuľomin.

Čisté konto si udržal nemecký brankár Thomas Greiss, ktorý kryl všetkých 32 striel súperových hráčov.

Hokejisti Bostonu hladko prehrali s New Yorkom Islanders: fotogaléria

16.1.2017

Dobrý výkon Budaja nestačil

Ani skvelý výkon Petra Budaja s úspešnosťou zásahov 93,1% nestačil hráčom Los Angeles na domáce víťazstvo nad hokejistami Tampy Bay. O triumfe hostí 2:1 rozhodol v závere druhej tretiny Brian Boyle pomerne kurióznym gólom z veľkého uhla, keď Budaj ležiac na ľade nemohol urobiť viac a puku do siete pomohol aj brániaci Dustin Brown.

"Mali sme aj veľa šťastia v tomto zápase, ale o víťazstvo sme tvrdo bojovali," zhodnotil tréner Tampy John Cooper.

K absencii kapitána Kings Anžeho Kopitara jeho spoluhráč Trevor Lewis povedal: "Práve vtedy treba viac zabrať a pomáhať si navzájom. Dnes nám však práve toto nevyšlo. Každý z nás sa musí zlepšiť."

Šialený zápas v Pittsburghu

Pittsburgh na domácom ľade s Washingtonom predviedli divákom zápas, aký môžu vidieť len zriedka. Aj s gólom v predĺžení ich padlo pätnásť a zaplnené tribúny bavil Jevgenij Malkin, ktorý v druhej tretine dal za domácich hetrik a prispel ku deväťgólovej nádielke v prostrednej časti.

"Veľmi divný zápas. Zaspali sme začiatok a nehrali dobre. Inkasovať sedem gólov je strašne veľa, musíme zapracovať na defenzívnej hre a nerobiť zbytočné fauly ako ja pri prvom striedaní. Samozrejme, tento zápas bol aj o zábave s toľkými gólmi. Nie však pre brankárov, skôr pre útočníkov," uviedol Jevgenij Malkin na webe NHL.

Skvelým výkonom sa prezentoval i Sidney Crosby, ktorý k jednému gólu pridal aj tri asistencie, vrátane tej na víťazný gól v predĺžení Conorovi Shearymu.

Pittsburgh týmto víťazstvom pretrhol trojzápasovú sériu prehier, naopak Washington, ktorý je prvý vo Východnej Konferencii, zaznamenal prvú prehru v ostatných desiatich zápasoch.

NHL - pondelok:

Boston - New York Islanders 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Góly: 34. Kuľomin (Cizikas, Chimera), 35. J. Bailey (A. Lee, Pelech), 39. Kuľomin (Cizikas), 52. Chimera. Brankári: Rask, (41. McIntyre) - Greiss. Strely: 32-27.

/Zdeno Chára (Boston) odohral 23:15 min, štyrikrát strelecky ohrozil brankára súpera, zaznamenal jeden mínusový bod, dve trestné minúty a dva hity/

Buffalo - Dallas 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 1. Ennis, 13. J. McCabe, 28. Eichel (Reinhart, Okposo), 60. Eichel - 16. Faksa (Hudler). Brankári: Lehner - K. Lehtonen. Strely: 29-32.

Pittsburgh - Washington 8:7 pp (0:2, 6:3, 1:2 - 1:0)

Góly: 27. Malkin (Daley, Schultz), 28. Sheary (Crosby, Daley), 29. Bonino (Schultz, Kessel), 34. Rust (Daley, Määttä), 35. Malkin (Guentzel, Schultz), 38. Malkin (Hörnqvist, Crosby), 46. Crosby (Sheary, Rust), 61. Sheary (Crosby, Schultz) - 8. Burakovsky (Winnik), 18. Nicklas Bäckström (Oshie, Ovečkin), 22. Williams (Kuznecov, M. Johansson), 36. Connolly (Chorney, Burakovsky), 37. Eller (Schmidt, Oshie), 50. Oshie (Ovečkin, Niskanen), 55. Eller (Orlov, Niskanen)

Detroit - Montreal 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 39. Vanek (DeKeyser, Nielsen)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:12 min, 2 strely, 2 "hity", 1 zblokovaná strela

Los Angeles - Tampa Bay 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 9. Clifford - 15. T. Johnson (Drouin, Witkowski), 39. B. Boyle (V. Filppula, Kučerov)
Marián Gáborík odohral 16:29 min, 3 strely, Peter Budaj (obaja Los Angeles) odchytal 58:56 min, kryl 27 z 29 striel a dosiahol úspešnosť 93,1%

San Jose - Winnipeg 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 12. J. Ward (Braun), 23. Meier (Tierney, J. Ward), 28. Burns (Pavelski, Marleau), 52. Tierney (Meier, Vlasic), 60. J. Thornton - 58. Morrissey (Scheifele), 60. Scheifele

Edmonton - Arizona 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 4. Nugent-Hopkins (Eberle, A. Larsson), 32. Khaira (Letestu, Kassian), 34. Draisaitl (McDavid) - 38. Vrbata (Burmistrov)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 21:59 min, 3 strely, 2 trestné minúty, +1 bod, 2 bloky