Je toto Wengerova posledná sezóna v Arsenale?
Je toto Wengerova posledná sezóna v Arsenale? (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|16. feb 2017 o 06:31

Tréner Wenger v kariére klesol na najnižší bod, tvrdí jeho bývalý hráč.

BRATISLAVA. Jedna z britských agentúr zisťovala, ktorí fanúšikovia od hnevu najviac rozbíjajú televízor. Vyhrali priaznivci Arsenalu Londýn. Futbalisti jedného z najslávnejších klubov sveta v posledných rokoch svojim fanúšikom neraz zdvihli tlak.

A platilo to aj po debakli v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov na pôde Bayernu Mníchov 1:5. Na to, aby Arsenal postúpil do ďalšej fázy, by musel v odvete predviesť obrat z ríše snov.

Anglický klub zrejme opäť skončí v osemfinále. Stalo by sa to už siedmy raz za posledných osem rokov. Z toho trikrát Arsenal stroskotal na Bayerne.

„Hráči Arsenalu vyzerali vystrašení už v tuneli," vyhlásil v televíznom štúdiu Michael Ballack, bývalý hráč Bayernu a Chelsea.

Arsenal prežil ďalší čierny deň, tentokrát v Nemecku : fotogaléria

6.3.2017

Arsenal inkasoval viac ako tri góly už štvrtýkrát v posledných šiestich zápasoch, ktoré v osemfinále Ligy majstrov hral. A kritike čelí predovšetkým tréner Arséne Wenger.

„V kariére klesol na najnižší bod," povedal v štúdiu BT Sport Martin Keown. V Arsenale prežil trinásť rokov, deväť z nich práve pod Wengerom.

Spochybňovaný Wenger

„Tímy sú väčšinou odrazom ich trénerov. Teraz to bol slabý výkon. Chýbala mu bojovnosť, organizácia a líder," dodal Rio Ferdinand, dlhoročný stopér Manchester United.

Keď v roku 1996 Wenger prebral Arsenal, niektorí jeho súčasní hráči ani neboli na svete. Na vrcholnej scéne je služobne najstarším trénerom, ale jeho prínos pre Arsenal je čoraz viac spochybňovaný.

Francúz sa nedokázal prispôsobiť trendu. Mužstvu, ktoré dobre pozná, nie je schopný dodať potrebný impulz. Navyše, začína strácať aj v taktickej pripravenosti, teda v oblasti, v ktorej kedysi dominoval.

„Nebudem hľadať výhovorky. Až do druhého gólu sme mali pevnú obranu. Je šokujúce, že sme prehrali takýmto rozdielom,“ priznal Wenger.

Za zlomový moment zápasu označil zranenie kapitána a lídra obrany Laurenta Koscielneho, ktorý pre zranenie opustil ihrisko v 50. minúte za stavu 1:1. „Psychicky sme sa potom zložili," vravel Wenger.

V troskách

V priebehu desiatich minút najprv skórovali Lewandowski a potom dvakrát Thiago Alcantara. Dve minúty pred koncom pridal piaty gól Thomas Müller.

„Arsenal sa úplne rozpadol. Po odchode Koscielneho bol v troskách, tím nikto neriadil," komentoval na twitteri futbalový expert Gary Lineker.

"Tu neobstoja žiadne výhovorky, jednoducho všetko sme robili zle. Je šokujúce prehrať v osemfinále takýmto spôsobom, za výkon v druhom polčase sme si však nič iné ani nezaslúžili. V takýchto stretnutiach musíte byť maximálne koncentrovaní celých 90 minút, no my sme po prvom polčase akoby ani neboli na ihrisku. Po treťom góle sme sa úplne zosypali, naša organizácia hry bola žalostná," hneval sa Wenger.

Čoraz viac sa špekuluje o jeho konci v klube. Arsenal za posledných šesť rokov ani raz v Lige majstrov neprešiel cez osemfinále a na ligový titul čaká od roku 2004.