Líder pokračuje v skvelých výkonoch, dosiahol dvanáste víťazstvo za sebou

Tomáš Matoušek (vpravo) oslavuje gól do siete Martina.
Tomáš Matoušek (vpravo) oslavuje gól do siete Martina. (Autor: TASR)
Sportnet|6. mar 2017 o 20:22

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali doma Martin presvedčivo 4:0. MHC ešte nepotvrdil postup do play-off.

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti Banskej Bystrice v pondelňajšej dohrávke 49. kola najvyššej hokejovej súťaže Tipsport ligy zdolali hráčov Martina 4:0.

Bystričania potvrdili výbornú vzájomnú bilanciu v tejto sezóne. Nad Martinčanmi vyhrali päťkrát a neuspeli iba raz.

Líder Tipsport ligy natiahol šnúru víťazných zápasov na číslo 12. Hráči Martina nevyužili šancu potvrdiť účasť v play-off. Na to potrebovali víťazstvo.

Tri kolá pred koncom základnej časti sa nachádzajú na siedmom mieste ligovej tabuľky s osembodovým náskokom na deviaty Trenčín.

Takto vyzeral zápas Banskej Bystrice s Martinom: fotogaléria

6.3.2017

Tipsport Liga - dohrávka 49. kola:

Banská Bystrica - Martin 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 16. Lunter, 22. Matoušek (Kubka, Sersen), 38. Matoušek (Češík, Lamper), 54. Lunter (Češík, Gründling)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, D. Konc - Gajan, Gavalier, 2567 divákov.

Banská Bystrica: Lawson - Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihálik, Carlsson, Rosandič, Gründling - Hickmott, T. Surový, Truchno - Lunter, Bortňák, Kafka - Skalický, Higgs, Handzuš - Matoušek, Češík, Lamper.

Martin: Corbeil - Bačík, Kozák, Ján Tabaček, Brňák, Pacalaj, Pulli, Michal Dvořák, Salija - Korostin, Galamboš, R. Varga - Markovič, Heizer, Koyš - B. Rapáč, Dlouhý, Surovka - Dírer, Pokrivčák, Rzavský.

Hlasy trénerov:

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Videli sme dobrý, bojovný zápas. Aj súper k nemu prispel. V prvej tretine sme mu nechali dosť priestoru, podržal nás brankár. Potom sme sa zlepšili v defenzíve a v útoku sme hrali stále to svoje. Boli sme lepším mužstvom, hrali sme koncentrovane a súpera sme k ničomu nepustili."

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Súper nastúpil na zápas so šiestimi novými hráčmi, ktorí neboli na súpiske pred týždňom, a otočil zápas z 0:5 na 4:0. To je všetko. Po prvej tretine sa hráči dozvedeli aj o kontumácii zápasu so Žilinou a táto správa ich tiež ovplyvnila."

Domov»Hokej»Slovensko»Líder pokračuje v skvelých výkonoch, dosiahol dvanáste víťazstvo za sebou