Bol to hokej ako za starých čias, mladíci pobláznili tribúny

Radosť slovenských hokejistov po góle.
Radosť slovenských hokejistov po góle. (Autor: TASR)
Marián Szűcs|14. apr 2017 o 05:52

Slovenskí hokejisti prehrali na šampionáte osemnástok s Fínskom 4:5, vyrovnávajúci gól im rozhodcovia neuznali.

POPRAD. Bolo to ako svieži závan starých čias. Starých dobrých čias.

Slovenskí hokejisti odohrali na veľkom turnaji proti jednému z najlepších tímov sveta dramatický zápas plný vzrušenia, napätia, emócií a gólov.

Mladíci podali skvelý výkon, napokon Fínom podľahli: fotogaléria

14.4.2017

Keď po jeho skončení stáli uprostred ľadovej plochy, zaplnený štadión im tlieskal postojačky. „Ďakujeme,“ skandovali fanúšikovia.

Napriek tomu, že Slováci prehrali. Tesne, 4:5. S Fínmi, ktorí obhajujú titul majstrov sveta z minulého roka.

Štyri góly za pár minút

„Chceme hrať aktívny a sebavedomý hokej,“ vravel tréner slovenskej reprezentácie Norbert Javorčík pred začiatkom majstrovstiev sveta hráčov do 18 rokov v Poprade a Spišskej Novej Vsi.

Slovensko - Fínsko 4:5

Góly: 30. Hrehorčák, 32. Hrehorčák (Žiak), 36. Kupec (Žiak), 37. Stacho (Fehérváry) - 10. Vesalainen (Ikonen), 24. Talvitie (Terävainen), 29. Vesalainen (Ylönen, Ikonen), 39. Talvitie (Virtanen, Ylönen), 53. Talvitie (Heiskainen, Utunen)

Slovenskí hokejoví fanúšikovia sa už za posledné roky naučili brať podobné vyhlásenia s rezervou. Lenže tínedžeri v národných dresoch trénerove slová do bodky splnili.

Napriek tomu, že po 29 minútach prehrávali už 0:3. „Či som mal vtedy obavy, že to zle dopadne? Vôbec. Chalani sa celý čas povzbudzovali, mali sme hore hlavy. Dali sme gól a vrátili sme sa do hry. Ako tím. To je naša najväčšia prednosť. Tento tím má veľkú dušu,“ vzrušene opisoval útočník Patrik Hrehorčák.

Práve on odštartoval zmŕtvychvstanie Slovákov. Devätnásť sekúnd po treťom góle Fínov najskôr znížil. O dve minúty nato v presilovke skóroval opäť. A o ďalších päť a pol minúty už Slováci senzačne viedli 4:3.

Vypredaný popradský štadión burácal. Z reproduktorov sa valila slovenská hokejová hymna „Nech bože dá“. Raz, dva, tri... Štyrikrát.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Bol to hokej ako za starých čias, mladíci pobláznili tribúny