Martin vedie nad Košicami už o tri góly.
Martin vedie nad Košicami už o tri góly. (Autor: SITA)
Sportnet|22. mar 2017 o 18:00

Martinskí hokejisti dokázali favorizované Košice zdolať už dvakrát.

MARTIN, ZVOLEN. Hokejisti Martina v stredajšom treťom zápase štvrťfinále play-off Tipsport ligy zdolali hráčov Košíc 4:1 a v sérii hranej na štyri víťazstvá MHC vedie 2:1 na zápasy.

V prvej tretine sa domáci dostali do dvojgólového vedenia, v 16. minúte skóroval Róbert Varga a o tri minúty neskôr zvýšil Lukáš Kozák. Presne päť minút po začiatku druhej tretiny skóroval Branislav Rapáč a manko Košíc bolo zrazu trojgólové.

Rodí sa senzácia? Martin v sérii vyhráva nad Košicami: fotogaléria

22.3.2017

Zásahom z 39. minúty ho pomohol skresať Dávid Šoltés, no bol to jediný puk v sieti kanadského brankára MHC Mathieua Corbeila. Víťazstvo martinského tímu potvrdil v 58. minúte zásahom do prázdnej bránky Košíc svojim druhým gólom v stretnutí Róbert Varga.

V druhom stredajšom stretnutí hokejisti Žiliny uspeli na ľade Zvolena a zvíťazili 5:3. Žilinčania v sérii vedú 2:1.

Prvú tretinu však začali lepšie domáci, v 8. minúte skóroval po samostatnom úniku Peter Zuzin. Zvolenčania v 30. minúte viedli už o dva góly, keď puk do bránky hosťujúceho Tomáša Tomeka dostal Peter Šišovský.

Žilina v 37. minúte znížila zásluhou Radima Hrušku a už o šesťdesiattri sekúnd neskôr bolo vyrovnané - prihrávku Marcela Holoviča zužitkoval Václav Stupka.

V tretej tretine skórovali opäť Hruška s Lukášom Handlovským a hostia otočili z 0:2 na 4:2. V 57. minúte síce znížil na rozdiel jedného presného zásahu český útočník HKM Pavel Klhůfek, ale v čase 59:13 spečatil výsledok zápasu skúsený útočník Marek Hovorka.

Obe štvrťfinálové série budú pokračovať vo štvrtok 23. marca o 18.00 h.

Tipsport liga - štvrťfinále play-off - tretí zápas:

MHC Martin - HC Košice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

/stav série 2:1/

Góly: 16. R. Varga (L. Kozák, Korostin), 19. L. Kozák, 25. B. Rapáč (R. Dlouhý, Surovka), 58. R. Varga - 39. Šoltés (Deyl)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: 60. Pacalaj na 10 min, Salija na 10 min - 60. Hričina na 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, T. Orolin - M. Orolin, J. Tvrdoň, 2251 divákov

Martin: Corbeil - L. Kozák, Pulli, Bačik, J. Tabaček, Brňák, P. König, Salija, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Rzavský

Košice: Habal - Šmach, M. Dudáš, Matejka, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, J. Vašíček, Koch - M. Bartánus, Suja, Rudolf Huna - Jenčík, Tibor Varga, Bicek - Šoltés, P. Bartoš, Hričina - J. Milý, Boltun, Klíma

Hlasy po stretnutí:

Pavel Paukovček, tréner Martina: "Som rád, že sme nadviazali výkonom na ten v druhom zápase v Košiciach. Ujali sme sa v presilovkách vedenia 2:0, ale ani za tohto stavu ešte nebolo nič isté. Košičania sa mohli kontaktným gólom ešte dostať do hry. Chlapci príkladne bojovali a podržal nás aj brankár Corbeil. Košice zostávajú naďalej favoritom a preto pôjdeme do ďalšieho zápasu s veľkou pokorou."

Miroslav Marcinko, tréner Košíc: "V rovnovážnom stave to bol v prvej tretine vyrovnaný zápas, v oslabeniach nás dostal súper pod tlak a my sme dvakrát inkasovali. V druhej polovici zápasu sme doplatili na nepremenené šance. V ďalšom sa musíme zlepšiť v koncovke, lebo s jedným gólom sa v play-off dá ťažko vyhrať."

HKM Zvolen - MsHK Žilina 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

/stav série 1:2/

Góly: 8. P. Zuzin, 30. Šišovský (L. Jurík, P. Zuzin), 57. Klhůfek - 37. R. Hruška (L. Handlovský, Marek Hovorka), 38. Stupka (Holovič), 55. R. Hruška (Marek Hovorka, Juraško), 56. L. Handlovský (Marek Hovorka, R. Hruška), 60. Marek Hovorka (T. Bokroš, R. Hruška)

Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: 20. Hraško (Zvolen) 10 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Stano - Šefčík, Korba, 2688 divákov

Zvolen: S. Baroš - Andersons, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Homer, Habšuda - P. Zuzin, Puliš, Šišovský - Klhůfek, B. Mráz, Lušňák - Síkela, S. Petráš, Matis - Miloš Kelemen, L. Jurík, L. Novák

Žilina: T. Tomek - V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, Prokop, M. Macejko - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, F. Ondruš, Rogoň

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Príčinou prehry bola druhá tretina, boli sme v nej málo aktívni, málo pracovali nohy. Súper nás prekorčuľoval, strelecky zatienil (5:12). Aj preto sme neudržali nádejný stav, tretia tretina už bola vabank. Vedeli sme, že Žilinčania hrajú dobre presilovky, no nevyvarovali sme sa zbytočných faulov a za to sme pykali."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Prišli sme sem vyhrať oba zápasy, v prvom sa nám to podarilo, takže polovičná spokojnosť. Musím povedať, že do konca druhej tretiny to bolo z našej strany tlačenie kapusty. Až za stavu 2:0 v náš neprospech sme konečne dostali možnosť hrať presilovku, využili sme ju, dostali sa do hry, boli sme lepší a zaslúžene sme vyhrali."

Peter Zuzin, autor úvodného gólu domácich: "Zopakoval sa presne prvý zápas v Žiline, vyhrávali sme 2:0, mali sme presilovky, nedali sme góly a inkasovali sme po našich chybách. Zápas sme si sami prehrali, môžem pokojne povedať, že Žilinčania v prvej tretine nehrali absolútne nič, len zakázané uvolnenia, nevedeli založiť útok. My sme dobre bránili, mohli sme streliť aj tretí gól a zápas by sa vyvíjal inak."

Radim Hruška, strelec dvoch gólov Žiliny, prvého v presilovke: "Naša lajna si trochu hru v nej predĺžila, verili sme si, ja som naznačil strelu, gólman si kľakol a puk šiel nad lapačkou. Tento gól nás naštartoval, škoda len toho úvodu. My asi potrebujeme vždy prehrávať, aby nás to nakoplo, dúfam, že zajtra sa nám podarí hrať tak, aby sme súperovi neumožnili náskok, čiže musíme sa lepšie pripraviť na začiatok."

Marek Hovorka, strelec piateho gólu Žiliny: "Zasa sme začali zle, ako ovce, potom sme si povedali pár tvrdších slov a jednoducho sme zabrali. Udržiavali sme si tempo, Zvolen trošku vykapal. Rozhodla presilovka, zbytočne nás faulovali a my sme v nej strelili gól. Prvá tretina bola klasika z našej strany, ľahkovážna, keď sme neskôr zlepšili hru v prebránkových priestoroch, už nám padali aj góly. Dôležité bolo, že sme rýchlo vyrovnali, a potom sme to silou vôle uhrali. Vo Zvolene je jeden hráč, čo vyrýva, niekedy pohár pretečie, no my sa teraz sústredíme hlavne na hokej."

Online prenos - vybraný zápas:

Tipsport Liga (SR) play-off Štvrťfinále 2016/2017
22.03.2017 o 18:00
Martin
4:1
(2:0, 1:1, 1:0)
60' minúta
Košice
Góly a asistencie: 16. R. Varga (Kozák, Korostin), 19. Kozák, 26. Rapáč (Dlouhy, Surovka), 58. R. Varga – 39. Šoltés (Deyl). Rozhodca: Konc J., Orolin T. – Orolin M., Tvrdoň, Kontšek (video). Diváci: 2251.
V úžasnej atmosfére si Martin dokázal poradiť s Košicami 4:1 a ujíma sa vedenia v sérii 2:1. Góly: 16. R. Varga (Kozák, Korostin), 19. Kozák, 26. Rapáč (Dlouhy, Surovka), 58. R. Varga – 39. Šoltés (Deyl).
Najlepším hráčom hostí ocenený Marek Bartánus. Za domácich Róbert Varga.
59:49
Marek Pacalaj (MAR) inkasuje 2 + 10 min. za údery.
59:49
Tomáš Hričina (KOS) inkasuje 2 + 10 min. za údery.
59:49
Arturs Salija (MAR) inkasuje 10 minút za údery.
59:49
Koch sa zľakol výzvy Saliju. Košický hráč síce provokoval, keď ale prišlo do tuhého, zdupkal z bojiska.
59:40
Diváci už vstávajú zo sedadiel. Domáce víťazstvo už delia len sekundy.
59:12
Hričina teraz aktívny pred domácou bránkou. Najmä čo sa týka zapájania do potýčok.
59:08
Bartošovo zakončenie. Skôr išlo o pokus.
58:40
Surovka v súboji so Šoltésom. Ani v závere zápasu sa nepoľavuje v osobných súbojoch.
58:24
Patrik Koyš (MAR) inkasuje dve minúty za držanie.
58:24
Radek Deyl (KOS) inkasuje dve minúty za údery.
58:19
Potlesk domácich tribún. Vo fantastickej atmosfére si dnes domáci hráči víťazstvo určite zaslúžili.
57:52
goalMartin dal gól!
RÓBERT VARGA zakončuje do prázdnej bránky. Je prakticky rozhodnuté. Bez asistencií.
57:40
Power-play hostí. Košice hrajú vabank.
57:40
Šmachov pokus. Rozhodca ale opäť ukazuje na opakovanie vhadzovania v útočnom pásme.
57:31
Corbeil záchrancom domáceho tímu. Ani trojica hráčov hostí ho nedokázala teraz prekonať.
57:18
Jenčík cloniaci pred bránkou. Obrovská snaha hostí o zníženie rozdielu.
56:56
Šedivý bojuje za bránkou so Salijom. Domáci hráči už počítajú zostávajúci čas do konca tretiny.
56:24
Strelecký pokus Rapáča. Z ťažkého uhla.
55:49
Dudáš na Šmacha. Hostia v týchto chvíľach pôsobia bezradne.
55:25
Bartoš skúša prienik stredom klziska. Korostin v úlohe brániaceho hráča.
54:52
Oddychový čas domácich.
53:56
Jenčík sa vracia po puk. Obraz hry sa v týchto momentoch nemení.
53:24
Šedivého pokus z ľavej strany. Nepresné zakončenie.
52:50
Rapáč sa musel vrátiť dozadu. Bartánus bol totiž veľmi rýchly a vyzeralo to i na možné zakončenie.
52:21
Koyš tvrdo odstavený od puku ešte v strednom pásme. Získava ho Jankovič.
51:46
Korostin tečoval pokus Pulliho. Puk sa obtrel o konštrukciu bránky.
51:16
Korostin si prehodil puk s Róbertom Vargom. Domáci hráči sa už akoby sústreďovali viac na hru v obrane.
50:45
Strela Brňáka od modrej. Habal si s ňou poradil.
50:37
Lukáš Matejka (KOS) inkasuje dve minúty za sekanie.
49:45
Suja s pomocou mantinelu dostal puk do tretiny domáceho tímu. Martin sa tak musí vrátiť pred vlastnú bránku.
49:15
Deylovi sa podarilo dostať puk do stredného pásma. Zatiaľ je to z pohľadu Košíc dobre zvládnuté oslabenie.
48:32
Martin Dudáš (KOS) inkasuje dve minúty za sekanie.
48:32
Rapáč si nakorčuľoval do šance. Nasledovala strela a okamžite aj potýčka pred hosťujúcou bránkou.
47:58
Zblokovaný pokus sa snažil dostať do bránky Boltun. Hostia teraz tlačia na domácich.
47:25
Hričina clonil pred domácou bránkou. Bartoš ešte skúšal dočiahnuť odrazený puk.
46:48
Nahodený puk do útočného pásma v podaní hosťujúcich hráčov. Po zákroku Corbeila je hra prerušená.
46:18
Surovka za hosťujúcou bránkou. Domáci sa do šance nedostali.
45:50
Koyš prestrelil bránku. Bol tam ale jemný dotyk hokejky hosťujúceho hráča a tak domáci hráči získavajú útočné pásmo.
44:59
Korostin nahadzoval puk na hosťujúcu bránku. Habal si dával pozor.
44:32
Šedivého zblokovaný pokus. Puk končí až za bránkou Košíc.
43:56
Koyš na útočnom výlete. V oslabení sa snažil dostať do gólovej príležitosti.
43:11
Huna zostal bez puku po tom ako domáci hráči cez Šmacha dostali puk do stredného pásma. Na chvíľku sa tak dokázali oslobodiť.
42:25
Tomáš Brňák (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.
41:55
Koyš sa k puku nedostal. Snažil sa mu pomôcť ešte Dlouhy.
41:21
Galamboš v náznaku príležitosti. Domáci sa snažia pokračovať vo výkone z predchádzajúcich dvoch tretín.
40:33
Puk na košických hokejkách. Tento sa najskôr odrazil od zadného mantinelu aby ho mohol Suja vyviezť do stredného pásma.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vyhrávajú domáci stále o dva góly. Prostredná časť ale priniesla vyrovnané skóre, čo môže znamenať i vyrovnanie samotnej hry.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:44
Bačik má puk na hokejke. Domáci sa nikam neponáhľajú.
39:12
Bicek vyčkáva s prihrávkou. Aktuálne sa hrá v strednom pásme.
38:23
goalKošice dali gól!
Radek Deyl ešte podľa všetkého udržal puk na modrej čiare. Nasledovala strela DAVIDA ŠOLTÉSA ktorou znižuje na rozdiel dvoch gólov.
37:24
Korostin upratal puk do bezpečia. Corbeil naň na chvíľku zabudol.
36:50
Bartánus vletel do útočného pásma cez dvoch brániacich hráčov. Vytlačený bol ale v závere do rohu klziska.
36:07
Zakázané uvoľnenie na strane hostí. Košice sa teraz uponáhľali s rozohrávkou.
35:47
Rapáč sa prebil len za modrú čiaru. Tam už ho čakal Matejka.
35:16
Surovka spálil obrovskú príležitosť. Mal voľný priestor na zakončenie.
34:57
König odpálil puk do bezpečia. Šmach sa už k nemu nedostal.
34:27
Suja cloniaci pred bránkou. Salija si ho berie na starosť.
33:54
Bartánus na Dudáša, ktorý pálil z prvej. Puk preletel vedľa bránky.
33:14
Prechod Suju za bránku. Hostia v presilovkovom rozostavení.
32:59
Tomáš Brňák (MAR) inkasuje dve minúty za faul kolenom.
31:51
Heizer v ďalšom súboji s Vašíčkom. Hostia si robia priestor v útočnom pásme.
31:21
Súboj Pulliho s Hričinom. Tvrdý stret za domácou bránkou.
30:46
Koyš zrazený pred hosťujúcou bránkou. Vyzeralo to na oplácanie hostí.
30:12
Fantastický zákrok Corbeila pri opakovanej strele Bartánusa. Ten sa mohol v krátkom čase dvakrát zapísať do listiny strelcov.
29:35
Bartánus z ľavej strany. Dobrý pokus vedľa bránky.
29:01
Peter König (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.
28:25
Huna na Bartánusa. Jeho prienik sa skončil ešte v strednom pásme.
27:58
Heizer zrazený Bicekom. Vyplynulo to zo vzájomného súboja.
27:28
Sergei Korostin sa dokázal otočiť s pukom a zakončiť. Veľmi pekná akcia domáceho útočníka z ľavej strany.
26:58
Košice dokázali vyviezť puk zásluhou Tibora Vargu. Už to potrebovali.
26:17
Rzavský z ľavej strany. Závar pred bránkou aj vďaka cloniacemu Pacalajovi.
25:46
Vašíček v obkolesení dvojice protihráčov. Tí sa s ním nemaznali.
25:09
Hneď po buly Tomáš Brňák prihrávkal Radekovi Dlouhemu, ktorý síce vystrelil na bránku. Puk v nej však skončil zásluhou BRANISLAVA RAPÁČA.
24:40
Brňák v roztržke s Dudášom. Rozhodcovia situáciu upokojujú.
23:54
Markovič na Heizera. Rýchla spolupráca domáceho útoku.
23:24
Deylov pokus. Nakorčuľoval si od modrej a skúšal pozornosť domáceho brankára.
22:56
Jenčík osamotený vpredu. Kozák túto situáciu s prehľadom rieši.
22:13
Korostin z ľavej strany. Pokúša sa vyviezť puk.
21:43
Brňák na modrej čiare. Pokúša sa nájsť Dlouheho.
21:20
Bicekova príležitosť. Prebíjal sa z pravej strany.
20:42
Tibor Varga v náznaku príležitosti. Corbeil nemusel zasahovať.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po úvodnej tretine vyhrávajú domáci hráči nad Košicami 2:0 a ich výkon je príjemným prekvapením. V domácom prostredí si však veria a dnes naozaj cítia svoju šancu.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35
Rapáčovo nahodenie puku na zadný mantinel. Bartánus sa následne snaží rozohrať hosťujúcu akciu.
19:13
Markovič sa zorientoval v bránkovisku pričom sa z prvej pokúsil prekonať Habala. Ten jeho pokus vystihol.
18:21
Využitá presilová hra. Strela LUKÁŠA KOZÁKA tentoraz doplachtila do bránky bez prispenia teču. Bez asistencií.
17:32
Kozák opäť na modrej. Tentoraz to ale neurobil dobre a domáci prichádzajú o pásmo.
17:13
Tomáš Klíma (KOS) inkasuje dve minúty za vrazenie na mantinel.
17:12
Pacalaj tvrdo narazený zozadu na mantinel. Bude sa vylučovať.
15:47
Už po skončení presilovej hry Sergei Korostin odovzdal puk Lukášovi Kozákovi, ktorý vystrelil na bránku. Pred ňou ešte dokázal tečovať puk RÓBERT VARGA.
15:07
Róbert Varga prenikol do útočného pásma. Náznak šance na domácej strane rieši opäť Habal.
14:50
Zrazený puk vo vzduchu domácim hráčom. Rozhodcovia pískajú hru vysokou hokejkou a vyháňajú domácich hráčov do stredného pásma.
14:30
Bačik nabíjal Tabačekovi, ktorý vypálil na hosťujúcu bránku. Habal zakročil.
13:45
Richard Jenčík (KOS) inkasuje dve minúty za údery.
13:30
Bicek v úlohe obrancu. Košice opäť s veľkým prehľadom zvládli závar pred vlastnou bránkou.
12:55
Koys v obkľúčení Jankoviča. Napokon situáciu ukonči brankár Habal.
12:15
Klíma to skúša po ľavej strane. Milý si na opačnej strane síce pýtal prihrávku, tá sa k nemu nedostala.
11:54
Boltun sa stihol vrátiť pred bránku hostí. Surovka tak mal sťaženú pozíciu pri zakončení.
11:22
Dlouhy proti Bartošovi. Domácim sa nepodarilo udržať puk v útočnom pásme.
10:56
Nedorozumenie hostí. Bartoš sa ocitol v postavení mimo hry.
10:21
Tibor Varga sa k prihrávke nedostal. Tá bola odpálená jedným z domácich hráčov.
09:49
Jenčík si zopakuje vhadzovanie v útočnom pásme. Hra sa nám teraz presunula pred brankára Corbeila.
09:15
Potýčka pred hosťujúcou bránkou. Hra je prerušená.
08:49
Matejka na modrej čiare. Bartoš so Šoltésom sa mu snažili uvoľniť.
08:12
Matejka na modrej. Bartoš spolu so Šoltésom sa mu snažia uvoľniť.
07:43
Šmach rozohráva. Cez Matejku sa ale puk dostal na domáce hokejky.
07:08
Tibor Varga zblokoval pokus Heizera. Nebezpečenstvo pre hosťujúcu bránku ale stále trvá.
06:34
Pokrivčák sa na dvakrát pokúsil strieľanou prihrávkou nájsť niektorého zo spoluhráčov. Nedokázal však dostať puk cez hradbu tiel.
05:53
Rzavský sa otáčal s pukom. Ten má teraz na hokejke Jankovič.
05:16
Boltun mal síce pred sebou voľný priestor. Puk sa k nemu ale nedostal.
04:56
Koyšova prihrávka pred bránku. Podarilo sa mu oklamať Šoltésa.
04:32
Jankovič sa vracal pred svoju bránku. Hostia dokázali v trojici zmariť domácu príležitosť.
03:54
Galamboš márne skúšal dočiahnuť puk. Ten sa vracia na hokejku Deyla.
03:25
Róbert Varga ešte nezakončil. K puku sa ale dostal Kozák, ktorý chcel oklamať hosťujúceho Habala.
02:50
Klíma sa prebíjal stredom klziska. Obrana domácich pracovala spoľahlivo.
02:05
Bartoš spolu so Šoltésom. Ďaleko sa táto dvojica spoluhráčov nedostala.
01:47
Tibor Varga neuspel v súboji s Koyšom. Opäť sú na ťahu domáci hráči.
01:15
Tabaček z prvej. Domáci začali aktívne.
00:57
Glambošov prvý pokus v zápase. Nasledoval ho Róbert Varga.
00:23
Šmach na Dudáša. Rozohrávka hosťujúcich hráčov.
00:01
V domácom tíme dnes chýba útočník Matej Dírer, ktorého nahradil Daniel Rzavský. Hostia nastupujú bez útočníka Filipa Vrábeľa, ktorého nahradil Patrik Koch.

MHC Martin: Corbeil (Dzubina) – Pulli, Kozák – Tabaček, Bačik – König, Brňák – Pacalaj, Salija – Korostin, Galamboš, Varga R. – Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhy, Surovka – Rzavský, Pokrivčák, Jurášek

HC Košice: Habal (Kopřiva) – Dudáš, Šmach – Šedivý, Matejka – Jankovič, Deyl – Koch, Vašíček – Huna Ru., Suja, Bartánus – Bicek, Varga T., Jenčík – Hričina, Bartoš, Šoltés – Klíma, Boltun, Milý

Rozhodca: Konc J., Orolin T. – Orolin M., Tvrdoň, Kontšek (video).
Stav po dvoch stretnutiach je v sérii nerozhodný 1:1. Zatiaľ čo v prvom zápase Košice nedovolili Martinu streliť čo i len gól, v druhom ich súper prekvapil a dokázal po prvýkrát v sezóne zvíťaziť. V doterajších súbojoch základnej časti pritom martinskí hokejisti nazbierali spolu len tri body za dve prehry po nájazdoch a jednej v predĺžení.

Vzájomné stretnutia vo štvrťfinálovej sérii:

18. marca:
HC Košice – MHC Martin 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 3x Bartánus, Bicek

19. marca:
HC Košice – MHC Martin 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Góly: Bartánuš – Koyš, Pulli

Vzájomné stretnutia v základnej časti:

HC Košice – MHC Martin 9:3 (3:1, 4:1, 2:1)
Góly: 2x Boltun, Klíma, Bicek, Suja, Šedivý, Deyl, Varga, Bartoš – 2x Bílek, Nemček

MHC Martin – HC Košice 3:4sn (0:3, 2:0, 1:0 – 0:0)
Góly: 2x Korostin, Heizer – 2x Nagy, Miklík, rozh. nájazd premenil: Bartánus

HC Košice – MHC Martin 7:2 (4:0, 2:1, 1:1)
Góly: 2x Suja, Klíma, Bartánus, Hričina, Boltun, Hruška – Pokrivčák, Varga

MHC Martin – HC Košice 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly: Galamboš – Varga, Boltun, Nagy, Suja, Jenčík

HC Košice – MHC Martin 3:2sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0)
Góly: Bicek, Šedivý, rozh. nájazd premenil: Varga – Surovka, Markovič

MHC Martin – HC Košice 2:3pp (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)