Hertha takmer zdolala Bayern, Lewandowski vyrovnal v 96. minúte

TASR|18. feb 2017 o 18:13

Úlohu favorita potvrdili jednoznačne futbalisti Dortmundu.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov remizovali v sobotňajšom zápase 21. kola nemeckej bundesligy na ihrisku Herthy Berlín 1:1.

Domácich poslal do vedenia v 21. minúte kapitán Vedad Ibiševič, Bavorom zachránil bod v šiestej minúte nadstaveného času kanonier Robert Lewandowski.

Poliak sa presadil dorážkou v malom vápne. Slovenský reprezentant Peter Pekarík odohral celé stretnutie a v jeho závere inkasoval žltú kartu.

Lewandowski vyrovnal v poslednej chvíli, Bayern získal aspoň bod: fotogaléria

18.2.2017

"Bod proti Bayernu je skutočne úžasný, ale bolí to. Víťazstvo by rozhodne nebolo nezaslúžené. Mužstvo hralo výborne a mali sme dostatok možností poistiť jednogólový náskok. Žiaľ, nadstavovalo sa priveľa minút," komentoval tréner Pál Dárdai.

Rozhodca avizoval k deväťdesiatim plus päť minút, Lewandowski však skóroval v šiestej a brankár domácich Rune Jarstein dostal žlté napomínanie dokonca v siedmej.

: 20. Bruma (vl.), 48. Piszczek, 59. Dembele

Eintracht Frankfurt - Ingolstadt 0:2 (0:1)
Góly:
26. Bregerie, 69. Gross (z 11m)
ČK: 34. Abraham - 81. Leckie

Hertha Berlín - Bayern Mníchov 1:1 (1:0)
Góly:
21. Ibiševič - 90.+6 Lewandowski
/slovenský obranca Peter Pekarík za domácich celý zápas a v 90.+6 min dostal žltú kartu/

/slovenský stredopoliar Karim Guédé (Freiburg) nefiguruje v zápise o stretnutí/

Domov»Futbal»Nemecko»Hertha takmer zdolala Bayern, Lewandowski vyrovnal v 96. minúte