James Harden (vpravo) opäť žiaril, tentoraz to ale jeho tímu nepomohlo.
James Harden (vpravo) opäť žiaril, tentoraz to ale jeho tímu nepomohlo. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. jan 2017 o 08:16

Rockets nestačili na Miami. Na palubovke súpera prehrali 103:109.

NEW YORK. Ani trináste triple-double Jamesa Hardena v ročníku nepomohlo basketbalistom Houstonu v Miami, kde v utorňajšom dueli podľahli 103:109.

Dvadsaťsedemročný rozohrávač ozdobil svoj výkon štyridsiatimi bodmi, dvanástimi doskokmi a desiatimi asistenciami. "Hrali tvrdo a zdolali nás, nie je veľmi čo viac hodnotiť," povedal tréner Rockets Mike D'Antoni.

"Dostali sme sa k otvoreným strelám, ale nepadli nám do koša. Mali sme šancu na víťazstvo, najmä v tretej štvrtine. V poslednej sme však nehrali tak, ako sme potrebovali," doplnil Harden. Dosiahol štvrté 40-bodové triple-double v sezóne.

Kým Dallasu stačilo na víťazstvo v Chicagu deväťdesiatdeväť bodov, Los Angeles Lakers neuspeli doma proti Denveru ani so 121 nastrieľanými bodmi. S Nuggets prehrali prvú štvrtinu 26:40 a viezlo sa to s nimi celý zápas.

Napokon prehrali 121:127.