Arsenal v šlágri zdolal Manchester United, znížil stratu na svojho súpera

Futbalisti Arsenalu sa tešia z gólu do siete Manchesteru United.
Futbalisti Arsenalu sa tešia z gólu do siete Manchesteru United. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. máj 2017 o 16:38

Londýnčania na šiestom mieste strácajú na piaty Manchester United dva body, odohrali však o jeden zápas menej.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu stratili v tridsiatom šiestom kole anglickej Premier League ďalšie cenné body v boji o miestenku v prestížnej Lige majstrov.

Na domácom trávniku len remizovali so Southamptonom 0:0.

Štyri fotografie zo zápasu Liverpoolu so Southamptonom: fotogaléria

7.5.2017

Zverenci trénera Jürgena Kloppa zahodili veľkú šancu na víťazstvo v po hodine hry. Nariadený pokutový kop nepremenil v 66. minúte James Milner.

Liverpool sa priebežne posunul na tretie miesto v ligovej tabuľke o jeden bod pred Manchester City, ktorý však má ešte jeden zápas k dobru.

V šlágri kola zvíťazili futbalisti Arsenalu Londýn nad Manchestrom United 2:0. O ich triumfe rozhodla trojminútová sekvencia v druhom polčase.

2 body

je rozdiel medzi piatym Manchesterom United a šiestym Arsenalom. Londýnčania však odohrali o jeden zápas menej.

V 54. minúte stretnutia sa po tečovanej strele presadil Granit Xhaka. Tesne na to zvýšil po hlavičke Danny Welbeck.

Zverenci trénera Arsena Wengera stále môžu pomýšľať na účasť v Lige majstrov. Na štvrtý Manchester City strácajú šesť bodov, majú však jeden zápas k dobru.

United figurujú na piatej priečke s dvojbodovým náskokom pred Arsenalom, ale odohrali o zápas viac ako ich nedeľňajší súper.

Wayne Rooney (v strede) strieľa loptu na bránu Arsenalu.
Wayne Rooney (v strede) strieľa loptu na bránu Arsenalu. (Autor: TASR/AP)

Premier League - 36. kolo:

FC Liverpool - FC Southampton 0:0

Arsenal Londýn - Manchester United 2:0 (0:0)
Góly: 54. G. Xhaka, 57. Welbeck

Domov»Futbal»Anglicko»Arsenal v šlágri zdolal Manchester United, znížil stratu na svojho súpera