Tomáš Tatar oslavuje svoj gól do siete Bostonu Bruins.
Tomáš Tatar oslavuje svoj gól do siete Bostonu Bruins. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. jan 2017 o 05:54

Slovenský útočník zaznamenal gól a dve asistencie. Red Wings zdolali Boston 6:5 po nájazdoch, hoci prehrávali už 1:4.

BRATISLAVA. Po prvej tretine to pre nich vyzeralo hrozivo. Hokejisti Detroitu Red Wings dostali za dvadsať minút štyri góly a s Bostonom Bruins prehrávali 1:4.

V prostrednej časti hry však domáci zavelili na obrat. V čase od 25. do 35. minúty skórovali trikrát. Na 4:4 vyrovnával slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý využil chybu hosťujúcej defenzívy a v samostatnom úniku prekonal Raska.

Bol to jeho jubilejný desiaty zásah v sezóne.

Tomáš Tatar v 35. minúte vyrovnával na 4:4.

Hoci Bruins rýchlo kontrovali a išli znovu do vedenia, v 57. minúte dostal zápas do predĺženia Gustav Nyquist. O víťazovi napokon museli rozhodovať samostatné nájazdy, v ktorých boli úspešnejší domáci a premenili dva z troch.

Jurčo opäť chýbal

Tomáš Tatar okrem gólu zaznamenal aj dve asistencie a po stretnutí ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Tou prvou bol jeho spoluhráč Dylan Larkin (1+1).

Dvadsaťšesťročný útočník má aktuálne na konte dvadsaťdva bodov v štyridsiatich piatich dueloch za desať gólov a dvanásť prihrávok. Po Mariánovi Hossovi (16+12) je druhým najproduktívnejším Slovákom v profilige.

Tomáš Tatar skóruje do siete Bostonu.
Tomáš Tatar skóruje do siete Bostonu. (Autor: TASR/AP)

Druhý Slovák v kádri Detroitu Tomáš Jurčo sa opäť nezmestil do zostavy. Chýbal už v siedmom zápase za sebou. Naposledy nastúpil v NHL 4. januára.

V drese Bostonu neodohral práve najlepší duel Zdeno Chára. Za takmer dvadsaťpäť minút pobytu na ľade ani raz nevystrelil na bránu a pripísal si tri mínusové body.

Pavelec sa vrátil

Do zostavy Winnipegu Jets sa po dlhej dobe vrátil český brankár Ondřej Pavelec. Súboj proti Arizone bol vôbec jeho prvým v tejto sezóne NHL.

Aj on svojim výkonom prispel k triumfu Jets 6:3.

Ondřej Pavelec zasahuje pri šanci súpera.
Ondřej Pavelec zasahuje pri šanci súpera. (Autor: TASR/AP)

"Podaril sa mi pekný comeback. Určite je skvelé vyhrať hneď v prvom zápase," rozhovoril sa pre oficiálnu stránku súťaže nhl.com dvadsaťdeväťročný Pavelec.

V NHL nechytal od apríla

Pavelec naposledy chytal v profilige ešte 4. apríla minulého roka. V tomto ročníku doteraz pôsobil na farme v Manitobe v nižšej zámorskej súťaži AHL.

"Páči sa mi, ako k tomu chlapci pristúpili. Nemohol som od nich žiadať viac. Vedeli, že v prvej tretine s tým môžem bojovať a veľmi mi pomohli," priznal.

Tréner Jets Paul Maurice dodal: "Dostať sa do nižšej súťaže v tomto bode kariéry je ponižujúce, ale on prišiel na to, ako sa s tým vysporiadať. A je späť."

NHL - streda:

Winnipeg - Arizona 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Góly: 4. Little (Morrissey, Byfuglien), 24. Wheeler (M. Perreault, Little), 25. Copp (Thorburn, Petan), 33. Armia (S. Matthias, Byfuglien), 48. Trouba (D. Stafford, Scheifele), 49. Ehlers (Postma) - 3. Jooris (Crouse), 9. Ekman-Larsson (Doan), 55. Chychrun (Burmistrov, R. Vrbata). Brankári: Pavelec - M. Smith, L. Domingue.

Strely na bránu: 39-33.

/Marko Daňo (Winnipeg) nehral. Ešte koncom decembra minulého roka utrpel zranenie v dolnej časti tela, ktoré ho vyradilo z hry na minimálne dva mesiace/

Montreal - Pittsburgh 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 39. Andrighetto (Jemelin, Lehkonen) - 15. Ian Cole (Malkin, Hörnqvist), 26. E. Fehr (Kunitz, Scott Wilson), 38. Guentzel (Gaunce, Hörnqvist), 46. Määttä (Sheary). Brankári: C. Price - Matt Murray. Strely na bránu: 20-26.

Detroit - Boston 6:5 sn (1:4, 3:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Larkin (Tatar, Sheahan), 25. X. Ouellet, 30. Athanasiou (T. Vanek, Mike Green), 35. Tatar, 57. Nyquist (Larkin, Tatar), rozhodujúci nájazd T. Vanek - 1. Vatrano (A. McQuaid, Bergeron), 3. Carlo (Marchand, Bergeron), 9. Vatrano (Backes, Spooner), 20. Bergeron (Krug, Marchand), 35. A. McQuaid (D. Krejčí)

Brankári: Coreau, P. Mrázek - Rask. Strely na bránu: 25-33.

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 18:29 minúty, vyslal dve strely na bránu, dal gól, pridal dve asistencie, zaznamenal aj štyri plusové body a jeden hit/

/Tomáš Jurčo nehral, opäť sa nezmestil do zostavy Detroitu Red Wings/

/Zdeno Chára (Boston) odohral 24:28 minúty, ani raz strelecky neohrozil brankára súpera, pripísal si len tri mínusové body, päť hitov a jeden zblokovaný pokus/

Tomáš Tatar oslavuje s brankárom Petrom Mrázkom víťazstvo Detroitu po samostatných nájazdoch. (Autor: TASR/AP)

Edmonton - Florida 4:3 pp (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 7. Kassian (McDavid), 24. Letestu (McDavid, Sekera), 58. Eberle (Nugent-Hopkins), 65. McDavid (L. Draisaitl) - 18. Trocheck (Reilly Smith, Yandle), 39. Sgarbossa (Marchessault, Ekblad), 55. McKegg (Jaromír Jágr, Ekblad)

Brankári: C. Talbot - J. Reimer. Strely na bránu: 31-31.

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 23:22 minúty, vyslal dve strely, zaznamenal jednu asistenciu, jeden mínusový bod, jeden hit a štyri zblokované pokusy/

Los Angeles - San Jose 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 6. Pearson (Forbort, D. Brown), 36. Gáborík (Clifford, D. Brown) - 4. B. Burns (J. Thornton, M. Karlsson), 16. Wingels (Haley), 30. Pavelski (J. Ward, J. Thornton)

Brankári: P. Budaj - Martin Jones. Strely na bránu: 24-27.

/Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 17:26 minúty, dvakrát vystrelil na brankára súpera, dal jeden gól a do štatistík si pripísal aj dve trestné minúty/

/Peter Budaj (Los Angeles) odchytal celý zápas, kryl dvadsaťštyri z dvadsiatich siedmich pokusov súpera a dosiahol 88,9-percentnú úspešnosť zákrokov/

Domov»Hokej»NHL»Tatar žiaril. Detroitu pomohol k skvelému obratu a vyhlásili ho za druhú hviezdu