Daňo strelil prvý gól po zranení, v NHL skóroval po takmer štyroch mesiacoch

Marko Daňo (vľavo) strelil v zápase proti Pittsburghu svoj prvý gól v tomto roku. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. mar 2017 o 06:04

Útočník Winnipegu Jets dal svoj štvrtý gól v sezóne. Predtým naposledy sa presadil ešte 13. novembra 2016.

BRATISLAVA. Až v úvode marca sa vrátil na ľad po zranení v dolnej časti tela, ktoré utrpel koncom minulého roka. Vynechal viac ako dva mesiace.

Vo štvrtom zápase po návrate sa Marko Daňo prvýkrát strelecky presadil. V noci zo stredy na štvrtok skóroval v 59. minúte duelu proti Pittsburghu Penguins.

Už však len korigoval výsledok na konečných 4:7 z pohľadu Winnipegu Jets.

Pre dvadsaťdvaročného Daňa to bol iba štvrtý zásah v tomto súťažnom ročníku. Naposledy dal gól pred takmer štyrmi mesiacmi - 13. novembra 2016.

Okrem toho má na konte sedem asistencií.

Gól Marka Daňa.

Jets zápas proti Penguins výborne rozbehli. Stratili ho v jeho polovici, keď v priebehu 57 sekúnd dostali tri góly a Pittsburgh otočil z 2:3 na 5:3.

Penguins vyhrali tretí raz za sebou.

Najväčší podiel na ich triumfe mal Nick Bonino, ktorý zaznamenal svoj druhý hetrik v kariére. Dva góly pridal hviezdny útočník Jevgenij Malkin.

Boston má formu

V stretnutí Bostonu s Detroitom sa napokon predstavili iba dvaja slovenskí hokejisti. Peter Cehlárik nenastúpil, nezmestil sa do zostavy Bruins.

Kapitán Bostonu Chára odohral pri víťazstve 6:1 vyše dvadsaťtri minút a patril medzi dôležité postavy tímu. Asistoval pri úvodných dvoch góloch.

Celkovo má tridsaťdeväťročný Chára v tejto sezóne na konte už šesťdesiat zápasov a dvadsať bodov za šesť gólov a štrnásť prihrávok.

Tomáš Tatar v drese Detroitu nebodoval.

Boston potvrdil výbornú formu, keď vyhral šesť z posledných siedmich zápasov. A deväť z dvanástich pod novým trénerom Bruceom Cassidym.

Anderson vyrovnal klubový rekord

Významný zápis pri triumfe Ottawy 5:2 na ľade Dallasu zaznamenal brankár Craig Anderson. Za Senators vychytal už 146. víťazstvo, čím sa v klubovej histórii vyrovnal lídrovi tabuliek v počte výhier gólmana Patrickovi Lalimeovi.

V zápase kryl tridsaťpäť striel hráčov Stars.

Craig Anderson významnou mierou prispel k triumfu Ottawy nad Dallasom.
Craig Anderson významnou mierou prispel k triumfu Ottawy nad Dallasom. (Autor: TASR/AP)

NHL - streda:

Boston - Detroit 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

Góly: 12. David Krejčí (Drew Stafford, Chára), 13. Brad Marchand (David Pastrňák, Chára), 14. Drew Stafford, 20. David Krejčí, 37. Brad Marchand (Colin Miller), 41. David Pastrňák (David Krejčí) - 38. Niklas Kronwall (Mike Green, Larkin)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 23:09 minúty, vyslal tri strely, zaznamenal dve asistencie, dva plusové body, jeden hit a dva zblokované pokusy súpera/

/Peter Cehlárik (Boston) nenastúpil, nezmestil sa do zostavy Bostonu/

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 16:10 minúty, trikrát strelecky ohrozil brankára súpera, do osobných štatistík si zapísal ešte dva mínusové body/

Dallas - Ottawa 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 25. Seguin (Spezza, Elie), 49. Spezza (Hemský, Lindell) - 14. Chris Wideman (Stalberg, Ceci), 16. Claesson (Zack Smith), 24. Pageau (Wingels, Claesson), 39. Stalberg (Phaneuf, Mike Hoffman), 50. Ceci (Mike Hoffmann, Mark Stone)

Winnipeg - Pittsburgh 4:7 (3:2, 0:4, 1:1)

Góly: 5. Shawn Matthias (Adam Lowry, Chiarot), 9. Ehlers (Trouba), 17. Byfuglien (Scheifele, Chiarot), 59. Marko Daňo (Andrew Copp, Postma) - 5. Nick Bonino (Scott Wilson), 12. Malkin (Kessel, Brian Dumoulin), 30. Justin Schultz (Crosby, Malkin), 30. Nick Bonino (Sheary, Mark Streit), 31. Malkin (C. Hagelin, Ruhwedel), 39. Nick Bonino (Ruhwedel, Mark Streit), 57. Guentzel (Ruhwedel, Sheary)

/Marko Daňo (Winnipeg) odohral 9:11 minúty, vyslal dve strely na bránu súpera, dal gól, okrem toho zaznamenal jeden plusový bod a jeden hit/

Domov»Hokej»NHL»Daňo strelil prvý gól po zranení, v NHL skóroval po takmer štyroch mesiacoch