Zľava Andreas Wellinger, Stefan Kraft a Markus Eisenbichler.
Zľava Andreas Wellinger, Stefan Kraft a Markus Eisenbichler. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. mar 2017 o 17:21

Stefan Kraft sa okrem víťazstva v pretekoch v Osle dostal aj na čelo celkového hodnotenia.

OSLO. Rakúsky skokan na lyžiach Stefan Kraft sa stal na mostíku HS-134 v nórskom Osle víťazom nedeľňajších pretekov jednotlivcov v rámci Svetového pohára a dosiahol deviaty triumf na podujatí tejto úrovne, piaty v tejto zimnej sezóne.

Dvojnásobný zlatý medailista z nedávnych majstrovstiev sveta vo fínskom Lahti sa zároveň posunul na čelo priebežného celkového poradia Svetového pohára pred Poliaka Kamila Stocha, ktorý v nedeľu zaostal a skončil až na 22. mieste.

Za víťazným Kraftom s odstupom 8,9 bodu obsadil v Osle druhú priečku Andreas Wellinger z Nemecka, líder po prvom kole. Tretí s mankom 23,4 bodu bol ďalší nemecký reprezentant Markus Eisenbichler.

Dvadsaťtriročnému Kraftovi namerali pri jeho premiérovom triumfe na Holmekollene 130 a 132 metrov, za čo dostal od rozhodcov v súčte 267,5 bodu. Rakúšan, ktorý bol po prvom kole druhý, si v 117. štarte v rámci individuálnych súťaží Svetového pohára pripísal 33. pódiové umiestnenie.

Stefan Kraft s ocenením pre víťaza.
Stefan Kraft s ocenením pre víťaza. (Autor: TASR/AP)

"Som pochopiteľne spokojný, moja radosť je obrovská. Finálový druhý pokus bol určite jeden z mojich najlepších skokov, ktoré som predviedol. Dôležité, že som trafil presne odraz. V našom športe pri náročných podmienkach potrebujete aj šťastie, najmä vtedy, keď je veterno," citoval ho portál orf.at.

Svetový pohár skokanov na lyžiach 2016/2017 pokračuje už v utorok 14. marca ďalšou individuálnou súťažou na nórskej pôde - na mostíku HS-138 v Lillehammeri, štart prvého kola je plánovaný o 17.00 h.