Slovan tesne zdolal Michalovce. Pred odvetou je bližšie k finále

Na snímke hráč Slovanu Bratislava Tomáš Priškin strieľa gól na 1:0, vľavo brankár MFK Zemplín Michalovce Matúš Kira v prvom semifinálovom zápase v rámci 48. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cup-u MFK Zemplín Michalovce - Slovan Bratislava v Michalovciach 4. apríla 2017. (Autor: TASR)
Sportnet|4. apr 2017 o 18:07

V prvom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu vyhral Slovan v Michalovciach 2:1.

MICHALOVCE. Futbalový Slovan Bratislava zvíťazil nad domácimi Michalovcami 2:1 v utorňajšom prvom zápase semifinále Slovnaft Cupu a pred budúcotýždňovou odvetou je bližšie k postupu do finále slovenskej pohárovej súťaže.

Skóre otvoril v 5. minúte za Slovan maďarský útočník Tamás Priskin, štyri minúty pred koncom prvého polčasu vyrovnal grécky stredopoliar Anastasios Dimitriadis.

O víťazstve hostí rozhodol v 55. min Seydouba Soumah.

Odvetný duel je na programe v utorok 11. apríla o 18. hodine a 30. minúte na bratislavských Pasienkoch.

Slovan vyhral v Michalovciach, pred odvetou je bližšie k finále Slovnaft Cupu: fotogaléria

10.4.2017

Futbal - Slovnaft Cup 2016/2017 - semifinále - prvý zápas:

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:1)

/odveta sa uskutoční v utorok 11. apríla o 18.30 h na bratislavských Pasienkoch/

Góly: 41. Dimitriadis - 5. Priskin, 55. Soumah, ŽK: 56. I. Žofčák, 66. Dimitriadis - 69. Saláta, 87. Vittek, rozhodovali: Glova - Vorel, Tomčík, 1895 divákov

Michalovce: M. Kira - T. Sedlák, P. Kavka, Sipľak, Šimčák - Qose - I. Žofčák, S. Danko (62. Serečin), Dimitriadis, Koscelník - Kushta (60. Bragin)

Slovan: J. Mucha - B. Sekulič, Saláta, Rundič, F. Kubík - V. Savičevič, T. Kóňa - Schet (60. F. Oršula), Soumah (79. Vittek), Priskin - Čavrič (69. De Sa)

Hlasy po zápase:

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: "Som hrdý na našich hráčov. Ukázali, že vedia hrať aj proti takému kvalitnému súperovi, akým bol Slovan. Chlapcom gratulujem za odvedený výkon. Opäť sa ukázalo, že sme doma silný. Toto je cesta, ktorou chceme ísť."

Ivan Vukomanovič, tréner ŠK Slovan Bratislava: "Som šťastný, že sme vyhrali tento zápas. Vedeli sme, že v Michalovciach sa hrá ťažko. Keď sme pred zápasom videli ihrisko, vedeli sme, že to bude veľký boj. Napokon sme vonku strelil dva góly, čo je v pohárovom zápase dôležité. V prvom polčase sme urobili veľa chýb a súperovi sme dali veľa priestoru. Máme pred sebou ešte odvetný zápas a uvedomujeme si, že možné je všetko."

Domov»Futbalnet»Slovan tesne zdolal Michalovce. Pred odvetou je bližšie k finále