Trenčín vytrápil úradujúceho majstra, Nitra vyhrala až po nájazdoch

Hráči Nitry zdolali Trenčín až po nájazdoch.
Hráči Nitry zdolali Trenčín až po nájazdoch. (Autor: SITA)
Sportnet|20. jan 2017 o 17:30

Hokejisti Nitry v zápase proti Trenčínu ani raz neviedli, no napokon vyhrali.

BRATISLAVA. Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali s Popradom 2:3 v piatkovom stretnutí 40. kola Tipsport Ligy 2016/2017. Liptáci nebodovali už v piatom zápase za sebou a aktuálne sú na hranici medzi play-off a play-out.

Popradčania neprehrali už štyri stretnutia za sebou.

Hokejisti Košíc zvíťazili 4:0 na ľade Martina a udržali sa na čele tabuľky. Košice vyhrali tretí duel z ostatných štyroch, Nové Zámky prehrali štvrté z posledných piatich stretnutí. čisté konto si v košickej bránke udržal Vladislav Habal.

Hokejisti Žiliny potvrdili dobrú formu v ostatnom období a zvíťazili na ľade Zvolena 5:2. Žilinčania majú na svojom konte päť víťazstiev z ostatných šiestich zápasov, Zvolenčania prehrali tretí duel za sebou.

Hokejisti Banskej Bystrice prehrali 1:4 na ľade Martina. Zaváhanie banskobystrického klubu znamená, že po piatku strácajú v tabuľke na vedúce Košice tri body.

Banská Bystrica zostala bez bodov druhýkrát po sebe, Martin triumfoval v druhom stretnutí v sérii.

Trenčín podľahol Nitre až po nájazdoch: fotogaléria

20.1.2017

Hokejisti Trenčína sa odpútali z dna tabuľky, keď v piatkovom domácom zápase proti majstrovskej Nitre získali bod za prehru 3:4 po samostatných nájazdoch.

Aktuálne im patrí deviata pozícia, o bod menej nazbierali Nové Zámky.

Tipsport Liga - 40. kolo:

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Poprad 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Góly: 10. Kriška (M. Uram), 13. Kriška (T. Nádašdi, M. Uram) - 3. Štrauch (Postnikov), 16. P. Svitana (Postnikov), 41. Kroták (Matúš Paločko, T. Troliga)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, M. Valach - Jobbágy, Korba, 1360 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan - M. Šiška, Mezovský, Makovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, Uhrík, Oravec - J. Sukeľ, Cibák, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - Róbert Huna, Stümpel, Števuliak - A. Laco, Piatka, Lištiak

Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, Krempaský, Matej Paločko, Postnikov - L. Hvila, Zagrapan, Lichanec - Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták - Vorobiov, Murček, D. Bondra - Štrauch, Mlynarovič, P. Svitana

Hlasy trénerov:

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Bol to ťažký, náročný a vyrovnaný zápas. Z nášho pohľadu bola rozhodujúca individuálna chyba, ktorá predchádzala tretiemu gólu, ktorý sme inkasovali hneď po prvom striedaní v tretej tretine. Chceli by sme sa posilniť ešte na poste obrancu, niečo máme rozpracované, ale zatiaľ ešte nemáme konkrétnu posilu."

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Oba tímy mali na prípravu veľmi dlhý čas a chceli k zápasu pristúpiť koncentrovane. Podarilo sa nám v úvode streliť rýchly gól, ale vzápätí sme aj veľmi rýchlo prišli o vedenie. Myslím si, že z nášho pohľadu bola kľúčová bojovnosť každého hráča."

HC Nové Zámky - HC Košice 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 23. L. Nagy (E. Šedivý), 23. Jiří Vašíček (P. Bartoš), 49. Bicek (Jenčík, Suja), 53. Boltun (Jenčík, E. Šedivý)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, J. Konc - Gegáň, J. Valo

Nové Zámky: Lundström - V. Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda - M. Hudec, Brabenec, R. Lelkeš - M. Paulovič, Kytnár, Saarinen - Lavrovs, Čaládi, McParland - J. Tibenský, Dominik Rehák, Fábry

Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, Jankovič, Matejka, Šmach, Vašíček, Koch - L. Nagy, Boltun, Tibor Varga - Jenčík, Suja, Bicek - P. Bartoš, T. Klíma, J. Milý - E. Šedivý, Vrábeľ, Šoltés

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: "Ťažko sa hodnotí tento výkon. Dostali sme lekciu z efektivity, gól sme nedali, nepresadili sme sa v koncovke, kde sme neboli dostatočne agresívni ani chytrí. Herne to nebol najhorší výkon. Neboli sme horší než Košice, oni boli dôslednejší. V 23. minúte dva zlepené góly, ten druhý sme si vlastne dali sami. My sme také šťastie nemali, možno sme oň ani dostatočne pred bránou nezabojovali. Nemôžem hráčom vyčítať, že by sme nechceli alebo nebojovali, Ale v koncovke sme mali samostatný nájazd, mali sme tyčku a prázdnu bránu. Nejaký gól sme si zaslúžili, ten tam nepadol a o tom to je."

Rostislav Čada, tréner Košíc: "Dnešné víťazstvo v Nových Zámkoch sme dosiahli výbornou hrou celého mužstva v obrane. V druhej tretine sme mali malý herný výpadok, ktorý sme vyriešili výborným výkonom brankára Habala a zvýšenou bojovnosťou. V každom prípade, na výhre sa podieľali dve úspešné presilovky, ktoré sme využili."

HKM Zvolen - MsHK Doxxbet Žilina 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Góly: 20. J. Majdan (Klhůfek), 42. Jurák (L. Novák) - 16. Švihálek (Matis, Ondruš), 28. Holovič (R. Konečný, J. Jurík), 30. R. Konečný (Marek Hovorka, Stupka), 38. Ondruš (Matis), 58. Marek Hovorka (Macejko)

Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky 0:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc - Holienka, M. Kollár, 902 divákov

Zvolen: Šimko (41. S. Baroš) - D. Krejči, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Andersons, J. Homer - Šišovský, Puliš, Zuzin - J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek - Jurák, L. Jurík, L. Novák - Dubeň, S. Petráš, Habšuda

Žilina: T. Tomek - Juraško, D. Brejčák, Denis Rehák, Gutwald, M. Grman, Macejko, Mendrej, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Š. Novotný, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Švihálek, Ondruš, Matis

Milan Staš, tréner Zvolena: "Prvá tretina bola z našej strany veľmi zlá, len sme sa pozerali, ako Žilina hrá hokej. Urobili sme korektúry v zostave, niečo sa zlepšilo, tretia tretina bola najlepšia. Snažili sme sa zrovnať skóre, mali sme tlak, šance, no asi sme urazili hokejového boha. V presilovkách nie sme schopní strieľať, ohroziť bránku, hrávame ich po kútoch."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Spokojnosť s výsledkom, výkonom, hlavne v prvých dvoch tretinách, mali sme dobrý pohyb, dobre sme korčuľovali, využili sme aj presilové hry. V tretej tretine nás súper zatlačil, ubránili sme sa a ideme domov s tromi bodmi."

MHC Martin - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)

Góly: 35. Rzavský (Salija, P. Koyš), 47. Leško (P. König, Pokrivčák), 49. Korostin (R. Varga, Galamboš), 59. Pokrivčák - 11. V. Mihálik (T. Surový, Buc)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Šefčík, Junek, 1545 divákov

Martin: Dzubina - Brňák, Rusina, Pulli, Salija, Leško, P. König, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Rzavský - Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák - Šalka, Jurášek, M. Dvořák

Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, V. Mihálik, P. Luža, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Ťavoda - Buc, T. Surový, Hickmott - Belluš, Bortňák, Kafka - Lamper, Zigo, T. Matoušek - Ferleťák, Truchno, Hamráček

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Na kvalitného súpera sme sa dobre pripravili. Podali sme výborný, kolektívny výkon, podporený brankárom Dzubinom. Kým v predchádzajúcich zápasoch nám ani šťastie neprialo, dnes sa nám v presilovkách puky odrazili, padlo nám to a to rozhodlo."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Ťažko sa mi toto stretnutie hodnotí, predstavovali sme si to inak. Domáci preukázali väčší hlad po víťazstve. Najmä v tretej tretine sme hrali nedisciplinovane a doplatili sme na hru v oslabení, kedy sme trikrát inkasovali. Až za stavu 1:3 v posledných 10-minútach sme ukázali čo- to z našej hry, ale to na dnešného súpera bolo málo."

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 10. Bulík (Cebák, R. Tománek), 23. M. Hecl (Denis Hudec, Sádecký), 42. J. Gašparovič (J. Ručkay) - 23. Marek Slovák (Macík), 25. Kutálek (H. Ručkay, Krištof), 44. Mezei (J. Šiška), rozhod. sam. nájazd premenil Marek Slovák

Vylúčení: 0:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Jonák - Orolín, Výleta, 2553 divákov

Trenčín: Volden - Bohunický, E. Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk, Misenev - R. Tománek, Bulík, Marcel Hossa - J. Ručkay, J. Švec, Sojčík - Bezúch, Šimun, J. Gašparovič - Denis Hudec, Sádecký, M. Hecl

Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Cope - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - J. Šiška, J. Štefanka, Macík - Bajtek, L. Paukovček, Timotej Šille

Ján Kobezda, tréner Trenčína: "Zápas sa hral vo veľmi dobrej atmosfére. Začali sme veľmi dobre, ale v úvodných pätnástich minútach sme si mohli vytvoriť väčší náskok aspoň o gól a bolo by to jednoduchšie. Je ťažké prehrať zápas, v ktorom trikrát vediete a súper trikrát vyrovná. No druhý i tretí gól sme dostali po našich naivitách. Nechceli sme tak otvárať hru, ale hráči si nenechali povedať, išli do toho viac srdcom ako rozumom. Musíme sa poučiť, hrať rozumnejší hokej, získavať body. Musíme hrať účelne."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Samozrejme, sme vďační za dva body v Trenčíne, ale zápas sme začali zle, slabšie sme sa rozbiehali. Prvých desať až pätnásť minút nebolo z našej strany vôbec dobrých, no potom sa to zlepšilo. Bol to taký typický zápas v Trenčíne, kde sú vylúčenia a výsledky sa zväčša točia okolo remízy a to sa dnes potvrdilo. Našťastie v nájazdoch sme boli dnes šťastnejší my."

Online prenos - vybraný zápas:

Tipsport Liga (SR)  2016/2017
20.01.2017 o 18:00
Trenčín
3:4
(1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 0:1)
66' minúta
Nitra
Góly a asistencie: 10. Bulík (Cebák), 23. Hecl (Hudec, Sádecký), 42. Gašparovič (J.Ručkay) – 23. Slovák (Macík), 25. Kutálek (H.Ručkay, Krištof), 44. Mezei (Macík, Šiška), rozh. náj. Slovák. Rozhodca: Baluška, Jonák – Orolín, Výleta. Diváci: 2553.
Po zaslúženej remíze si druhý bod vybojovali Nitrania, ktorí lepšie zvládli nájazdy.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK Nitra.
Autorom víťazného gólu je MAREK SLOVÁK.
Tománek nepremieňa.
Slovák premieňa vďaka úspešnému blafáku.
Hossa premieňa rutinérsky pomedzi betóny.
Krištof nepremieňa, zvládol síce blafák, ale potom nedvihol puk cez betón Voldena.
Bulík nepremieňa.
Cope premieňa, trafil medzi betóny brankára.
Samostatné nájazdy začínajú.
Predĺženie neprinieslo gól a o držiteľovi druhého bodu sa rozhodne v sérii nájazdov.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:55
V závere to skúšal Slovák s Tvrdoňom, ale nedotiahli akciu do úspešného konca.
64:10
Volden musel zasahovať po strele Tvrdoňa, poradil si.
63:40
importantNajväčšia šanca predĺženia, Tománek naservíroval Hossovi medzi kruhy, ale zakončenie kanoniera Dukly bolo privysoké.
62:30
Bagin vysunul Hossu, jeho strela prešla za Hartzella, ale puk ostal ležať v bránkovisku a hostia ho dostali do bezpečia.
61:40
Krištof vďaka prihrávke Kutáleka mieril na bránu, ale zastavil ho Ručkay.
60:19
importantBulík našiel pred bránou Hossu, ten v ťažkej pozícii nasmeroval puk na bránu, ale Hartzell ho dokázal zachytiť.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Oba celky si v podstate zaslúžene pripíšu po jednom bode. Kto bude úspešnejší v predĺžení?
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:50
V závere si Trenčania ešte zavarili v obrane nepresnou rozohrávkou, ale následne obetavo ubránili nitrianske pokusy.
58:52
Nitrania si nerozumeli, Hartzellovo vyhodenie po mantineli nik nezachytil a Tománek skoro vytvoril z protiútoku šancu pre Hossu.
58:01
Trenčania vyhodili cez všetky čiary, teraz budú musieť čeliť vhadzovaniu pred Voldenom.
57:28
Po Bezúchovej prihrávke pálil z prvej Drgoň, no netrafil priestor brány.
56:05
Pupák sa pokúsil od modrej nahodiť pred bránu do skrumáže, ale Trenčanom sa podaril odtlačiť protihráčov a Volden zachytil puk do lapačky.
54:49
Milam využil striedanie domácich, ktoré bolo pomalé a potiahol do pásma, prenechal Ordzovenskému ktorý tvrdo z diaľky vypálil. Volden zastavil puk, hoci úplne istý si nebol, že mu nevypadol za chrbát.
54:31
Hostia v plnom počte.
54:01
Kuriózny moment, Bulíkovi sa zasekla hokejka medzi plexisklami, medzi kruhmi tak bol o chvíľku neskôr, ako bolo treba na pohotovú strelu.
53:17
importantHolendovu strelu Harzell vyrazil, o malú chvíľu opäť od modrej pálil Holenda, ale Sojčík vyrazený puk nedostal za brankárov betón.
52:30
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tvrdoň – 2 min., podrazenie).
52:30
Tománek obohral Tvrdoňa a ten ho podrazil.
52:15
importantSlovák v prečíslení 3 na 2 dostal puk pred bránu na Copeho, ale ten netrafil puk.
51:00
Sojčík spadol v súboji s Versteegom, napriek hnevu domácich to faul nebol a rozhodca rozhodol správne.
49:53
Blíži sa záver a na hre oboch tímov to je cítiť, už si dávajú väčší pozor vzadu a neženú sa dopredu tak mohutne.
48:21
Švecova strela spomedzi kruhov Hartzellovi vypadla, po následnej snahe o dorážky vznikla menšia potýčka, ale nevzišlo z nej nič väčšie.
47:44
Hossa dostal puk na Bulíka pred bránu, ale dobre sa vrátil Šiška a súpera nepustil k zakončeniu.
45:20
importantDo tretice Tvrdoň v akcii, unikal obrancom, rozhodol sa pre strelu z ľavého kruhu, ktorá preletela tesne vedľa pravej žrdky.
45:00
Tvrdoň do tandemu Slovákovi, ten vystrelil nedôrazne, vzápätí však dostali hostia puk na Tvrdoňa medzi kruhy, ale ani tento moment nepriniesol úspech.
43:58
43:58
goalNitra dala gól!
Séria chýb na domácej strane, nedôslednej odohraný puk pri mantineli, následný pád vracajúceho sa hráča. Nitrania to dokonale využili, prihrávku medzi kruhy dostal BRANISLAV MEZEI a trafil presne do pravého horného rohu.
Asistencie: Radoslav Macík, Juraj Šiška
43:10
Dlhšie museli hostia vo vlastnom pásme bojovať, potom získali puk a konečne vystriedali.
42:44
Versteegova nepresná rozohrávka znamenala zakázané uvoľnenie.
41:44
41:44
goalTrenčín dal gól!
Nitrania sa v obrane nedohodli, viacerí vyštartovali na nahrávajúceho Ručkaya, ten prepasíroval puk na osamoteného JAKUBA GAŠPAROVIČA, ktorý zblízka prekonal Hartzella.
Asistencie: Jakub Ručkay
40:58
Holendova strela od modrej nebola presná.
40:33
Paukovček nazbieral cenné sekundy pre svoj tím, potom hostia nepustili Duklu do pásma.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V úvode tretej tretiny bude mať Dukla k dispozícii 63-sekundovú presilovku.
Druhá tretina už bola vyrovnanejšia ako prvé dejstvo. Nitrania začali hrať podstatne útočnejšie a domácim už to nevychádzalo tak, ako v úvode. V divokej časti od 23.-25. minúty padli tri góly, po nich je stav nerozhodný a pred treťou tretinou je teda všetko otvorené.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:43
Hostia dvojnásobnú nevýhodu ustáli, Bohunický bol v šanci, ale netrafil pred bránou puk. Ordzovenský neskôr obetavo padol do ďaľšieho pokusu.
39:04
38 sekúnd presilovky o dvoch hráčov pre domáci tím.
39:04
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., hrubosť).
38:55
Strely Ručkaya a Holendu zblokovali brániaci hráči. Následne Švec faulovaný pred bránou.
37:59
Opäť vyhraté vhadzovanie, strela Holendu, ale Hartzellovi nik netienil pred bránou.
37:53
Trenčania vyhrali buly, od modrej nastrelil puk Cebák, ale Sojčíkov teč puk skôr zbrzdil, takže Hartzell a jeho dôrazní kolegovia náznak šance upratali.
37:43
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Šille – 2 min., držanie).
37:43
Prenikajúceho Hossu zastavil chybujúci Šille. Ďaľšia presilovka pre domácich.
36:35
Pokusy z uhla na oboch stranách, najprv to skúsil Hudec, ale neúspešne, na druhej strane Štefanka už mieril na bránu, ale Volden si vykryl priestor.
34:10
Hostia v plnom počte a hneď prečíslili nepripravených Trenčanov, ktorí sa dobre nevrátili, ale zakončenie Slováka zlikvidoval Volden a nepripustil dorážku agilného Copeho.
33:55
Výborná individuálna akcia od Bulíka, sťahovačkou sa zbavil hráča a chcel prihrať lepšie postavenému Hossovi, tomu chýbali centimetre.
33:41
Záver presilovky už od Dukly lepší, ale Hossa v dobrej pozícii nepreľstil Hartzella.
32:40
Domáci nezačali presilovku dobre, naopak do šance sa na druhej strane dral Macík, ale nastrelil len bočnú sieť.
31:57
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., držanie).
31:10
importantAj Nitra sa dostala do prečíslenia po strate puku domácich, Slovák zakončoval do odkrytej brány, ale Volden sa presunul rýchlo k žrdke a puk zastavil.
30:40
importantŠance na oboch stranách, najprv veľká pre Nitru, ku ktorej hosťom pomohol šťasťtný odraz od korčule hlavného rozhodcu, ale Slovák, ani Tvrdoň spred bránky nedostali puk za Voldena, okamžitý protiútok priniesol situáciu 3 na 2 pre Duklu, Hossa poslal pred bránu, kde po Bulíkovom teči zachránil Hartzell.
30:10
Milam pálil od modrej, Volden puk zachytil do lapačky.
30:02
Sádeckému chýbal kúsok, aby sa po dobrom backcheckingu dostal do úniku, potom zahrozila Nitra, Milamov nastrelený puk skackal pred bránou, potom ho Trenčania odstrelili cez všetky čiary.
29:14
Menšia chyba v rozohrávke Dukly, Nitrania v prečíslení 3 na 2, ale strela Šišku spoza hráča nenarobila Voldenovi problémy.
28:13
Hostia aktívnejší, po ďaľšom pobyte v pásme súpera strieľal Pupák, Volden mal dobrý výhľad a zasiahol.
27:33
Švec chvíľu ťahal aj dvoch protihráčov, ktorí sa na neho zavesili, ale ani to nestačilo rozhodcom na vylúčenie. Domáca lavička sa hnevá, ale nič jej to nie je platné.
27:15
Cope hľadal pred bránou Slováka, ten bol pokrytý brániacimi hráčmi.
26:49
Po divokej prestrelke sa teraz oba tímy trochu upokojili a začali si viac dávať pozor na defenzívne okienka.
24:48
24:48
Otvorené obrany priniesli po sebe viacero nádejných šancí, teraz Trenčania neubránili TIBORA KUTÁLEKA, ktorý sa ocitol s pukom sám medzi kruhmi, pohotovo vystrelil a Volden prvýkrát v extralige dostal dva góly.
Asistencie: Henrich Ručkay, Michal Krištof
24:30
Časť hry, ktorá je v obranách bezstarostná a hrá sa z jednej strany na druhú.
22:35
Dlho sa hostia z vyrovnania netešili. Štvrtý útok Dukly sa dostal do tretiny, MAREK HECL sa ocitol sám s pukom na ľavom kruhu a príklepom prestrelil Hartzella.
Asistencie: Denis Hudec, Boris Sádecký
22:35
22:16
22:16
Macík so Šiškom udržali puk v pásme súpera, po páde jedného z nich dvihol rozhodca ruku a Nitrania hrali šiesti na piatich, MAREKA SLOVÁKA na modrej nik nebránil, ten si potiahol do lepšej pozície a presne trafil k ľavej žŕdke.
Asistencia: Radoslav Macík
21:10
H.Ručkay to skúsil od pravého mantinelu, Volden s ľadovým pokojom vyrážal do bezpečia.
21:00
Prečíslenie Dukly 2 na 1, Švec zľava prihral na druhú stranu Sojčíkovi, ten to ale mal na opačnú hokejku a nespracoval dobre puk.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina patrila trenčianskemu tímu, ktorý bol aktívnejší, tlačil sa pred bránu súpera a podarilo sa mu aj otvoriť skóre. Hostia sa výraznejšie pripomenuli až v závere prvej časti, nabudí ich to pred druhou tretinou?
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:58
Slovák ešte v závere vystrelil od modrej, puk bol stečovaný a Volden musel reflexívne zasahovať, aby nebolo vyrovnané.
19:45
Cope skúsil z ostrého uhla nájsť medzierku v postavení domáceho brankára – neúspešne.
18:30
Hostia ožili a začali byť v útoku nebezpečnejší, Volden musel zasahovať po Bajtekovej rane z ľavej strany, teč H.Ručkaya sledoval len očami, keďže puk mieril za bránku.
17:15
importantPrvá naozaj veľká šanca Nitry, ocitol sa v nej po rýchlom prechode do pásma Paukovček, no sám medzi kruhmi namieril nepresne.
16:08
Štvrtý domáci útok hádam len druhýkrát v hre, Sádecký stratil puk za vlastnou bránou, pomohol mu Volden.
14:58
Domáci sa ešte udržali v pásme aj po skončení presilovky, na bránku to skúsil Švec, lenže puk letel priamo na stred brány.
14:53
14:24
Cebákova delovka od modrej, Švec ešte tesne pred Hartzellom tečoval, no americký gólman bol pripravený.
14:17
Holenda sa oprel do puku na modrej, ale trafil len Sojčíka, ktorý sa snažil prebiehať popred bránku.
13:48
Tománekov krížny pas na Hossu, ten pálil z prvej ale tesne vedľa brány.
13:06
importantBulík dostal puk medzi kruhy na voľného Bohunického, ten ani na dvakrát neprekonal brankára Nitry.
12:53
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Cope – 2 min., vrazenie na mantinel).
12:53
Rozhodca Baluška si všimol zákrok mimo hry, za ktorý udeľuje dve minúty Copemu.
12:36
Pavúk zachytil puk pri mantineli v útočnom pásme a od modrej poslal navštívenku Hartzellovi, ten mal dobrý výhľad a puk pokryl.
12:11
Tománek s Hossom kombinovali v okolí nitrianskej brány, Hossovu prihrávku do ohňa nakoniec nik nezachytil.
11:30
Štefanka nahodil puk pred bránu, kde sa po teči takmer dostal do brány, preletel len tesne vedľa.
10:48
Pokus H.Ručkaya spoza obrancu si domáci brankár postrážil.
09:35
09:35
Dukla sa nasťahovala do pásma hostí, vyhodený puk po mantineli zastavil na pravej strane Cebák, videl pred bránou spoluhráčov a poslal strieľanú prihrávku na teč. TOMÁŠ BULÍK umne zmenil smer puku a skóroval.
Asistencie: Juraj Cebák.
08:46
Ani jeden tím teda svoju prvú presilovku nevyužil, hostia ju odohrali veľmi zle.
08:28
Domáci v plnom počte.
07:42
Hostia nie a nie zaujať postavenie v pásme.
07:13
Trenčania sa dobre bránia, dlho dokázali držať puk ďaleko od svojho pásma.
06:28
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tománek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
06:28
Tománek sa snažil súpera zastaviť hokejkou, čo málokedy dopadne dobre. Prvá presilovka aj pre hostí.
06:23
Hossovi sa rozostúpila nitrianska obrana, mohol strieľať z ľavého kruhu, Hartzell mu dobre zmenšil strelecký uhol a puk zastavil.
05:16
Prvé dva zákroky Voldena po nie príliš nebezpečných nahodeniach, zatiaľ dominujú domáci.
05:05
Tretí trenčiansky útok zamotal hlavy obrane súpera, zakončoval Bagin z pravého kruhu, nitriansky brankár pripravený.
04:15
Nedorozumenie v nitrianskej obrane sa snažil využiť Gašparovič, ale z uhla pripraveného Hartzella neprekonal.
03:55
03:40
Švec priklepol spoza brány Cebákovi, ktorý bol voľný na pravom kruhu, ten však vypálil nepresne.
03:03
Sojčík hľadal pred bránou Šveca, ten netrafil dobre puk, navyše brankár posunul bránu pri odraze do zákroku.
02:16
Úvod oslabenia bránia Corgoni úspešne, dostali puk až za Voldena.
01:55
Bezúch sa potkol o hokejku Štefanku, trochu prísne vylúčenie, ale prvá presilovka pre Duklu.
01:55
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Štefanka – 2 min., podrazenie).
01:21
Ručkay vybojoval puk pre rozbehnutého Sojčíka, jeho strelu z ľavého kruhu brankár hostí vyrazil.
00:17
Prvý útok hostí, Slovák chcel vyskúšať strelu spoza obrancu, ten ale úspešne zblokoval.
00:01
Trenčania obliekli tmavú sadu dresov, budú teda hrať celí v červenom, v bránke Lars Volden. Hostia nastúpia v bielo-modrej kombinácii, ich bránkovisko bude patriť Erikovi Hartzellovi.

Dukla Trenčín: Volden – Bohunický, Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk – Tománek, Bulík, Hossa – J.Ručkay, Švec, Sojčík – Bezúch, Šimun, Gašparovič – D.Hudec, Sádecký, M.Hecl – Misenev

HK Nitra: Hartzell – Milam, Ordzovenský, Pupák, Mezei, Meland, M.Versteeg, Korím – Cope, Slovák, Tvrdoň – H.Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, J.Štefanka, Šiška – Šille, Paukovček, Bajtek – Piačka.
Do konca základnej časti Tipsport ligy ostáva odohrať pätnásť kôl, pred rozhodujúcou časťou sezóny sú tímy v rôznych rozpoloženiach. Nitrania bojujú o prvú priečku s Bystricou a Košicami, Dukla naopak potrebuje atakovať ôsmu priečku, ktorá by jej zabezpečila účasť vo vyraďovacích bojoch. V Trenčíne nás teda v piatok čaká zaujímavý zápas, hoci medzi tímami je 32-bodový rozdiel, oba domáce zápasy doteraz trenčiansky tím vyhral. Podarí sa mu to do tretice, alebo sa bude radovať hosťujúci celok?

Trenčiansky tím pod vedením nového trénera Kobezdzu absolvoval zatiaľ štyri zápasy a vo všetkých dokázal bodovať. Domáce víťazstvá s Novými Zámkami, Martinom a Zvolenom chcela Dukla potvrdiť aj v Žiline, no tam kvôli chorobám a zraneniam nemohli nastúpiť štyria kľúčoví hráči. Hossa, Bulík aj Gašparovič už sú naspäť v tréningovom procese, štart Romana Tománka v piatkovom zápase je otázny. Hossa je najlepším strelcom tímu, v poslednom vzájomnom stretnutí pod hradom Matúša Čáka nastrieľal Corgoňom hattrick. Na lídra streleckej tabuľky celej ligy Ladislava Nagya chýba Marcelovi päť gólov. Výborne si v štatistikách obrancov súťaže vedie Matúš Holenda, so ziskom 24 bodov je štvrtý v produktivite bekov a na najlepšie strieľajúceho obrancu súťaže Maioneho mu chýbajú dva presné zásahy. Medzi top brankármi ligy je nová posila Dukly Lars Volden, zastavil zatiaľ viac ako 97% striel, ale odchytal zatiaľ len štyri duely, takže pre dokonalejší prehľad a porovnanie bude ešte treba počkať pár kôl.

Dobrých gólmanov totiž majú aj v Nitre, Valent bol síce zranený, ale už sa po zdravotných problémoch môže postaviť do bránky, výborné čísla má aj jeho náhradník Halo. No a smerom k play-off vystužili brankársky post pod Zoborom príchodom amerického brankára Hartzella. Keďže Corgoni sú najlepšie strieľajúcim tímom súťaže, je pochopiteľné, že aj v individuálnych štatistikách nájdeme viacero nitrianskych hráčov, medzi obrancami patria do prvej sedmičky Mezei, Milam a Ordzovenský, útočná sila tímu je rozložená do viacerých útokov, takže najlepší v produktivite Marek Slovák je šiesty, Blackwater a Krištof si delia desiate miesto. Aj nitriansky kouč Kmeč musel naposledy improvizovať v zostave, keďže choroby vyradili z hry Tvrdoňa a Macíka, ale už sú v poriadku a môžu v Trenčíne nastúpiť. Stále však ostávajú mimo hry Rais, Kuzma a aj jeden z najlepších útočníkov – Judd Blackwater. Tréner nitrianskeho tímu Kmeč vie o kvalite trenčianskej posily Larsa Voldena, videl ho na videu a jeho recept na prekonanie nórskej steny je jasný – clonenie pred bránkou. Nitriansky tím prehral posledný domáci zápas prekvapujúco s poslednými Novými Zámkami, takže duel v Trenčíne bude pre neho aj snahou o nápravu.

Vo vzájomných zápasoch sa zatiaľ vždy tešili domáci, Nitra dokázala v Trenčíne raz získať aspoň bod a tak bodový stav vyznieva pre ňu. Kto sa bude tešiť v piatok? Stretnutie sa začína o 18:00, rozhodovať budú: Baluška, Jonák – Orolín, Výleta.

Vzájomné zápasy v sezóne:

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)
Góly a asistencie: 27. Tybor, rozhodujúci sam. nájazd Hossa – 20. Laliberté (Milam, Slovák)

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly a asistencie: 6. Blackwater (Slovák, Milam), 19. Chalupa (Paukovček, Piačka), 37. Kutálek (Krištof), 54. H.Ručkay (Krištof, Kutálek) – 28. Gašparovič (Tybor), 52. Sojčík (Őlvecký, Kozák)

Dukla Trenčín – HK Nitra 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 16. Hossa (Síkela), 17. D.Hudec (Bohunický), 26.Hossa (Kozák, J.Ručkay), 28.Kozák (J.Ručkay), 54.Hossa (Holenda, Kozák) – 6. Versteeg (Slovák)

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)
Góly a asistencie: 9. Krištof (Mezei, Štefanka), 18. Blackwater (Macík, Slovák), 18. Cope (Piačka, Šille), 30. Tvrdoň (Mezei, Štefanka), 33. Paukovček (Kӧnig, Bajtek), 42. Krištof (Štefanka, Tvrdoň), 45. Štefanka (Mezei, Krištof), 55. Rais (Milam, Cope), 58. Mezei (Tvrdoň, Štefanka) – 20. Sojčík, 58. Trška (Bezúch)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Trenčín vytrápil úradujúceho majstra, Nitra vyhrala až po nájazdoch