Zlatan Ibrahimovič (vľavo) zvádza súboj s Cesarom Navasom z Rostova.
Zlatan Ibrahimovič (vľavo) zvádza súboj s Cesarom Navasom z Rostova. (Autor: TASR/AP)
TASR|16. mar 2017 o 21:16

Do štvrťfinále Európskej ligy nepostúpil ani AS Rím, ktorý v dvojzápase nestačil na francúzsky Olympique Lyon.

BRATISLAVA. Futbalisti Celty Vigo postúpili do štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2016/2017. Po domácom triumfe 2:1 nad FK Krasnodar uspeli aj na pôde súpera.

Vo štvrtkovej odvete zvíťazili na ihrisku ruského tímu 2:0. Góly španielskeho mužstva zaznamenali v druhom polčase Hugo Mallo a Iago Aspas.

Takto vyzeral zápas Krasnodaru so Celtou Vigo: fotogaléria

16.3.2017

Medzi top osmičkou Európskej ligy sa predstaví aj Besiktas Istanbul. Turecké mužstvo zvládlo domácu odvetu a po remíze 1:1 na pôde Olympiakosu Pireus triumfovalo vo štvrtok presvedčivo 4:1. Stalo sa tak aj napriek tomu, že domáci hrali od tridsiatej deviatej minúty bez vylúčeného Vincenta Aboubakara.

Ďalej idú tiež hráči KRC Genk, ktorí v belgickom derby vyradili KAA Gent.

Osemfinále bolo konečnou zástavkou pre FC Kodaň. Dánsky šampión v základnej zostave aj so slovenským reprezentantom Jánom Gregušom nevyužil výhru 2:1 z prvého zápasu a na ihrisku Ajaxu Amsterdam prehral 0:2.

Greguš hral do 57. minúty. Duel viedol ako hlavný rozhodca Slovák Ivan Kružliak, na čiarach mu asistovali jeho krajania Martin Balko a Tomáš Somoláni.

Ján Greguš (v modrom) sa pokúša odzbrojiť od lopty Hakima Ziyecha z Ajaxu Amsterdam. (Autor: TASR/AP)

V šlágri večera AS Rím privítal Olympique Lyon. Taliansky vicemajster musel doháňať dvojgólové manko po tom, ako na francúzskej pôde prehral 2:4.

V 60. minúte mu pomohol aj Lucas Tousart, ktorý si strelil vlastný gól a poslal domácich do vedenia 2:1. Rimania si potom vytvorili enormný tlak-

Postupový gól sa im však už streliť nepodarilo.

Pozíciu favorita potvrdil Manchester United, ktorý vydrel triumf nad FK Rostov 1:0. Jediným úspešným strelcom duelu bol Juan Mata.

Španielsky reprezentant využil šikovnú prihrávku pätičkou od Zlatana Ibrahimoviča a poslal anglický tím medzi osem najlepších mužstiev súťaže.

Žreb štvrťfinále EL UEFA 2016/2017 je na programe v piatok v Nyone.

Manchester United vydrel postup cez Rostov: fotogaléria

16.3.2017

Európska liga - osemfinále, odvety:

Besiktas Istanbul - Olympiakos Pireus 4:1 (2:1)

/prvý zápas: 5:2, postúpil Genk/

Borussia Mönchengladbach - FC Schalke 04 2:2 (2:0)
Góly: 26. Christensen, 45.+ Dahoud - 54. Goretzka, 68. Bentaleb (11 m)
/prvý zápas: 1:1, postúpilo Schalke/

RSC Anderlecht Brusel - APOEL Nikózia 1:0 (0:0)
Gól: 65. Acheampong
/prvý zápas: 1:0, postúpil Anderlecht /

Futbalisti Anderlechtu oslavujú jediný gól zápasu.
Futbalisti Anderlechtu oslavujú jediný gól zápasu. (Autor: TASR/AP)

AS Rím - Olympique Lyon 2:1 (1:1)
Góly: 17. Strootman, 60. Tousart (vlastný) - 16. Diakhaby
/prvý zápas: 2:4, postúpil Lyon/

Ajax Amsterdam - FC Kodaň 2:0 (2:0)
Góly: 23. Traore, 45.+ Dolberg (11 m).
Rozhodovali: Kružliak - Balko, Somoláni (všetci SR)
/prvý zápas: 1:2, postúpil Ajax/
(Ján GREGUŠ hral za hostí do 57. minúty)