Hossa rozhodol o víťazstve Chicaga, stal sa prvou hviezdou zápasu

Marián Hossa rozhodol o víťazstve Chicaga na ľade Bostonu.
Marián Hossa rozhodol o víťazstve Chicaga na ľade Bostonu. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|21. jan 2017 o 06:09

V noci z piatka na sobotu sa v zámorskej NHL odohralo šesť zápasov.

NEW YORK. Náhradný brankár Scott Darling a strelec veľkých gólov Marián Hossa rozhodli o víťazstve Chicaga na ľade Bostonu 1:0 v piatkovom zápase NHL.

Keď sa už oba tímy za bezgólového stavu pomaly pripravovali na predĺženie, Hossa dostal parádnu prihrávku od Tannera Kera. Minútu a 26 sekúnd pred koncom tretej tretiny prekonal Tuukku Raska. Ďalšie góly už nepadli.

Gól pred očami otca

Hossa sa stal prvou hviezdou zápasu a Darling s 30 zákrokmi a druhým shutoutom v sezóne druhou.

Sedemnástemu zásahu svojho syna v tomto súťažnom ročníku NHL sa v TD Garden osobne prizeral aj František Hossa zahalený v drese s číslom 81, keďže v tejto časti sezóny Blackhawks berú na zápasy aj svojich otcov.

Marián Hossa, ktorý pred 9 dňami oslávil 38. narodeniny, po skvelom úvode sezóny dlhší čas hľadal streleckú formu. Skóroval po desiatich zápasoch, predtým naposledy pri víťazstve 5:4 nad New York Islanders 15. decembra 2016. Medzitým vynechal 5 stretnutí pre zranenie v hornej časti tela.

"Samozrejme, je to skvelý pocit, najmä keď hráme pred očami svojich otcov. V posledných dvoch zápasoch u súperov sa nám podarilo získať 4 body, čo je výborné. Užívame si to," povedal Marián Hossa podľa webu NHL.

Jurčo sa do zostavy nezmestil

Ku gólu s poradovým číslom 516 v NHL ešte doplnil: "Korčuľoval som k bránke a zrazu som mal puk na hokejke. Snažil som sa čo najrýchlejšie do toho udrieť a bol z toho pekný gól."

"Čo na to povedať? Je to nešťastné. Tvrdo sme bojovali. Do konca chýbala minúta a pol a my sme dostali gól. Zmazali sme tým všetko, čo sme urobili v predchádzajúcich 58 minútach," nerád konštatoval Claude Julien z lavičky Bostonu.

Bez bodu v piatok zostal aj útočník Detroitu Tomáš Tatar. Jeho tím na ľade Buffala viedol 1:0 aj 2:1, ale napokon odchádzal s prehrou 2:3 po predĺžení. Kyle Okposo skóroval 26 sekúnd pred koncom nadstavenej päťminútovky. Druhý slovenský útočník v službách Red Wings Tomáš Jurčo sa opäť nezmestil do zostavy.

So svojím tímom neuspel ani Andrej Sekera, aj keď veľmi tesne. Edmonton doma podľahol Nashvillu 2:3 po nájazdoch, v ktorých uspeli len hráči hostí Ryan Ellis a James Neal.

Jubileum Henrika Sedina

Historický večer prežil Henrik Sedin. Skúsený švédsky center sa dočkal krásneho jubilea - tísíceho bodu v NHL.

Vo víťaznom dueli Vancouveru s Floridou (2:1) práve H. Sedin v 26. min odpovedal na gól českého nezmara Jaromíra Jágra, keď rutinérsky bekhendom zakončil pomedzi betóny bývalého spoluhráča Roberta Luonga. Bol to 233. gól a v súčte s 767 asistenciami tisíci bod 36-ročného rodáka z Örnsköldsviku v 1213. zápase v rámci tzv. regular season NHL.

H. Sedin sa stal 85. hráčom v histórii najslávnejšej profiligy s tisíckou bodov na konte a zároveň 38. hokejistom, ktorý to dosiahol v drese jedného klubu a štvrtým Švédom po Matsovi Sundinovi, Nicklasovi Lidströmovi a Danielovi Alfredssonovi.

Potreboval na to 16 sezón. Po Sedinovom góle nastalo objatie so všetkými spoluhráčmi, ktorí zo striedačky naskákali na ľad a diváci v hľadisku Rogers Areny tlieskali v stoji. Na svetelnej kocke sa pripomínali fragmenty Sedinovej zámorskej profikariéry. O tesnom víťazstve Canucks rozhodol v 44. min švajčiarsky obranca Luca Sbisa.

NHL - výsledky:

Boston Bruins - Chicago Blackhawks 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 59. Marián Hossa (Kero, Hinostroza)

/ Slovenský obranca Zdeno Chára (Boston Bruins) strávil na ľade 22 minút a 50 sekúnd, bránu súpera neohrozil a pripísal si jeden mínusový bod. Slovenský útočník Marián Hossa odohral 12 minút a 45 sekúnd, na bránu súpera vystrelil dva razy a strelil jeden gól. Slovenský útočník Richard Pánik (obaja Chicago Blackhawks) strávil na ľade 14 minút a do štatistík sa nezapísal/

Buffalo Sabres - Detroit Red Wings 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 26. Reinhart (Eichel, Ristolainen), 56. R. O´Reilly (Franson, Falk), 65. Okposo (R. O´Reilly, Eichel) - 10. F. Nielsen (Green), 54. Helm (Abdelkader, Marčenko)

/Slovenský útočník Tomáš Tatar (Detroit Red Wings) odohral 17 minút a 27 sekúnd, bránu súpera ohrozil tri razy a pripísal si jeden plusový bod/

Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)

Góly: 48. Stalberg (Hainsey, Slavin) - 13. Daley, 27. Hagelin (Gaunce, Kessel), 33. Sheary (Rust), 33. Kunitz (Fehr, S. Wilson), 38. Kessel (Malkin, Schultz), 47. Malkin (Guentzel, Schultz), 50. Sheary (Crosby, Rust)

New Jersey Devils - Montreal Canadiens 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 5. Santini (Parenteau, Hall) - 6. Galchenyuk (A. Radulov, Beaulieu), 44. Sh. Weber (A. Radulov, Galchenyuk), 45. Pacioretty (Galchenyuk, A. Radulov)

Edmonton Oilers - Nashville Predators - 2:3 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 38. Hendricks (Kassian), 56. Lucic (Draisaitl, McDavid) - 38. Arvidsson (F. Forsberg, Johansen), 47. Ellis (Johansen, Irwin), rozhodujúci nájazd Ellis

/Slovenský obranca Andrej Sekera (Edmonton Oilers) strávil na ľade 25 minút a 7 sekúnd a dva razy ohrozil bránu súpera/

Vancouver Canucks - Florida Panthers - 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 26. H. Sedin (D. Sedin, Edler), 44. Sbisa - 24. Jágr (McCann, Marchessaul

Domov»Hokej»NHL»Hossa rozhodol o víťazstve Chicaga, stal sa prvou hviezdou zápasu