Slováci z Los Angeles žiarili, zariadili výhru svojho tímu. Sekera dal dva góly

Peter Budaj odchytal ďalší výborný zápas.
Peter Budaj odchytal ďalší výborný zápas. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. jan 2017 o 05:55

Marián Gáborík strelil prvý gól zápasu, ktorý sa ukázal ako víťazný. Peter Budaj vychytal piate čisté konto v sezóne.

BRATISLAVA. Pred troma dňami ho tréner po dvoch týždňoch nechal oddychovať a akoby mu to prospelo. Hneď na to vychytal triumf nad Jersey 3:1. Mal 96-percentnú úspešnosť zákrokov a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu.

"Potrebovali sme brankára, ktorý chytá skvelo, keďže sa nám zranila jednotka Jonathan Quick. Peter sa chopil svojej šance a predvádza výborné výkony. Je našou veľkou oporou. Odvádza výbornú prácu," chválil Marián Gáborík.

V noci zo štvrtka na piatok absolvoval slovenský gólman Peter Budaj ďalší parádny duel. V súboji na ľade Caroliny kryl všetkých dvadsaťdva striel domácich.

Vychytal už svoje piate čisté konto v sezóne, šestnáste v kariére.

"Zatiaľ je to dobré," hodnotil skromne pre nhl.com Budaj. "Som veľmi vďačný, že som mohol odchytať toľko zápasov. Hráči predo mnou hrali výborne, všetko do seba zapadlo. Naďalej musím zostať pokorný a tvrdo pracovať."

Aj takýto parádny zákrok predviedol v noci Peter Budaj.

Tridsaťštyriročný Budaj nastúpil v tejto sezóne ako jednotka do štyridsiatich stretnutí. Dosiahol dvadsaťdva víťazstiev a zaznamenal priemery 2,06 inkasovaného gólu na jeden duel a 91,9-percentnú úspešnosť zásahov.

Viac shutoutov ako Slovák má na konte už len Braden Holtby z Washingtonu (6).

"Peter bol opäť úžasný. Noc od noci podáva výnimočné výkony," chválil svojho spoluhráča podľa webu súťaže obranca Los Angeles Kings Drew Doughty.

"Zaslúži si chvály, ktorých sa mu v posledných týždňoch dostáva. Bez nebo by sme veru neboli tam, kde momentálne sme," dodal Doughty.

Všetky v záverečnej päťminútovke

Skvelo si počínal aj druhý slovenský hokejista v drese Kings. Marián Gáborík na ľade Caroliny otvoril skóre stretnutia a jeho gól sa nakoniec ukázal ako víťazný.

Marián Gáborík (vpravo) strieľa svoj gól do siete Caroliny.
Marián Gáborík (vpravo) strieľa svoj gól do siete Caroliny. (Autor: TASR/AP)

"Keď som dostal puk od Anžeho Kopitara, obzrel som sa a uvidel som úplne voľného Mariána. Urobil to výborne," opísal situáciu pred gólom tridsaťštyriročného Gáboríka Doughty, ktorý naň prihrával.

Los Angeles triumfom 3:0 ukončili štvorzápasový trip na ľade súperov, na ktorom vybojovali dve výhry. Hurricanes - naopak - prehrali piaty duel za sebou.

Zaujímavosťou je, že stav súboja v Caroline bol ešte päť minút pred koncom 0:0. Kings strelili všetky tri góly v záverečnej päťminútovke.

Zaslúži si chvály, ktorých sa mu v posledných týždňoch dostáva. Bez nebo by sme veru neboli tam, kde momentálne sme.

Drew Doughty, obranca Los Angeles Kings o brankárovi Petrovi Budajovi

Gáborík sa strelecky presadil po troch zápasoch bez gólu. Dokopy v tejto sezóne skóroval päťkrát, v dvadsiatich siedmich dueloch nazbieral jedenásť bodov (5+6).

Skóroval aj Sekera

V noci zo štvrtka na piatok bolo v hre aj ďalších päť Slovákov. Zdeno Chára, Martin Marinčin, Richard Pánik a ani Marián Hossa nebodovali. Z víťazstva sa tešil iba Chára, ktorého Boston zdolal Pittsburgh 4:3. Chicago neudržalo vedenie po dvoch tretinách a s Winnipegom prehralo 3:5.

Skvelý zápas odohral obranca Andrej Sekera, ktorý pri presvedčivom triumfe Edmontonu na ľade San Jose 4:1 strelil dva góly, vrátane toho víťazného.

Boli to jeho zásahy číslo šesť a sedem v sezóne.

Dokopy zaznamenal v štyridsiatich deviatich zápasoch už dvadsaťštyri bodov (7+17). Lepší zo Slovákov v NHL je Marián Hossa s tridsiatimi bodmi (18+12).

NHL - štvrtok:

Boston - Pittsburgh 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Góly: 22. Marchand (P. Bergeron, K. Miller), 27. Marchand (Pastrňák, Carlo), 31. Riley Nash (Krug, Moore), 41. P. Bergeron (Pastrňák, Spooner) - 8. J. Schultz, 12. Kessel (Crosby, J. Schultz), 51. Hörnqvist (Kunitz)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 26:17 minúty, vyslal tri strely na bránu, do štatistík si zapísal jeden mínusový bod, dva hity a dva zblokované pokusy súpera/

New Jersey - Washington 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Góly: 24. Noesen (Zacha, Josefson), 39. Henrique (Cammalleri, Parenteau) - 7. Ovečkin, 19. Burakovsky, 29. Eller (Orlov, Burakovsky), 31. Kuznecov (Orlov, Ovečkin), 59. Kuznecov

Philadelphia - Toronto 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 13. W. Simmonds (Travis Konecny), 58. Ľubimov (Streit, R. Gudas) - 26. William Nylander (Kadri, Komarov)

/Martin Marinčin (Toronto) odohral 21:38 minúty, do osobných štatistík si zapísal iba jeden strelecký pokus na brankára súpera/

New York Islanders - Montreal 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 14. Ladd (De Haan, Leddy), 48. Ladd (Tavares, Leddy), 56. Bailey (Lee, Tavares) - 35. Sh. Weber (Shaw, Beaulieu)

Dallas - Buffalo 4:3 (1:2, 3:1, 0:0)

Góly: 11. Sharp (Klingberg, Korpikoski), 21. Jamie Benn (Spezza, Eaves), 34. Sharp (Shore), 36. Seguin - 4. E. Kane, 10. Moulson (E. Kane, B. Gionta), 39. E. Kane

Carolina - Los Angeles 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Góly: 56. GÁBORÍK (Doughty, Kopitar), 56. Lewis (Setoguchi, McNabb), 58. Clifford (Pearson, Martinez)

/Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 12:39 minúty, vyslal dve strely na bránu, dal prvý a zároveň víťazný gól zápasu, zaznamenal tiež jeden plusový bod/

/Peter Budaj (Los Angeles) odchytal celý zápas, kryl všetkých dvadsaťdva streleckých pokusov súpera a vychytal už svoje piate čisté konto v sezóne/

Ottawa - Calgary 2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 43. Wingels (Claesson), 59. Ch. Wideman (Hoffman, Z. Smith) - 30. Ferland, 39. Monahan (Hamilton, J. Gaudreau), 65. J. Gaudreau (M. Backlund)

Arizona - Vancouver 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 33. Crouse (White, Ekman-Larsson), 45. Burmistrov, 60. Rieder (Vrbata, Hanzal)

Florida - Tampa Bay 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: J. Jokinen (Trocheck, Yandle), 62. Marchessault (Yandle, J. Jokinen) - 12. Kučerov (Drouin, Killorn)

Nashville - Columbus 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)

Góly: 26. Järnkrok (C. Wilson, Fisher), 30. Zolnierczyk (Sissons, McLeod), 47. Smith (Ekholm, Subban), 52. Smith (Ekholm, Fisher) - 10. Saad (S. Jones, N. Foligno), 50. Werenski (Dubinsky, S. Jones), 58. R. Murray (Werenski, W. Karlsson)

Craig Smith (s číslom 15) strieľa jeden z gólov Nashvillu do siete Columbusu.
Craig Smith (s číslom 15) strieľa jeden z gólov Nashvillu do siete Columbusu. (Autor: TASR/AP)

Minnesota - St. Louis 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Góly: 21. Haula (Parise, Pominville), 33. Graovac (Niederreiter, Dumba), 40. M. Koivu (Mikael Granlund, Niederreiter), 42. Niederreiter (E. Staal, Coyle), 53. Mikael Granlund (Spurgeon, Zucker) - 25. Tarasenko (Schwartz, Lehterä)

Chicago - Winnipeg 3:5 (1:2, 2:0, 0:3)

Góly: 14. Keith (Seabrook, Anisimov), 24. Schmaltz, 37. Kero (P. Kane, T. van Riemsdyk) - 7. Laine (Little, Ehlers), 7. Matthias (Trouba), 56. Copp (Morrissey, Scheifele), 57. Little (Trouba, Laine), 58. Scheifele (Copp, Wheeler)

/Marián Hossa (Chicago) odohral 16:33 minúty, vyslal až päť striel na bránu súpera, ale do štatistík si pripísal len dva mínusové body a jeden hit/

/Richard Pánik (Chicago) odohral 14:36 minúty, brankára súpera strelecky ohrozil len jediný raz, zaznamenal však štyri trestné minúty a päť hitov/

/Marko Daňo (Winnipeg) nehral, pre zranenie je dlhodobo mimo hry/

San Jose - Edmonton 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Couture (Bödker, Marleau) - 20. SEKERA (McDavid), 38. SEKERA (Draisaitl), 52. Caggiula, 59. McDavid (Draisaitl)

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 23:40 minúty, vyslal tri strely na bránu, dal dva góly, zaznamenal jeden plusový bod a dva zblokované pokusy súpera/

Domov»Hokej»NHL»Slováci z Los Angeles žiarili, zariadili výhru svojho tímu. Sekera dal dva góly