Verejnosť kritizuje Kyrgiosa: rozmaznané decko i škvrna športu

Nick Kyrgios svojim výkonom opäť pobúril.
Nick Kyrgios svojim výkonom opäť pobúril. (Autor: TASR/AP)
Andrej Bučko|19. jan 2017 o 10:46

Austrálsky tenista odflákal zápas proti Talianovi Seppimu.

MELBOURNE. Ďalší výstredný, so všetkými významami bizarný zápas Austrálčana Nicka Kyrgiosa s Talianom Andreom Seppim v druhom kole Australian Open v stredu večer stále vyvoláva ohlasy po celom svete.

Na sociálnych sieťach sa ozývajú nielen fanúšikovia, ale aj osobnosti, športovci, najmä tenisti. Favorizovaný a nesmierne talentovaný Kyrgios (13.), syn gréckeho prisťahovalca a malajzijskej matky z Canberry, viedol nad 89. hráčom sveta, tridsaťtriročným Seppim pohodlne 2:0 na sety a nič nenasvedčovalo dráme.

Nadával a rozbil raketu

V polovici tretieho setu po nejakých dvojchybách a hrúbkach nadával na seba aj na lavičku a na celú rodinu. Keď zahrešil doslova "Vy ste ma zapísali na toto h...o!“ dostal napomenutie od rozhodcu a po hodení rakety stratil aj fiftín.

Je to čierna škvrna športu, hanba. Najväčší talent svetového tenisu do 29 rokov je mentálne kdesi na 200. mieste.

John McEnroe, americká tenisová legenda

Po prehratom sete odkráčal štvrtý, čo neskôr vysvetlil údajnými bolesťami kolena (Kyrgios si ho trochu udrel v basketbalovom zápase, ktorý uprednostnil pred tenisom).

V piatom však nechcel pred celým svetom hanbu, trochu zabojoval, prehral ho 8:10, ale mohol ho aj šesťkrát vyhrať.

Domov»Tenis»Australian Open»Verejnosť kritizuje Kyrgiosa: rozmaznané decko i škvrna športu