Liverpoolske derby ovládol FC, Chelsea doma prehrala s Crystal Palace

Philippe Coutinho oslavuje svoj gól do siete Evertonu.
Philippe Coutinho oslavuje svoj gól do siete Evertonu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. apr 2017 o 15:53

Body stratil aj Manchester United, ktorý na domácej pôde nedal gól West Bromwichu Albion a iba remizoval 0:0.

LIVERPOOL. Sobotňajšie prestížne 228. Merseyside Derby sa stalo korisťou futbalistov FC Liverpool. Domáci v dueli tridsiateho kola anglickej Premier League zdolali rivala FC Everton 3:1. Zverenci nemeckého trénera Jürgena Kloppa sa priebežne v tabuľke posunuli cez Manchester City na tretie miesto o dva body.

Hráči City však majú dva zápasy k dobru. "Chlapci odovzdali všetko. Bolo to veľmi zaslúžené víťazstvo. Hrali sme dobrý futbal," citoval Kloppa portál BBC.

"Urobili sme, čo bolo treba, a získali sme tri body," dodal Nemec.

Liverpoolske derby ovládol domáci FC. Pozrite si, ako vyzeral jeho zápas proti Evertonu: fotogaléria

1.4.2017

Tímy trápili zranenia

Obe mužstvá trápili zranenia hráčov, ktorí ich utrpeli počas reprezentačnej pauzy. Domáci nemohli rátať s ofenzívnym stredopoliarom Adamom Lallanom, ktorý sa zranil vo výbere Anglicka. V zostave ho nahradil Lucas Leiva.

Stredný obranca Dejan Lovren sa vrátil späť do hry po dvoch mesiacoch absencie vynútenej zranením kolena. Hosťom vypadli dvaja hráči z obrannej formácie - pravý bek Séamus Coleman (zlomil si nohu v dueli za Írsko) a argentínsky obranca Ramiro Funes Mori (zranenie kolena v zápase za svoju krajinu).

Colemana nahradil v zostave Mason Holgate.

91.

víťazstvo v derby zaznamenali hráči FC Liverpool. Šesťdesiatšesť triumfov dosiahol Everton.

Hostia pod vedením holandského kouča Ronalda Koemana dokázali odpovedať na rýchly prvý gól senegalského útočníka Sadia Maneho z ôsmej minúty po jeho nádhernej individuálnej akcii, keď v 28. minúte prvý seniorský gól pri prvom štarte za A-tím Evertonu v tejto sezóne strelil dvadsaťdvaročný obranca Matthew Pennington.

Futbalisti domáceho FC ale už o tri minúty opäť viedli po ďalšom skvelom individuálnom kúsku brazílskeho stredopoliara Philippa Coutinha.

Veľa pozitívneho povedať nemôžu

V 60. minúte sa po troch minútach pobytu na ihrisku nekompromisnou bombou presadil belgický útočník Divock Origi.

"V prvom polčase to bolo vzrušujúce derby. Inkasovali sme rýchly gól, ale ukázali sme charakter a vrátili sme sa späť. Prehrať derby je ubíjajúce a veľa pozitívneho povedať nemôžeme," skonštatoval podľa BBC obranca Evertonu Phil Jagielka.

Tréner Ronald Koeman pre Sky Sports uviedol:

"Som skutočne hrdý na môj tím. Prehrali sme, ale výsledok neodráža náš výkon. Príliš ľahko sme inkasovali druhý a tretí gól," priznal Holanďan.

Everton nevyhral už od roku 2010

Everton v derby zaznamenal 91. prehru (pri 66 triumfoch, pozn.). Nad mestským rivalom vyhral naposledy v roku 2010 (17. októbra v lige v Goodison Parku 2:0).

A na Anfielde nezvíťazil už viac ako sedemnásť rokov (od 27. septembra 1999).

FC Liverpool zostane na treťom mieste Premier League minimálne do nedele, keď ho môže predstihnúť Manchester City - ak vyhrá na trávniku Arsenalu.

Everton bude na siedmej priečke.

Dominic Calvert-Lewin (vpravo) z Evertonu bojuje o loptu s Nathanielom Clyneom.
Dominic Calvert-Lewin (vpravo) z Evertonu bojuje o loptu s Nathanielom Clyneom. (Autor: TASR/AP)

Chelsea senzačne prehrala

Líder tabuľky Chelsea Londýn prekvapujúco doma prehral s Crystal Palace 1:2.

Hoci už v piatej minúte domácich dostal do vedenia Cesc Fábregas, hostia o chvíľu už viedli 2:1 po góloch Wilfrieda Zahu a Christiana Bentekeho.

Zaváhanie zverencov Taliana Antonia Conteho využil druhý Tottenham, ktorý vyhral na ihrisku FC Burnley 2:0 a stráca už len sedem bodov.

Majster Leicester City doma pokoril Stoke City 2:0.

Manchester United iba bezgólovo remizoval s West Bromwich Albion. Pre tím portugalského trénera Joseho Mourinha to bola jedenásta remíza v ročníku.

PREMIER LEAGUE - 30. kolo:

FC Liverpool - FC Everton 3:1 (2:1)
Góly: 8. Mane, 31. Coutinho, 60. Origi - 28. Pennington
54.074 divákov

FC Burnley - Tottenham Hotspur 0:2 (0:0)
Góly: 66. Dier, 78. Son Heung-Min
21.684 divákov

Manchester United - West Bromwich Albion 0:0
70.000 divákov

Chelsea Londýn - Crystal Palace 1:2 (1:2)
Góly: 5. Fábregas - 9. Zaha, 11. Benteke
41.000 divákov

Cesc Fábregas (vľavo) strieľa prvý a napokon jediný gól Chelsea v záápase.
Cesc Fábregas (vľavo) strieľa prvý a napokon jediný gól Chelsea v záápase. (Autor: TASR/AP)

31.847 divákov

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpoolske derby ovládol FC, Chelsea doma prehrala s Crystal Palace