Pittsburgh zničil Ottawu. Strelil sedem gólov a je krok od finále

Hokejisti Pittsburghu sa tešia po góle do siete Ottawy.
Hokejisti Pittsburghu sa tešia po góle do siete Ottawy. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|22. máj 2017 o 01:11

Šiesty zápas série je na programe v utorok.

PITTSBURGH. Hokejisti Pittsburghu Penguins na vlastnom ľade deklasovali hráčov Ottawy Senators 7:0 v nedeľňajšom piatom finálovom stretnutí play-off Východnej konferencie NHL a ujali sa vedenia 3:2 v sérii hranej na štyri víťazstvá.

Penguins rozhodli už v prvej tretine, ktorú ovládli 4:0. Do streleckej listiny sa celkovo zapísalo sedem rôznych hokejistov.

23. mája 2017

je v Ottawe na programe šiesty zápas série medzi Senators a Pittsburghom Penguins.

"Len sme využili naše šance. Nemyslím si, že by sme spravili niečo inak v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi. Mali sme dobrý štart," konštatoval na webe nhl.com kapitán víťazného tímu Sidney Crosby. Ten sa stal 22. hráčom histórie, ktorý v play-off zaznamenal 100 asistencií.

Jeho spoluhráč Jevgenij Malkin si zo zápasu odniesol celkovo tri asistencie a s 23 bodmi si upevnil pozíciu najproduktívnejšieho hráča play-off.

Pri siedmich góloch trochu zanikol druhé kariérne čisté konto Matta Murrayho, ktorý zlikvidoval všetkých 25 striel súpera.

"Odviedli sme skutočne dobrú prácu. Väčšinu času sme mali puk na hokejkách, takže sme skutočne nemuseli brániť," povedal 22-ročný brankár. "Hrali sme mimoriadne dobre, každá formácia. Toto bol jeden z našich najkomplexnejších výkonov," zhrnul tréner Mike Sullivan.

Pozrite si najzaujímavejšie zábery z duelu, v ktorom PIttsburgh deklasoval Ottawu: fotogaléria

22.5.2017

Senators nepomohlo ani netradičné dvojité striedanie brankárov - po treťom góle prenechal Craig Anderson miesto Mikeovi Condonovi. Ten vydržal v bránke 92 sekúnd, aby sa od druhej tretiny vrátil nazad medzi tri žrde.

"Keď vám kouč povie, že idete dolu z ľadu alebo na ľad, spravíte to, čo od vás žiada," priznal Anderson. "Povedal som mu, že iba potrebujem trochu upokojiť zápas a potom sa vráti do bránky. Máme v neho absolútnu dôveru, chcel som, aby to vedel," vysvetlil tréner hostí Guy Boucher. Anderson však od druhej tretiny definitívne prenechal miesto Condonovi.

Pre Ottawu existenčný šiesty duel sa odohrá v metropole Kanady v utorok 23. mája.

NHL - finále play-off Východnej konferencie, piaty zápas:

(hrá sa na štyri víťazstvá)

Pittsburgh - Ottawa 7:0 (4:0, 1:0, 2:0)

Góly: 9. Määttä (B. Rust), 13. Sidney Crosby (Daley, Malkin), 17. Bonino (Rowney, B. Rust), 19. Scott Wilson (Rowney, Bonino), 22. Cullen (Streit, Rowney), 41. Kessel (Sidney Crosby, Malkin), 49. Daley (Phil Kessel, Malkin)

/stav série 3:2/

Domov»Hokej»NHL»Pittsburgh zničil Ottawu. Strelil sedem gólov a je krok od finále