Neuveriteľná chyba rozhodcov. Barcelonu obrali o jasný gól

(Autor: Twitter)
Pavol Spál|29. jan 2017 o 15:36

Katalánci v nedeľu len remizovali na ihrisku Betisu Sevilla 1:1. Na prvý Real strácajú štyri body, ten má navyše zápas k dobru.

BRATISLAVA. Hráči Barcelony sa čertili, protestovali. Hádali sa s rozhodcom.

Márne. V 76. minúte zápasu 20. kola španielskej ligy si center Barcelončana Vidala zrazil jeden z domácich hráčov Betisu Sevilla do vlastnej brány.

Lopta bola jasne za čiarou, možno tridsať, či štyridsať centimetrov. Barcelončania však protestovali márne.

Rozhodcovia sa tvárili, že gól nevideli. Bol to moment, ktorý ovplyvnil zápas. Barcelona v tom čase prehrávala 0:1 a mohla vyrovnať.

Ak by k podobnému momentu došlo trebárs v Anglicku, hostia by sa tešili z gólu. V Premier League totiž už používajú videotechnológiu Goal Control.

V Anglicku by to bol gól

Systém, ktorého náklady sa pohybujú medzi 100- až 170-tisíc eur na rok, prešiel dôkladným testovaním a simulovaním rôznych neštandardných situácií.

Funguje na základe siedmich vysokorýchlostných kamier, ktoré snímajú každú bránku na všetkých štadiónoch.

Tie odosielajú digitalizované informácie do počítača, ktorý zábery okamžite vyhodnotí. Potom posunie správu do špeciálnych hodiniek rozhodcov.

Gól Barcelony, ktorý podľa rozhodnutia rozhodcov nebol.

„Zdá sa, že to bol gól, rozhodcom by videotechnológia pomohla,“ vravel podľa portálu sport.es tréner Barcelony Luis Enrique.

Ovplyvní to boj o titul?

Tento moment výrazne zasahuje aj do boja o titul. Futbalisti Barcelony iba remizovali v dvadsiatom kole španielskej ligy na ihrisku Betisu Sevilla 1:1.

Bod hosťom zachránil v poslednej minúte uruguajský kanonier Luis Suárez.

Katalánsky klub sa síce v tabuľke posunul na druhé miesto o skóre pred FC Sevilla, tá má však zápas na pôde Espanyolu k dobru.

Na Real, ktorý odohral o jeden duel menej, stráca Barcelona štyri body.

Barcelona podala jeden z najhorších výkonov v sezóne. Domáci boli hlavne v úvode druhého polčasu nebezpečnejší a od 74. minúty zaslúžene viedli.

Pozrite sa, ako Barcelona remizovala v Seville: fotogaléria

29.1.2017

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Neuveriteľná chyba rozhodcov. Barcelonu obrali o jasný gól