Slovákom sa v Taliansku darilo, Hamšík prihral na víťazný gól

Neapol prekvapivo hladko vyhral v Ríme.
Neapol prekvapivo hladko vyhral v Ríme. (Autor: SITA/AP)
SITA|9. apr 2017 o 15:01

Milan Škriniar odohral na poste stopéra celý zápas.

JANOV. Futbalisti Neapola zvíťazili v Ríme nad Laziom 2:0 v nedeľňajšom zápase 31. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A.

Slovenský kapitán hostí prihrával v prvom polčase na víťazný gól Josému Callejónovi. Na konečných 3:0 upravil po zmene strán dvojgólový Lorenzo Insigne. Hamšík pobudol na ihrisku do 79. min, keď ho vystriedal Marko Rog.

Neapol hladko triumfoval v Ríme. Hamšík prihral na víťazný gól: fotogaléria

10.4.2017

Sampdoria Janov aj so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom v základnej zostave doma remizovala s Fiorentinou 2:2.

Hostia vyrovnali minútu pred koncom druhého polčasu zásluhou senegalského útočníka Khoumu Babacara. Škriniar odohral celý zápas.

Plnú minutáž si pripísal aj Juraj Kucka v drese AC Miláno. Domáci deklasovali Palermo 4:0.

AC Miláno doma deklasovalo Palermo.
AC Miláno doma deklasovalo Palermo. (Autor: TASR/AP)

Druhý tím v ligovej tabuľke AS Rím zvíťazil v Bologni 3:0 a zredukoval manko na vedúci Juventus Turín na 6 bodov. Rovnakým pomerom uspelo Udinese Calcio s FC Janov.

V ďalších zápasoch triumfovalo domáce Crotone nad Interom Milánom 2:1 a FC Turín v Cagliari 3:2.

US Cagliari - FC Turín 3:3 (1:1)

Góly: 19. Borriello, 90+5. Han - 33. Ljajič, 39. Belotti, 59. Acquah, ČK: 90+2. Acquah

Crotone - Inter Miláno 2:1 (2:0)

Góly: 19. a 22. Falcinelli (prvý 11 m) - 65. D'Ambrosio

Udinese Calcio - FC Janov 3:0 (2:0)

Góly: 20. De Paul, 32. Zapata, 49. Rubinho (vlastný)

Lazio Rím - Neapol 0:3 (0:1)

Góly: 51. a 90.+ Insigne, 25. Callejón

/Marek Hamšík (Neapol) hral do 79. min/

Domov»Futbal»Taliansko»Slovákom sa v Taliansku darilo, Hamšík prihral na víťazný gól