Gutová nepodala stopercentný výkon, aj tak ovládla aj tretí super G sezóny

Lara Gutová predviedla v nedeľu najrýchlejšiu jazdu.
Lara Gutová predviedla v nedeľu najrýchlejšiu jazdu. (Autor: SITA/AP)
TASR|22. jan 2017 o 13:29

Švajčiarka vyhrala pred Stephanie Venierovou a Tinou Weiratherovou. Lindsey Vonnová skončila deviata.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Švajčiarka Lara Gutová triumfovala aj v treťom super-G tejto sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok. Po Lake Louise a Val d'Isere uspela aj v nedeľu v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

Obhájila svoje vlaňajšie prvenstvo.

Na pretekárky čakal na slávnej zjazdovke Kandahar technicky zameraný superobrovský slalom, ktorý neponúkol toľko zvislých pasáží.

Nepodala stopercentný výkon

Úradujúca držiteľka veľkého glóbusu dosiahla čas 1:17,92 minúty. O 67 stotín prekonala Rakúšanku Stephanie Venierovú, tretia skončila Tina Weiratherová z Lichtenštajnska (+0,86 sekundy). Ďalšie ženy už zaostali o vyše sekundy.

"V sobotu som išla lepšie než v nedeľu, napriek tomu som teraz získala sto bodov. Nepodala som však stopercentný výkon, nebolo to podľa mojich predstáv," priznala na stránke ORF Gutová po svojom 22. triumfe v kariére.

Lara Gutová v cieli pretekov.
Lara Gutová v cieli pretekov. (Autor: SITA/AP)

Spoločne s druhým miestom v zjazde si v nemeckom stredisku pripísala 180 bodov a znížila náskok Mikaely Shiffrinovej na čele celkového poradia na 135 bodov.

Vonnová zaostala

Američanka Lindsey Vonnová, ktorá sa deň predtým v Ga-Pa radovala v zjazde hneď vo svojom druhom vystúpení po návrate, figurovala po odjazdení prvej tridsiatky na deviatej priečke s odstupom 1,65 sekundy.

Nádejne rozbehnuté to mala Viktoria Rebensburgová, ale domáca reprezentantka sa vôbec nezmestila do jednej z modrých brán a preteky nedokončila.