Bayern nedal šancu Dortmundu, Bénes nastúpil v závere proti Kolínu

Robert Lewandowski je hviezdou Bundesligy.
Robert Lewandowski je hviezdou Bundesligy. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. apr 2017 o 17:34

Lipsko vyhralo nad Leverkusenom 1:0 gólom dánskeho reprezentanta Yussufa Poulsena.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v šlágri 28. kola nemeckej Bundesligy nad Borussiou Dortmund presvedčivo 4:1 a upevnili si post lídra súťaže.

Bavori tak aj po sobote vedú poradie s desaťbodovým náskokom pred RB Lipsko.

Dvakrát skóroval proti bývalému klubu

Obhajcovi titulu vyšiel vstup do zápasu a po desiatich minútach viedol o dva góly, keď na úvodný presný zásah Francka Riberyho nadviazal Robert Lewandowski.

Hostia dokázali kontrovať zásluhou Raphaela Guerreira, ale po prestávke skóroval už len Bayern. Na 3:1 zvýšil Arjen Robben, potom sa po druhý raz v zápase presadil Lewandowski, ktorý premenil pokutový kop.

Pre poľského kanoniera to bol už 25. ligový gól v aktuálnej sezóne, čím o jeden presný zásah prekonal doterajšieho lídra poradia top strelcov Pierra-Emericka Aubameyanga. Ofenzívny líder BVB vyšiel v sobotu strelecky naprázdno.

Bénes dostal v závere šancu

Futbalisti Borussie Mönchengladbach triumfovali na ihrisku 1. FC Kolín 3:2 a v tabuľke poskočili na ôsme miesto. Slovenský reprezentant László Bénes dostal príležitosť v drese hostí na posledné dve minúty stretnutia.

Päť gólov videli diváci v Gelsenkirchene, kde domáce Schalke zdolalo Wolfsburg 4:1. Dva presné zásahy zaznamenal rakúsky legionár Guido Burgstaller.

Lipsko vyhralo nad Leverkusenom 1:0 gólom dánskeho reprezentanta Yussufa Poulsena z poslednej minúty nadstaveného času a poistilo si druhé miesto v tabuľke.

Domáci uspeli počas záverečného tlaku aj napriek tomu, že od 88. minúty dohrávali bez vylúčeného Williho Orbana.

Domáce Schalke zdolalo Wolfsburg 4:1.
Domáce Schalke zdolalo Wolfsburg 4:1. (Autor: TASR/AP)

Bundesliga - 28. kolo:

SC Freiburg - 1. FSV Mainz 05 1:0 (0:0)

Gól: 70. Petersen

Hamburg SV - TSG 1899 Hoffenheim 2:1 (1:1)

Góly: 25. a 75. Hunt - 33. Kramarič (11 m)

1. FC Kolín - Borussia Mönchengladbach 2:3 (1:1)

Góly: 18. Clemens, 58. Modeste - 13. Vestergaard, 55. Traore, 81. Stindl

/László Bénes za hostí od 90.+2 min/

RB Lipsko - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Poulsen, ČK: 88. Orban (Lipsko)

Schalke 04 Gelsenkirchen - VfL Wolfsburg 4:1 (2:0)

Góly: 6. Burgstaller, 23. Goretzka, 48. Caligiuri, 77. Burgstaller - 79. Gomez (11 m)

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund 4:1 (2:1)

Góly: 4. Ribery, 10. Lewandowski, 49. Robben, 68. Lewandowski (11 m) - 20. Guerreiro

Domov»Futbal»Nemecko»Bayern nedal šancu Dortmundu, Bénes nastúpil v závere proti Kolínu