Slovenským cyklistom sa v Kamerune darilo, dvaja skončili v najlepšej päťke

TASR|20. mar 2017 o 09:35

Najviac sa zviditeľnil Patrik Tybor.

YAOUNDÉ. Druhým miestom slovenského cyklistu Patrika Tybora v záverečnej etape Okolo Kamerunu (Tour du Cameroun, UCI 2.2) zavŕšil tím Dukla Banská Bystrica úspešný štart do novej sezóny.

Na prvých pretekoch si jeho jazdci štyrikrát vybojovali pódiové umiestnenie v etapách, ako aj štvrté a piate miesto celkového poradia. Žltý dres vybojoval Nemec Nicodemus Holler, zelený získal Maročan Salh Eddine Mraouni.

Na osemetapovú Tour du Cameroun odcestovala výprava slovenského tímu v zložení Patrik Tybor, Juraj Bellan, Martin Haring, Kristián Zimány a Ján Andrej Cully.

Tybor v prvej a poslednej etape vybojoval druhé miesto, tretie si na konto pripísali Juraj Bellan a Martin Haring.

Hoci im tentokrát len tesne v šprintoch ušli pódiové víťazstvá a vo viacerých hodnoteniach sa im ušlo štvrté miesto, oproti minulému roku prinášajú o pätnásť UCI bodov viac.

Pre mladých cyklistov sú tieto preteky vysokou školou a majú tu obrovský priestor na aktivitu. Majú možnosť skúšať atakovať, naučiť sa úniky zachytávať.


Martin Fraňo, športový riaditeľ Dukla Banská Bystrica

"Výborne si viedol najmä Patrik Tybor, ktorý preteky začínal i končil druhým miestom a zároveň si vyjazdil piatu priečku v celkovom poradí," citovala tlačová správa Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) slová športového riaditeľa Dukly Martina Fraňa.

"Obrovskú bojovnosť predviedol Martin Haring, ktorý celý čas podával vyrovnaný výkon. Všetkých doslova prekvapil v predposlednej etape, keď bol vďaka úniku istú dobu dokonca virtuálne v žltom drese," pokračoval.

"Do cieľa nakoniec prišiel tretí, to ho však doslova katapultovalo na štvrté miesto celkového poradia, ktoré si udržal aj v poslednej etape. Tým sme získali až dve miesta v najlepšej päťke na dvojkovom podujatí, čo sa v posledných rokoch Dukle nepodarilo."

"Najmä pre mladých cyklistov sú tieto preteky vysokou školou a majú tu obrovský priestor na aktivitu. Majú možnosť skúšať atakovať, naučiť sa úniky zachytávať," priznal Fraňo.

"Oproti africkým pretekárom sú síce v nevýhode, keďže tí majú za sebou nedávny vrchol sezóny - majstrovstvá afrického kontinentu a tisíce súťažných kilometrov v nohách. Nič to nemení na fakte, že našim sa treba v aktivite na trati ešte veľa učiť," dodal.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Slovenským cyklistom sa v Kamerune darilo, dvaja skončili v najlepšej päťke