Rafael Nadal získal už svoj desiaty barcelonský titul.
Rafael Nadal získal už svoj desiaty barcelonský titul. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. apr 2017 o 18:19

Španielsky tenista získal už svoj 71. titul vo dvojhre na okruhu ATP.

BARCELONA. Domáci tenista Rafael Nadal získal svoj jubilejný desiaty titul vo dvojhre na turnaji v španielskej Barcelone.

Tridsaťročný ľavoruký niekdajší prvý muž singlového renkingu v nedeľňajšom finále zdolal Rakúšana Dominica Thiema za 90 minút 6:4, 6:1.

Pozrite si, ako prebiehalo barcelonské finále a ako sa Nadal radoval z triumfu: fotogaléria

30.4.2017

Nadal v dejisku olympijských hier 1992 triumfoval už v sezónach 2005 - 2009, 2011 - 2013 a 2016. Proti 23-ročnému Thiemovi zvýšil vo vzájomnej bilancii na 3:1.

"Veľa to pre mňa znamená, že som tu v Barcelone vyhral už desiatykrát. Výhry na turnajoch v Monte Carlo a Barcelone, to je štart do antukovej časti sezóny ako zo sna. Dôležitý bol prvý set. Tam to bolo náročné a bolo to veľmi vyrovnané," citovala víťaza agentúra AP.

Nadal dosiahol v priebehu jedného týždňa unikátny zápis, keďže minulú nedeľu vyhral desiatykrát v kariére aj turnaj v Monte Carlo.

Celkovo ich už má na konte 71 vo dvojhre na okruhu ATP (51 na antuke). Na blížiacom sa Roland Garros má tiež šancu triumfovať desiatykrát.