Rozhodca vylúčil Luisa Suáreza. Druhá žltá karta? Za nič, tvrdí Uruguajčan

Luis Suárez nedohral zápas po červenej karte.
Luis Suárez nedohral zápas po červenej karte. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. feb 2017 o 09:31

Futbalisti FC Barcelona zdolali v dvojzápase Atlético Madrid a postúpili do finále Kráľovského pohára.

BARCELONA. Futbalisti Barcelony sa v semifinálovej odvete španielskeho Kráľovského pohára zahrávali s ohňom. Zverenci trénera Luisa Enriqueho dohrávali bez dvojice vylúčených hráčov. Do boja o trofej ich však posunula aj remíza 1:1 s Atleticom Madrid, keďže pred týždňom vyhrali u súpera 2:1.

Katalánsky klub sa do finále prebojoval štvrtýkrát za sebou, dňa 27. mája bude jeho súperom úspešnejší z druhej semifinálovej dvojice, ktorú tvoria Celta Vigo a Alavés. Ich prvý vzájomný zápas sa skončila nerozhodne 0:0).

Barcelona si z Madridu odniesla výbornú východiskovú pozíciu a po prvom polčase ešte viac zvýšil jej postupové šance gól Luisa Suáreza.

V 58. minúte však putoval do šatní Sergio Roberto.

Následne sa z vyrovnania radoval Antoine Griezmann, ale jeho regulárny gól rozhodcovia neuznali pre postavenie mimo hry.

Barce stačíla remíza na postup: fotogaléria

24.2.2017

Atletico nezložilo zbrane ani po tom, ako Yannick Carrasco dostal červenú kartu a vyrovnal pomer síl na ihrisku. Hostí zasa nezlomila nepremenená jedenástka Kevina Gameira z 80. minúty a naďalej sa usilovali o zvrat.

Francúzsky útočník o štyri minúty odčinil svoje zaváhanie a vyrovnal na 1:1.

V závere však už Atletico nedokázalo streliť gól, ktorým by poslalo duel do predĺženia, hoci opäť hralo chvíľu v početnej výhode po vylúčení Suáreza.

Luis Suárez (v strede) nedohral zápas po červenej karte.
Luis Suárez (v strede) nedohral zápas po červenej karte. (Autor: TASR/AP)

Uruguajský útočník mal ťažké srdce na hlavného rozhodcu.

"Otočil som sa a vyskočil. Nemyslím si, že to bol faul. Prvú žltú kartu som dostal za vôbec prvý nedovolený zákrok v zápase a tú druhú? Za nič. Dúfam, že mi klub pomôže s odvolaním. Nerád by som chýbal vo finále," uviedol Suárez.

Kouč Atlética Diego Simeone bol hrdý na výkon svojho mužstva.

"Samozrejme, že sme veľmi túžili ísť do finále. Cestu sme si skomplikovali v prvom zápase, ale v odvete sme hrdinsky bojovali o postup. Chválim hráčov za prístup, nechýbalo veľa a mohli sme to byť my, kto by sa tešil," vravel.

Domov»Futbal»Španielsko»Rozhodca vylúčil Luisa Suáreza. Druhá žltá karta? Za nič, tvrdí Uruguajčan