Stefan Kraft je blízko celkového víťazstva na Turné štyroch mostíkov.
Stefan Kraft je blízko celkového víťazstva na Turné štyroch mostíkov. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. feb 2017 o 19:03

V celkovom poradí ostal na čele poľský skokan Kamil Stoch.

OBERSTDORF. Rakúsky skokan na lyžiach Stefan Kraft sa stal na tzv. mamuťom mostíku HS-225 v nemeckom Oberstdorfe víťazom sobotňajších pretekov jednotlivcov v rámci Svetového pohára.

Kraft dosiahol šiesty triumf na podujatí tohto rangu, druhý v tejto zimnej sezóne.

Zaujímavé je, že prvý Kraftov primát v tomto ročníku Svetového pohára bol 30. decembra 2016 tiež v Oberstdorfe, ale na menšom mostíku HS-137 - na úvodnom podujatí Turné štyroch mostíkov.

Slovinskí bratia hneď za sebou

Na druhom mieste v sobotňajších pretekoch skončil s odstupom 5,1 bodu domáci Andreas Wellinger, ktorému na víťazstvo nestačil ani nový rekord mostíka v prvom kole - 234,5 metra.

Tretie miesto obsadil Poliak Kamil Stoch, ktorý si udržal líderské postavenie v hodnotení Svetového pohára.

Zostrih toho najlepšieho:

Štvrtý bol Nór Daniel-André Tande, elitnú šestku klasifikácie uzavrelo slovinské bratské duo Prevcovcov - Domen a Peter.

Je lídrom letov

Dvadsaťtriročnému víťaznému Stefanovi Kraftovi namerali v Oberstdorfe 227,5 a 218 metrov, za čo dostal od rozhodcov v súčte 439,9 bodu.

Rodák zo Schwarzachu, ktorý viedol aj po prvom kole, si v 111. štarte pripísal v rámci individuálnych súťaží Svetového pohára 27. pódiové umiestnenie (bilancia: 6 - 11 - 10).

Skok Andreasa Wellingera, ktorým vytvoril nový rekord mostíka:

Po sobotňajšom triumfe vedie priebežné poradie Svetového pohára v letoch na lyžiach, na mamutích mostíkoch bude dovedna päť súťaží - to najbližšie už v nedeľu 5. februára.

Poľský líder priebežného celkového hodnotenia Svetového pohára po šestnástich pretekoch jednotlivcov Kamil Stoch získal zatiaľ 1038 bodov, druhý s mankom 135 bodov je Nór Daniel-André Tande (903 b.), tretia pozícia patrí Domenovi Prevcovi zo Slovinska (831 b.).