Paulína Fialková sa aj v Nórsku pokúsi nadviazať na skvelé výsledky z posledného obdobia. (Autor: TASR)
SITA|20. mar 2017 o 13:27

Najlepšou slovenskou biatlonistkou nedávno skončenej sezóny bola Paulína Fialková.

BRATISLAVA. Paulína Fialková sa v sezóne 2015/2016 premiérovo stala Kráľovnou biatlonovej stopy a slovenskou jednotkou zostala aj po návrate dvojnásobnej olympijskej víťazky Anastasie Kuzminovej.

Piatym miestom v stíhačke v marcovom Kontiolahti o jednu priečku predčila výsledok krajanky z decembrového šprintu v Pokljuke.

Koniec sezóny Fialkovú potešil

Vo Svetovom pohári, ktorý sa skončil v nedeľu v Osle-Holmenkollene, obsadila Paulína Fialková celkovú 31. pozíciu, Kuzminovej patrí 40. priečka.

Dvadsaťštyriročná úspešnejšia zo sestier Fialkových sa v rámci Svetového pohára posunula z 36. miesta, bodovo išla nahor zo 199 na hodnotu 292.

Až do februára sa pritom pomerne trápila aj vinou zdravia. V sobotňajšej stíhačke v nórskej metropole bola Paulína Fialková po tretej streľbe na štvrtej pozícii a siahala po novom osobnom maxime.

Potom však minula štyri razy a z derniéry napokon odcestovala s osemnástym (šprint), sedemnástym (stíhačka) a štrnástym miestom (preteky s hromadným štartom).

"Od včera ma trápili žalúdočné kŕče a bolo to naozaj nad hranicu mojich možností," napísala Paulína Fialková po pretekoch s hromadným štartom na facebooku.

"Teší ma, že je po sezóne a ja môžem svojmu vyčerpanému telu dopriať odpočinok. Za výkony v poslednom trimestri a na MS si to zaslúži," dodala.

Kuzminová: Mám osem mesiacov na opravu

Tridsaťdvaročná rodáčka z Ťumeňa Kuzminová po dvoch takmer kompletne vynechaných sezónach pre tehotenstvo a materstvo začala veľmi sľubne šiestym miestom v Slovinsku.

Sezónu ale ukončila 78. priečkou v rýchlostných pretekoch v Nórsku. Z dramaturgických a neskôr opakovane aj zdravotných dôvodov štartovala Kuzminová iba na polovici z desiatich vrcholných podujatí a na sklonku sezóny sa trápila so streľbou.

"Šprint v Osle bol veľkým sklamaním. Mrzí ma tá škaredá bodka. Takéto preteky sa veľmi ťažko analyzujú a ešte dlho bolia. Akurát som sa začínala dostávať do formy," priznala na facebooku.

"Ten zážitok na strelnici som mojim fanúšikom dopriala nechtiac. Mrzí ma to. Musím to opraviť, mám na to osem mesiacov do začiatku olympijskej sezóny," dodala.

Sklamali muži

Pozitívom biatlonovej sezóny zo slovenského pohľadu bol progres 22-ročnej Ivony Fialkovej, ktorá v šprinte v kórejskom Pjongčangu premiérovo v kariére zabodovala vo Svetovom pohári, dokonca hneď na sedemnástej priečke, potom ešte dvakrát prenikla do tretej desiatky výsledkovej listiny.

Nepríjmemným prekvapením boli výsledky mužov. Tomáš Hasilla sa vo Svetovom pohári posunul zo 78. iba na 64. pozíciu, Martin Otčenáš medzisezónne klesol zo 64. na 75. priečku a Matej Kazár spadol zo 41. na 77. miesto.

Domov»Zimné športy»Dosiahla životný výsledok, skončila pred Kuzminovou. Telo si zaslúži oddych, vraví Fialková