Škriniar bol pri víťazstve Sampdorie, na lavičke sedel mladík Tomič

Gonzalo Higuaín bol hrdinom Juventusu Turín. Strelil dva góly.
Gonzalo Higuaín bol hrdinom Juventusu Turín. Strelil dva góly. (Autor: TASR/AP)
TASR|12. feb 2017 o 14:43

Futbalisti Juventusu Turín uspeli v Cagliari a pred AS Rím majú stále sedembodový náskok.

RÍM. V úvodnom nedeľňajšom zápase 22. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazil AS Rím na ihrisku Crotone 2:0 vďaka gólom Radja Nainggolana a Edina Džeka, ktorý navyše ešte v 17. minúte nepremenil pokutový kop.

Rimania sú v tabuľke druhí, na lídra a majstra Juventus Turín strácajú stále sedem bodov, keďže turínsky klub vyhral večer v Cagliari 2:0.

Milánsky Inter zvíťazil vďaka gólom Edera a Antonia Candrevu nad Empoli 2:0 a v tabuľke sa posunul na štvrté miesto.

FC Turín zvíťazil nad poslednou Pescarou 5:3, keď o svojom triumfe rozhodol už v úvode zápasu. V pätnástej minúte viedol 3:0.

Pescara, ktorá hrala bez slovenského obrancu Norberta Gyömbéra tak natiahla šnúru prehratých zápasov v rade na šesť, keď naposledy bodovala 22. decembra v 18. kole po remíze 1:1 na ihrisku Palerma.

Chievo Verona zvíťazilo na ihrisku Sassuola, ktoré hralo od štvrtej minúty oslabené o vylúčeného Tima Letscherta 3:1.

Hetrikom sa prezentoval Roberto Inglese, ktorý navyše v štvrtej minúte nepremenil pokutový kop.

V záverečnom nedeľňajšom zápase zvíťazila Sampdoria Janov, v základnej zostave s Milanom Škriniarom, nad Bolognou 3:1.

Na lavičke domácich strávil celý zápas mladý slovenský juniorský reprezentant Michal Tomič. Sampdoria vyhrala tretíkrát za sebou a je desiata, Bologna utrpela tretiu ligovú prehru v sérii.

Radosť Edera po vedúcom góle.
Radosť Edera po vedúcom góle. (Autor: TASR)

FC Turín - Delfino Pescara 5:3 (3:0)
Góly:
15., 61. Belotti, 2. Falque, 9. Ajeti, 53. Ljajič - 75., 83. Benali, 73. Ajeti (vlastný)

US Palermo - Atalanta Bergamo 1:3 (1:2)
Góly:
41. Chočev - 19. Conti, 26. Gomez, 79. Cristante

Sassuolo Calcio - Chievo Verona 1:3 (1:2)
Góly:
24. Matri - 39., 57. a 67. Inglese
ČK: 4. Letschert (Sassuolo)

Sampdoria Janov - FC Bologna 3:1 (0:1)
Gól:
81. Muriel (z 11 m), 83. Schick, 88. Mbaye (vlastný gól) - 18. Dzemaili

/Milan Škriniar hral celý zápas, Michal Tomič (obaja Sampdoria) bol na lavičke náhradníkov/

Cagliari Calcio - Juventus Turín 0:2 (0:1)
Góly:
37. a 47. Higuain, ČK: 67. Barella (Cagliari)

Domov»Futbal»Taliansko»Škriniar bol pri víťazstve Sampdorie, na lavičke sedel mladík Tomič