Opäť kúsok od víťazstva. Sagan skončil druhý

(Autor: Twitter)
Sportnet|20. jan 2017 o 06:41

Austrálčan Ewan vyhral na domácich pretekoch Tour Down Under tri z doterajších štyroch etáp.

CAMPBELLTOWN. Slovenský cyklista Peter Sagan opäť bojoval na pretekoch Tour Down Under o víťazstvo. V štvrtej etape skončil rovnako ako deň predtým druhý.

Líder tímu Bora-Hansgrohe v záverečnom finiši nestačil na Austrálčana Caleba Ewana, ktorý triumfoval tentoraz o čosi tesnejšie ako v tretej etape.

Tretí skončil ďalší šprintérsky špecialista Danny van Poppel z tímu Sky.

Iný dojazd ako predchádzajúce

"Som spokojný, ako sa mi darí na začiatku ročníka. Spolujazdci odviedli výborný výkon, počas celého dňa mi pomáhali a v závere kontrolovali utečencov. Nie je to len moje víťazstvo, patrí celému tímu," citoval Ewana portál cycling-info.sk.

"Dojazd bol iný ako tie predchádzajúce. Bolo to náročné, ale som rád, že som to zvládol," dodal.

Na čele pretekov zostal Austrálčan Richie Porte (BMC Racing) s náskokom 22 sekúnd pred Kolumbijčanom Estebanom Chavesom (Orica-Scott). V bodovacej súťaži je na čele Ewan, Sagan poskočil na tretie miesto.

Sagan cíti, že sa zlepšuje

Etapa z Norwoodu do Campbelltownu merala 149,5 kilometra a od úvodu bolo v úniku trio Ondřej Cink, Jack Bauer a Cameron Meyer.

V závere zostal vpredu už len Bauer, na začiatku ostrého zjazdu desať kilometrov pred cieľom viedol s náskokom dvanástich sekúnd pred pelotónom.

Jeho odvážny pokus sa skončil tri kilometre pred cieľom. V poslednom kilometri sa Sagan i ďalší šprintéri hotovali na finiš, ktorý opäť vyznel pre Ewana. Iba 22-ročný mladík ovládol tri zo štyroch etáp na tohtoročných pretekoch.

Včerajšia a dnešná etapa boli pre mňa náročné. Mohol som v nich veľa stratiť, ale nič získať. Som rád, že už to mám za sebou, je to pre mňa úľava.

Richie Porte, priebežný líder celkového poradia

"Cítim, že každý deň sa to zlepšuje. Platí to aj o tímovej práci. Stále máme pred sebou ešte jednu etapu, kde sa dá útočiť," komentoval Sagan.

Preteky Tour Down Under sú vstupným podujatím nového ročníka prestížnej série UCI WorldTour, v ktorej slovenský cyklista obhajuje celkové prvenstvo.

Dvojnásobný majster sveta sa na preteky v Austrálii vrátil po siedmich rokoch. V sezóne 2010 si tam celkovým 29. miestom pootvoril dvere do veľkej cyklistiky.

Caleb Ewan vyhral v Austrálii už svoju tretiu etapu.