Barbara Kantorová dosiahla úspech.
Barbara Kantorová dosiahla úspech. (Autor: TASR)
SITA|1. feb 2017 o 09:47

Slovenka figurovala na treťom mieste už po utorňajšom slalome, v stredajšom super-G si pozíciu udržala.

ALMATY. Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Barbara Kantorová vybojovala bronzovú medailu v alpskej kombinácii na 28. Svetovej zimnej univerziáde v kazašskom Almaty. V súčte slalomu a super G ju zdolali iba víťazná Ruska Anastasia Silantevová a strieborná Bieloruska Marta Škanovová.

Kantorová zaostala za víťazkou o 2,11 sekundy a za striebornou pozíciou o 33 stotín. Ide o prvý cenný kov pre Slovensko na SZU 2017 v Almaty.

Dvadsaťštyriročná rodáčka z Popradu a členka klubu LK Gerlach Kantorová dosiahla najlepšie umiestnenie na pretekoch tohto rangu v kariére.

Doteraz bola najvyššie na SZU štvrtá v super G pred štyrmi rokmi v talianskom Passo San Pellegrino. V tej istej disciplíne skončila aktuálne v Almaty piata.

Po utorňajšom slalome patrila Kantorovej bronzová pozícia s odstupom 1,49 sekundy na líderku Škanovovú z Bieloruska. V druhej a záverečnej časti kombinačných pretekov žien - super G - Slovenka dosiahla šiesty najlepší čas a to jej v súčte so slalomovým výsledkom stačilo na bronz.

Zachránila ho o sedem stotín sekundy pred Japonkou Asou Andovou.

Mateja Falata zdolali iba víťaz Kristaps Zvejnieks z Lotyšska a strieborný Maarten Meiners z Holandska. Slovenského lyžiara od zlata delilo 1,01 sekundy, od druhého miesta iba trinásť stotín sekundy.

Dvadsaťtriročný Falat v kombinácii obhájil bronz spred dvoch rokov. V španielskej Sierra Nevade vtedy získal aj striebro v slalome.

Po super G mu patrila dvanásta priečka, no najlepším slalomovým kolom sa prepracoval až k bronzu. Martin Hyška obsadil v konečnom účtovaní 29. miesto.

V alpskej kombinácii na univerziáde bojuje aj Matej Falat.
V alpskej kombinácii na univerziáde bojuje aj Matej Falat. (Autor: TASR/AP)

29.Martin HyškaSR+ 11,28 s

Domov»Zimné športy»Kantorová vybojovala pre Slovensko prvú medailu, v suberkombinácii získala bronz