Škriniar lídra súťaže nezastavil, Juventus vyhral na ihrisku Sampdorie

Futbalisti Juventusu Turín oslavujú víťazstvo nad Sampdoriou Janov.
Futbalisti Juventusu Turín oslavujú víťazstvo nad Sampdoriou Janov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|19. mar 2017 o 14:41

Z víťazstva sa tešil slovenský reprezentant Marek Hamšík. Ako kapitán priviedol Neapol k tesnej výhre v Empoli 3:2.

RÍM. Taliansky futbalový tím SSC Neapol zvíťazil v 29. kole Serie A na ihrisku Empoli 3:2 a pripísal si dôležité body v boji o priamy postup do Ligy majstrov.

V drese hostí odohral slovenský reprezentant Marek Hamšík celé stretnutie.

Už do polčasu viedli 3:0

Už do polčasu viedol Neapol na štadióne Carla Castellaniho 3:0 zásluhou presných zásahov Lorenza Insigneho a belgického kanoniera Driesa Mertensa.

Domáci mohli dokonca vyhrávať aj vyšším rozdielom, ale Belgičan Mertens na rozdiel od Insigneho nepremenil pokutový kop.

Hráčom Empoli sa v druhom dejstve podarilo duel zdramatizovať, no napokon ťahali za kratší koniec a po nervóznom závere prehrali o gól.

Lídrovi stačil jeden gól

Úradujúci majster a líder tabuľky Juventus Turín vyhral v Janove nad Sampdoriou so slovenským obrancom Milanom Škriniarom v základnej jedenástke 1:0.

Škriniarovi spoluhráči Michal Tomič a Denis Baumgartner sa nezmestili do nominácie. O víťazstve lídra Serie A rozhodol v siedmej minúte Juan Cuadrado

Atalanta Bergamo si na domácom ihrisku poradila s poslednou Pescarou 3:0.

Juventus získal ďalšie dôležité body za víťazstvo v Janove. Takto vyzeral jeho zápas so Sampdoriou: fotogaléria

19.3.2017

Serie A - nedeľa:

FC Empoli - SSC Neapol 2:3 (0:3)
Góly:
70. El Kadourri, 82. Maccarone (z pokutového kopu) - 19. a 38. Insigne (druhý z pokutového kopu), 24. Mertens
/za hostí odohral Marek Hamšík celé stretnutie/

Cagliari Calcio - Lazio Rím 0:0

Atalanta Bergamo - Delfino Pescara 1936 3:0 (1:0)
Góly: 13. Gomez, 69. Grassi, 90.+3 Gomez

FC Bologna - Chievo Verona 4:1 (0:1)
Góly: 72. a 90. Džemaili, 61. Verdi, 90.+3 Di Francesco - 40. Castro

Hráč Bologne Simone Verdi skóruje do siete Chieva Verona.
Hráč Bologne Simone Verdi skóruje do siete Chieva Verona. (Autor: TASR/AP)

FC Crotone - ACF Fiorentina 0:1 (0:0)
Gól: 90. Kalinič

Sampdoria Janov - Juventus Turín 0:1 (0:1)

Góly: 16. Paredes, 45. Salah, 68. Džeko - 9. Defrel

Domov»Futbal»Taliansko»Škriniar lídra súťaže nezastavil, Juventus vyhral na ihrisku Sampdorie