Máte hovoriť o futbale, nie o rozhodcovi, reagoval Guardiola na otázku novinára

Pep Guardiola po skončení zápasu.
Pep Guardiola po skončení zápasu. (Autor: TASR/AP)
SITA|21. jan 2017 o 23:49

Manchester City stratil ďalšie body. Hoci viedol o dva góly, remizoval s Tottenhamom.

MANCHESTER. Šláger dvadsiateho druhého kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže medzi Manchestrom City a Tottenhamom Hotspur mal po prestávke poriadnu gradáciu.

Hostí nepoložili ani dva rýchle góly hráčov City a vyrovnali skóre na konečných 2:2.

Chyby Llorisa

V prvom polčase hrali zverenci Mauricia Pochettina smerom dopredu pasívne, zamerali sa len na obranu a s trochou šťastia si počas prvých 45 minút uchovali čisté konto.

Zápas sa stal naozaj vzrušujúcim až po zmene strán. Zdalo sa, že hrubé chyby brankára Huga Llorisa budú stáť Londýnčanov všetky body.

Pred prvým gólom síce musel vybiehať pred vlastné pokutové územie, loptu však hlavou nezasiahol dobre a Leroy Sané to využil.

Ešte väčší kiks sa francúzskemu brankárovi pritrafil, keď mu lopta po centri Raheema Sterlinga vypadla z ruky a bola ľahkou korisťou pre Kevina de Bruyna.

Dve strely na bránu, dva góly

Tottenham, ktorý ťahal sériu siedmich víťazných zápasov v sérii, sa ale nevzdal. Po centri Kylea Walkera, ktorý ešte trochu nadvihol obranca domácich, Delle Ali dopravil loptu do siete.

Hráči City si pýtali penaltu po kontakte Dannyho Rosa so Sterlingom i pri ďalšej šanci tohto hráča, keď ho postrčil v šestnástke Walker.

Jedenástka sa však nekopala a hráči Tottenhamu získali bod po peknej akcii v 74. minúte, keď Harry Kane elegantne priťukol loptu Sonovi Heungovi-minovi a ten trafil presne.

Hostia predviedli stopercentnú efektivitu, keď počas zápasu poslali medzi žrde iba dve strely a obe skončili v sieti.

Hrdinom zápasu sa mohol stať devätnásťročný debutant v domácom tíme Gabriel Jesus, ktorý krátko po príchode na trávnik strelil gól.

Asistent rozhodcu však situáciu správne vyhodnotil ako ofsajdovú a hlavný rozhodca gól neuznal.

Guardiola: Hráči si to nezaslúžili

Tréner Manchestru City Pep Guardiola bol po zápase rozladený, bolo to cítiť i z jeho odpovede na otázku, ktorá mierila na rozhodcu: "Ste BBC, prestížne médium, máte hovoriť o futbale, nie o rozhodcovi."

Potom pokračoval v pokojnejšom tóne: "Hrali sme dobre, podali sme vynikajúci výkon a je škoda, čo sa stalo. Vytvorili sme si viac šancí, ale neboli sme schopní vyhrať. Everton vystrelí štyrikrát, dá štyri góly. Tottenham z dvoch striel skóruje dvakrát."

Na záver dodal: "Jediné, čo môžeme robiť, je tvoriť a hrať lepšie a lepšie, ale to platí pre celú sezónu. Som smutný, sme smutní z toho, čo sa stalo, ale som hrdý na to, ako sme si počínali. Hráči si to znova nezaslúžili."

V zápasoch v Anglicku je veľa postrčení, ktoré nie sú faulom a musia byť posudzované rovnako, či sa stanú vo vnútri šestnástky alebo mimo nej.

Mauricio Pochettino, tréner Tottenhamu

Penalta? Toto je Anglicko

Tréner Tottenhamu Pochettino videl dianie na trávniku takto: "Pre oba tímy to bol ťažký zápas. Je pravda, že súper bol prvý polčas lepší a možno si zaslúžil viac. V druhej časti hry sa duel stal vyrovnanejším. Aj za stavu 0:2 sme verili, čo bolo dôležité. Je to pre nás dôležitý bod."

Na otázku, či sa po sotení Walkera do Sterlinga nemala kopať jedenástka, odpovedal: "Pre mňa to nebola penalta. To je Anglicko. To isté je, ako keby sme sa sťažovali na ruku Saného pred gólom. Bola to však pre rozhodcu ťažká situácia. V zápasoch v Anglicku je veľa postrčení, ktoré nie sú faulom a musia byť posudzované rovnako, či sa stanú vo vnútri šestnástky alebo mimo nej."

Tottenham je v tabuľke po sobote druhý so ziskom 46 bodov. Na Chelsea má šesťbodové manko, tá však má nedeľňajší zápas s Hull City k dobru. Manchestru City patrí v tabuľke piata pozícia so ziskom 43 bodov.

Domov»Futbal»Anglicko»Máte hovoriť o futbale, nie o rozhodcovi, reagoval Guardiola na otázku novinára