V zápase Liberca s Pardubicami skórovali až štyria Slováci

(Autor: Twitter)
SITA|29. jan 2017 o 19:19

Libercu nepomohli ani góly trojice Milan Bartovič, Adam Jánošík a Branko Radivojevič. S Pardubicami prehral 3:6.

PRAHA. Ani tri slovenské góly nestačili Libercu, ktorý na vlastnom ľade podľahol Pardubiciam 3:6 v nedeľňajšom zápase najvyššej českej hokejovej súťaže.

Domáci viedli zásahmi Milana Bartoviča, Adama Jánošíka a Branka Radivojeviča po prvej tretine 3:1, no napokon sa z triumfu radovali hostia.

V ich drese vyrovnal na 3:3 ďalší Slovák Ján Sýkora.

Vyrovnávajúci gól Jána Sýkoru.

V bránke Liberca odchytal celý zápas Ján Lašák, ale kryl iba dvadsaťjeden striel súpera a dosiahol úspešnosť zákrokov 80,77 percenta.

Prehre svojho tímu nezabránil ani Ján Laco v bránke Chomutova. V domácom súboji proti Litvínovu (1:2) si pripísal dvadsaťdva zákrokov.

Sparta Praha deklasovala Třinec 12:3. Na jednoznačnom triumfe pražského tímu sa dvoma gólmi a asistenciou podieľal Andrej Kudrna. Skórovať sa podarilo aj Lukášovi Cingeľovi, i on si pripísal prihrávku. Jednou asistenciou v drese Sparty si zlepšili štatistiky Juraj Mikuš a Martin Gernát.

Nedarilo sa slovenskému brankárovi Třinca Petrovi Hamerlíkovi, ktorý v pätnástej minúte vystriedal Šimona Hrubeca, no inkasoval až osem gólov.

TIPSPORT LIGA - nedeľa:

Chomutov - Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 29. Rutta - 21. a 49. Hübl

/Ján Laco (Chomutov) odchytal celý duel/

Zlín - Mladá Boleslav 4:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 8. D. Šťastný, 14. P. Holík, 56. Marušák, 62. Řezníček - 3. Vampola, 29. Lenc, 42. Látal

Kometa Brno - Plzeň 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 8. O. Němec, 42. Mallet - 9. Lev, 21. Kubalík, 61. Pulpán

/Marek Čiliak (Brno) odchyal celý zápas/

Olomouc - Karlove Vary 3:2 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 21. Vlach, 51. Herman, 64. Holec - 20. Beránek, 33. Skuhravý

/Branislav Konrád (Olomouc) odchytal celý zápas/

Liberec - Pardubice 3:6 (3:1, 0:1, 0:4)

Góly: 12. BARTOVIČ, 18. A. JÁNOŠÍK, 20. RADIVOJEVIČ - 16. a 60. Trončinský, 26. Tomášek, 42. J. SÝKORA, 49. Rolinek, 56. Redenbach

/Ján Lašák (Liberec) odchytal celý zápas/

Gól Adama Jánošíka.

Sparta Praha - Třinec 12:3 (4:1, 4:2, 4:0)

Góly: 15., 36. a 53. J. Hlinka, 14. a 56. Kudrna (pri prvom Cingeľ, pri druhom Gernát), 47. a 53. Klimek (pri druhom J. Mikuš), 9. Kumstát, 14. Pech, 28. Cingeľ (Kudrna), 40. M. Ihnacak, 40. Řepík - 1. Hrabal, 24. Petružálek, 32. C. Kane

/Peter Hamerlík (Třinec) chytal od 15. minúty/

Hradec Králové - Vítkovice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 23. Hrbas, 44. TYBOR

/Patrik Rybár (Hradec Králové) odchytal celý zápas/

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»V zápase Liberca s Pardubicami skórovali až štyria Slováci