Kyrgios odflákal zápas. Ostávam zlým chlapcom a zaslúžim si kritiku, tvrdí

Nick Kyrgios počas zápasu s Andreasom Seppim.
Nick Kyrgios počas zápasu s Andreasom Seppim. (Autor: TASR/AP)
Andrej Bučko|18. jan 2017 o 16:36

V druhom kole Australian Open vypadla Kristína Kučová. Na tlačovku sa nedostavila, rýchlo opustila Melbourne Park.

MELBOURNE. Zo slovenských tenistov sa do tretieho kola v Melbourne prebojoval Lukáš Lacko. Kristína Kučová ho nenapodobila. Nebola síce proti Lotyške Anastasiji Sevastovovej (32.) favoritkou, ale nechýbalo veľa na postup. Prehrala 3:6, 4:6.

Sevastovová, ktorá žije vo Viedni, skončila s tenisovou kariérou vo veku 23 rokov v sezóne 2013 pre množstvo zdravotných problémov a útrap. Na začiatku roka 2015 sa rozhodla vrátiť, okamžite vyhrala dvojhru i štvorhru na menšom turnaji ITF v Egypte a tentoraz sa zmestila medzi nasadené v Melbourne.

Po prehre odišla

S Kučovou zvýšila vzájomnú bilanciu na 6:0. V oboch setoch rozhodol záver. V prvom viedla Kristína 3:2 po brejku, ale vzápätí podanie stratila a prehrala štyri gemy za sebou.

Celý druhý set udávala tón, stále viedla a premárnila niekoľko šancí na brejk, najväčšie za stavu 4:3. Potom mala pri podaní dve lopty na 5:4, ba ešte aj dva brejkbaly na vyrovnanie na 5:5 za stavu 40:15, no odvtedy už nevyhrala ani loptu. Škoda, tretie grandslamové kolo nebolo ďaleko.

Kučová rýchlo opustila Melbourne Park a nedostavila sa ani na tlačovú konferenciu.

Kristína Kučová na Australian Open skončila: fotogaléria

18.1.2017

Obhajkyňa titulu a svetová jednotka Angelique Kerberová oslávila 29. narodeniny ďalšou stratou setu, ale víťazstvom.

Ktovie, či bude forma Kerberovej, ktorá prehrala v Brisbane so Svitolinovou, v Sydney s Kasatkinovou a stratila dva sety v Melbourne, stačiť na Kristýnu Plíškovú v 3. kole.

Kyrgios: Som zlý a zaslúžim si kritiku

V mužskej dvojhre rozčaroval domácich Nick Kyrgios, ktorý viedol nad Seppim 2:0 na sety, ale nehýbal sa poriadne, flákal sa a po strate setu štvrtý odovzdal.

V piatom, keď horelo, už síce viac naháňal loptu, ale podľahol 8:10 a zasa raz rozbil jednu raketu.

Kyrgiosova reakcia po zápase stojí za povšimnutie. "Azda si nezaslúžim piskot na konci zápasu, ale mlátiť sa za prehru nebudem. Mohol som vyhrať. Na konci som nevládal ani fyzicky, ani psychicky. Zápas som si však prehral mentálne," vravel.

Pozápasová konferencia Nicka Kyrgiosa:

"Ešte stále musím absolvovať psychologické poradenstvo nariadené od ITF za moje lanské správanie. Nezaujíma ma, čo povedal McEnroe, či som hral odovzdane, alebo flákal robotu. Želám mu všetko dobré, mal peknú kariéru. Ostávam zlým chlapcom a zaslúžim si kritiku.“

Murrayho členok vzbudzuje obavy

Švajčiarov potešili ich esá Roger Federer a Stan Wawrinka. Kým obaja postúpili v troch setoch, Federer čelil v treťom sete stavu 2:5 a dvom setbalom a stále nespokojný Wawrinka pripomínal, že už mohol byť doma, lebo mal takmer prehratý zápas s Martinom Kližanom.

Andy Murray síce pohodlne viedol nad ruským talentom Andrejom Rubľovom, ale vystrašil publikum i fanúšikov v 3. sete, keď kríval a zavolal na dvorec lekára.

Andy Murray si nechal ošetriť členok.
Andy Murray si nechal ošetriť členok. (Autor: TASR/AP)

"Teraz vám neviem nič povedať, len to, že mám bolesti v členku. Nebyť toho, že už bol 3. set a pomerne neskúsený súper, neviem. Bolelo to vážne. Čaká ma nebezpečný súper Querrey, ktorý vo Wimbledone vyradil Djokoviča, takže mám obavy,“ povedal Murray.

Vo štvrtok nastúpi na svoje 2. kolo Dominika Cibulková v Aréne Margaret Courtovej proti Taiwančanke Su-Wei Hsieh.

Domov»Tenis»Australian Open»Kyrgios odflákal zápas. Ostávam zlým chlapcom a zaslúžim si kritiku, tvrdí