Madridské derby sa skončilo remízou, Barcelona prehrala v Malage

Real Madrid vedenie neudržal. Napokon remizoval.
Real Madrid vedenie neudržal. Napokon remizoval. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. apr 2017 o 18:18

Bod pre Atletico zariadil presným zásahom v 85. minúte Antoine Griezmann.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid remizovali v prestížnom mestskom derby španielskej ligy s Atleticom 1:1 a na čele tabuľky majú aktuálne trojbodový náskok pred Barcelonou. Atletico je tretie s desaťbodovou stratou na Real.

Skóre v šlágri 31. kola španielskej La Ligy otvoril domáci Pepe. Portugalský stopér sa presadil presnou hlavičkou po centri od Toniho Kroosa.

Real doma neudržal vedenie a v madridskom derby remizoval: fotogaléria

9.4.2017

Pepe nakoniec duel pre zranenie nedohral, v 67. minúte ho na ihrisku vystriedal Nacho. Domáci doplatili na nevyužité šance a v závere prišli o tesný náskok.

Remízu pre hostí z Atletica zabezpečil Griezmann (uprostred).
Remízu pre hostí z Atletica zabezpečil Griezmann (uprostred). (Autor: TASR/AP)

"Stratili sme dva body," hodnotil po zápase kouč Realu Zinedine Zidane. "Bojovali sme a urobili sme dosť pre víťazstvo, ale z výsledku sme trochu sklamaní. Taký je futbal a vieme, že boj o titul to bude do posledného kola. Som smutný, že sme nepridali druhý gól, ktorý by nás upokojil a aj z toho ako sme inkasovali ten vyrovnávajúci."

Hráči Espanyolu Barcelona vyhrali nad Deportivom Alaves 1:0. Jediný gól zaznamenal v 56. minúte argentínsky útočník domácich Pablo Piatti.

FC Sevilla triumfovala nad Deportivom La Coruňa 4:2 a ukončila sériu piatich ligových zápasov bez víťazstva. Andalúzania si poistili štvrtú priečku v tabuľke, na tretie Atletico Madrid strácajú už len bod.

Barcelona v Malage nedokázala skórovať.
Barcelona v Malage nedokázala skórovať. (Autor: TASR/AP)

Barcelona v Malage nedokázala skórovať a prehrala 0:2. Skóre otvoril v 32. minúte Sandro Ramirez a snahu hostí aspoň o vyrovnanie pribrzdil v 65. minúte Neymar, ktorý videl od rozhodcu červenú kartu. Andalúzania v závere poistili cenný triumf vďaka presnému zásahu Jonyho.

La Liga - 31. kolo:

Espanyol Barcelona - Deportivo Alaves 1:0 (0:0)

Gól: 56. Piatti

Real Madrid - Atletico Madrid 1:1 (0:0)

Góly: 52. Pepe - 85. Griezmann

FC Sevilla - Deportivo La Coruňa 4:2 (3:2)

Góly: 1. Jovetič, 9. Sarabia, 32. Correa, 89. Ben Yedder - 4. a 25. Kakuta

CF Malaga - FC Barcelona 2:0 (1:0)

Góly: 32. Sandro, 90. Jony, ČK: 65. Neymar (Barcelona)

Domov»Futbal»Španielsko»Madridské derby sa skončilo remízou, Barcelona prehrala v Malage