Obhajca titulu potvrdil úlohu favorita, vyhral aj druhý zápas

Jeff Teague (vľavo) z Indiany bráni Kyrieho Irvinga.
Jeff Teague (vľavo) z Indiany bráni Kyrieho Irvinga. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. apr 2017 o 07:00

Vedenia 2:0 v sérii sa ujalo aj San Antonio.

NEW YORK. Basketbalisti Clevelandu zvládli aj druhý domáci zápas štvrťfinále play-off Východnej konferencie NBA. V nedeľu si poradili s Indianou 117:111.

V sérii vedú 2:0.

Obhajcovia titulu po vyrovnanom prvom polčase rozhodli o svojom víťazstve v tretej štvrtine. Vyhrali ju 33:20. Potom však takmer premárnili svoj 19-bodový náskok 89:70 a Pacers ho v závere stretnutia stiahli na štyri body.

Trojka LeBron James, Kyrie Irving, Kevin Love nastrieľala dovedna 89 bodov.

"Sme blízko k tomu, čím vieme, že sme schopní sa stať. Verím, že náchylnosť na podobné kolapsy vyriešime. Radšej vyhrávať o osemnásť bodov ako nevyhrávať vôbec. Máme prsty na spúšti silných Cavaliers," vyhlásil LeBron James.

K dvadsiatim piatim bodom pridal aj desať doskokov a sedem asistencií, ale zaznamenal tiež osem z devätnástich stratených lôpt svojho tímu.

Do víťazného konca dotiahol už svoj 19. zápas úvodného kola play-off v sérii.

Za Cleveland na druhú polovicu duelu nenastúpil strelec J. R. Smith (zadný stehenný sval), hosťom sa zranil rozohrávač Jeff Teague (pravé zápästie).

Druhý domáci súboj premenili na úspech aj hráči San Antonia. Memphis zdolali 96:82. Kariérnym rekordom v play-off k nemu prispel Kawhi Leonard, ktorý zaťažil konto súpera tridsiatimi siedmimi bodmi a pomohol aj jedenástimi doskokmi.

Spurs mali súboj pod kontrolou, dovedna iba trinásť sekúnd nebolo skóre v ich prospech. Dosiahli desiaty triumf nad Grizzlies vo vyraďovacej časti za sebou.

Vlani ich v sérii zdolali hladko 4:0.

V úvode pondelňajšej záverečnej štvrtiny sa ich náskok síce stenčil na štyri body, ale Tony Parker a Pau Gasol trojkami z neho zase spravili dvojciferný.

NBA - 1. kolo play-off, druhé zápasy:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Cleveland - Indiana 117:111 (32:29, 31:29, 33:20, 21:33)

Najviac bodov: Irving 37, Love 27 (11 doskokov), L. James 25 (10 doskokov) - George 32, Teague 23, Th. Young 16

/stav série 2:0/

LeBron James zakončuje na kôš v zápase proti Indiane.
LeBron James zakončuje na kôš v zápase proti Indiane. (Autor: TASR/AP)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

San Antonio - Memphis 96:82 (29:16, 27:21, 19:18, 21:17)

Najviac bodov: K. Leonard 37 (11 doskokov), T. Parker 15, Danny Green 12 - Conley 24, Z. Randolph 18 (10 doskokov), M. Gasol a V. Carter po 12

Domov»Halové športy»Basketbal»Obhajca titulu potvrdil úlohu favorita, vyhral aj druhý zápas