Luis Suárez v ofsajde nebol.
Luis Suárez v ofsajde nebol. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. jan 2017 o 14:53

Katalánci nevyužili šancu dostať sa priebežne na prvé miesto tabuľky. Na ihrisku Betisu Sevilla hrali nerozhodne 1:1.

SEVILLA. Futbalisti FC Barcelona nevyužili šancu dostať sa na priebežné prvé miesto v tabuľke španielskej La Ligy. V nedeľňajšom zápase dvadsiateho kola najvyššej súťaže len remizovali na ihrisku Realu Betis Sevilla 1:1.

Domáci viedli od 75. minúty po góle Álexa Alegríu.

Najtesnejší náskok neudržali. Aspoň bod pre Kataláncov zachránil Luis Suárez, ktorý skóroval v poslednej minúte riadneho hracieho času.

Katalánci však dostali loptu do bránky už v 77. minúte. Rozhodcovia si ale nevšimli, že predtým, ako ju vykopol späť do hry jeden z obrancov, jasne prešla celým objemom za bránkovú čiaru, čo potvrdili aj televízne zábery.

Podobná situácia sa odohrala aj o niekoľko minút neskôr, no tentoraz bola lopta na čiare. Hráči Barcelony si pýtali aj penaltu po faule na Neymara. "Rozhodca potrebuje technickú pomoc," skonštatoval tréner Barcelony Luis Enrique, ktorého slová priniesla agentúra dpa.

Napriek všetkému však kouč nebol spokojný s výkonom svojich zverencov, ktorí boli počas väčšiny zápasu slabší ako súper.

"Tento výsledok nebol v našich plánoch, no stále máme pred sebou celú druhú časť sezóny a musíme vyvíjať tlak na tímy, ktoré sú pred nami. Najkonzistentnejší tím nakoniec vyhrá titul. Dnes mám pocit, že sme skôr jeden bod získali," povedal.

Luis Enrique nebol po zápase príliš spokojný.
Luis Enrique nebol po zápase príliš spokojný. (Autor: TASR/AP)

Betis sa dostal do vedenia štvrťhodinu pred koncom. Brankár Marc-Andre ter Stegen nezachytil centrovanú loptu z rohu a Alegria poľahky skóroval do odkrytej bránky. Domáci mali v závere zopár dobrých šancí na rozhodnutie. Najväčšiu spálil v 80. minúte útočník Ruben Castro, ktorý išiel sám na brankára.

16.

gól v tejto sezóne v španielskej najvyššej súťaži strelil útočník Barcelony Luis Suárez.

"Mali sme viacero príležitostí, ale nedokázali sme ich premeniť. Remíza s Barcelonou nie je nikdy zlá, ale po dnešnom výkone je hanba, že sme nezvíťazili," povedal pre agentúru AP autor jediného gólu Betisu Alex Álegría.

Barcelona vyrovnala v poslednej minúte riadneho času. Messi získal loptu pred šestnástkou, výbornou prihrávkou za obranu vysunul Luisa Suáreza a ten nezaváhal. "Trvalo nám príliš dlho, kým sme sa rozbehli. Musíme priznať, že sme neodohrali dobrý zápas," povedal Suárez.

V prebiehajúcej sezóne zaznamenal v lige šestnásty gól.

La Liga - 20. kolo:

Espaňol Barcelona - FC Sevilla 3:1 (2:1)

Góly: 4. Reyes (z 11m), 45.+1 Navarro, 71. Moreno - 20. Jovetič

ČK: 2. Pareja (Sevilla)

Real Betis Sevilla - FC Barcelona 1:1 (0:0)

Góly: 75. Alegria - 90. Suarez. 43.790 divákov

Pozrite sa, ako Barcelona remizovala v Seville: fotogaléria

29.1.2017

Athletic Bilbao - Sporting Gijon 2:1 (0:1)

Góly: 50. Munian, 71. Aduriz (z 11m) - 27. Cop (z 11m)

Real Madrid - San Sebastián 3:0 (1:0)

Góly: 38. M. Kovačič, 51. C. Ronaldo, 82. Morata

ČK: 74. I. Martínez (San Sebastián) po druhej ŽK

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona zachránila v závere aspoň bod. Je hanba, že sme nevyhrali, tvrdí hráč súpera