Kwiatkowski nastúpil príliš skoro. Preteky Amstel Gold Race vyhral Gilbert

Sportnet|16. apr 2017 o 18:04

Belgičan ovládol prestížne podujatie už po štvrtýkrát.

MAASTRICHT. Belgický cyklista Philippe Gilbert vo farbách tímu Quick-Step Floors sa stal víťazom 52. ročníka pretekov Amstel Gold Race, ktoré sú zaradené do prestížneho seriálu WorldTour.

Gilbert pokračuje vo vydarenej cyklistickej jari, počas ktorej sa stal víťazom monumentu Okolo Flámska, vyhral aj etapové preteky Tri dni de Panne Koksijde a druhý bol na klasikách E3 Harelbeke a Dwars door Vlaanderen.

Philippe Gilbert.
Philippe Gilbert. (Autor: TASR/AP)

O víťazovi pretekov rozhodol záverečný kilometer. Poliak Michal Kwiatkowski z tímu Sky nastúpil priskoro, 34-ročnému Belgičanovi zostalo dostatok síl, aby si napokon na svoje konto pripísal už štvrtý triumf na holandskej klasike po rokoch 2010, 2011 a 2014.

Tretie miesto si v šprinte vybojoval Švajčiar Michael Albasini z ORICA-Scott. Slovenský cyklista Erik Baška vo fabrách tímu Bora-Hansgrohe nedokončil preteky.

Zostrih pretekov Amstel Gold Race:

"Bol to nesmierne náročný záver. Súper ma trochu prekvapil, ale keďže tam bol protivietor, nerobil som paniku. Zvíťaziť by si zaslúžil hádam každý z našej čelnej skupiny v úniku, ktorý sa zrodil po Kruisbergu," povedal Philippe Gilbert podľa webu Cyclingnews.

"Príkladne sme spolupracovali, ale zvíťaziť mohol len jeden. Každý rok si dávam za cieľ vyhrať nejakú klasiku, tento som sa tešil dokonca na dvoch, a vynahradil som si niektoré slabšie sezóny," dodal.

.Erik BaškaSRBora-Hansgrohenedokončil

Domov»Cyklistika»Kwiatkowski nastúpil príliš skoro. Preteky Amstel Gold Race vyhral Gilbert