Sám ponížil presilu Arsenalu. Hazard dal po dlhom sóle senzačný gól

Eden Hazard strelil nádherný gól.
Eden Hazard strelil nádherný gól. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|4. feb 2017 o 16:35

V šlágri 24. kola Premier League domáca Chelsea zdolala Arsenal 3:1.

BRATISLAVA. Bol to gól, ktorý sa zapíše do dejín Premier League. Prebral loptu na vlastnej polovici a rozbehol sa proti celej obrane Arsenalu.

Belgičan Eden Hazard v službách Chelsea sa najprv zbavil stopéra Arsenalu Laurenta Koscielneho, potom ukázal ohromnú stabilitu, keď vyhral aj súboj s dotierajúcim Francisom Coquelinom.

Ten márne Belgičana vytláčal - spadol.

V ostro sledovanom londýnskom derby uspeli futbalisti Chelsea: fotogaléria

4.2.2017

Mal gól Alonsa platiť?

Hazard vzápätí opäť telom oklamal vracajúceho sa Koscielneho a neubránil ho ani Skhodran Mustafi.

Vystrelil povedľa brankára Čecha. Senzačný gól. Celá akcia trvala desať sekúnd, Belgičan potreboval trinásť dotykov.

Všetky pravou nohou.

Bežala 53. minúta a Chelsea v tom momente vyhrávala 2:0. Pre Hazarda to bol desiaty gól v tomto ročníku Premier League.

Aj tréner Chelsea Antonio Conte bol v obrovskej eufórii a rozbehnutý skočil medzi rozvášnených fanúšikov.

Domáci v šlágri 24. kola anglickej ligy zdolali Arsenal 3:1.

Chelsea sa dostala do vedenia už v trinástej minúte, keď Marcos Alonso predskočil Hectora Bellerína a hlavou prekonal brankára Čecha.

Je otázne, či mal gól platiť, lebo Alonso pri výskoku lakťom trafil do krku Bellerína, ktorý nebezpečne a nekoordinovane spadol a musel vzápätí otrasený striedať.

„Bolo to nebezpečné, stopercentný faul. Ale nechcem tým znižovať výkon Chelsea,“ hneval sa kouč Arsenalu Arséne Wenger, zatiaľ čo kouč Chelsea Antonio Conte mal iný názor: „V Anglicku toto nikdy nemôže byť faul, "uviedol.

Na stranu talianskeho trénera sa pridal aj legendárny útočník Arsenalu Thierry Henry. „Obaja hráči sledovali loptu. Bellerín vyšiel zo zrážky pomliaždený, ale Alonsovi by som vinu nedával," citoval ho server The Telegraph.

Bellerín sa síce na druhý polčas vrátil aspoň na lavičku svojho tímu, no následky zrážky stále cítil. „Bol knokautovaný, vôbec nevedel, aké je skóre," opísal Wenger.

Chyba Čecha

Tretí gól Chelsea mal na svedomí brankár Arsenalu Petr Čech, ktorý pri rozohrávke prihral súperiacemu Cescovi Fabregasovi a ten ho poľahky prehodil.

Fabregas gól neoslavoval, z úcty k svojmu bývalému klubu, keďže v Arsenale vyrastal. Mimochodom, Čech svoje najslávnejšie obdobie prežil naopak v Chelsea.

V závere striedajúci Giroud už iba znížil na 3:1. Chelsea suverénne vedie súťaž a zvýšila náskok pred Arsenalom už na dvanásť bodov.

Gólový sumár:

Domov»Futbal»Anglicko»Sám ponížil presilu Arsenalu. Hazard dal po dlhom sóle senzačný gól