Štuhecová zavŕšila životnú sezónu víťazstvom a získala glóbus za zjazd

Ilka Štuhecová má za sebou životnú sezónu.
Ilka Štuhecová má za sebou životnú sezónu. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. mar 2017 o 19:31

Slovinka vyhrala zjazd aj vo finále Svetového pohára v Aspene. V rámci disciplíny dosiahla štvrté víťazstvo v sezóne.

ASPEN. Záverečný zjazd žien Svetového pohára 2016/2017 alpských lyžiarok v americkom Aspene sa skončil jasným víťazstvom Slovinky Ilky Štuhecovej.

Tá sa prvýkrát v kariére stala aj držiteľkou malého glóbusu za sezónny triumf v tejto kráľovskej disciplíne. Druhú Talianku Sofiu Goggiovú zdolala o 137 bodov.

Na treťom mieste o 237 bodov zaostala Švajčiarka Lara Gutová.

Štuhecová v Aspene zvíťazila s náskokom 0,66 sekundy pred americkou legendou Lindsey Vonnovou a 1,03 sekundy pred Goggiovou. Práve Goggiová ako jediná mohla ešte pred sezónnym finále ohroziť celkový triumf Štuhecovej.

Napokon nemala nárok.

Prvá Slovinka s glóbusom za zjazd

Dvadsaťšesťročná Štuhecová si v práve vrcholiacej sezóne pripísala štyri víťazstvá v zjazde a dovedna šesť pódiových umiestnení v tejto najrýchlejšej disciplíne.

Stala sa vôbec prvou Slovinkou v histórii so ziskom glóbusu za zjazd.

Ilka Štuhecová získala malý glóbus za zjazd: fotogaléria

15.3.2017

Stabilnú formu potvrdila aj triumfom na majstrovstvách sveta vo švajčiarskom St. Moritzi. Okrem toho si pripísala celkový triumf aj v alpskej kombinácii Svetového pohára a vo štvrtok ešte zabojuje o ďalší malý glóbus v super G.

"Som nadšená a celkom nechápem, ako sa mi to celé podarilo. Snažila som sa len zo seba dostať to najlepšie a myslím si, že sa mi to dobre darilo," skonštatovala Ilka Štuhecová v prvej reakcii na Eurosporte.

"Víťazná trofej je pomerne ťažká, mám z nej veľkú radosť."

Teoreticky je v hre aj o veľký glóbus

V rovine teórie môže Štuhecová ešte zabojovať aj o veľký glóbus za celkový triumf v súčte všetkých disciplín vo Svetovom pohári 2016/2017. Aktuálne na druhom mieste znížila náskok Američanky Mikaely Shiffrinovej na 278 bodov.

Do konca sezóny zostáva odjazdiť tri preteky - super G, obrovský slalom a slalom, pričom najmä slalom je doménou trojnásobnej majsterky sveta Shiffrinovej.

114.Barbara KantorováSR7 b

Domov»Zimné športy»Štuhecová zavŕšila životnú sezónu víťazstvom a získala glóbus za zjazd