Slováci nezvládli koncovky setov a na úvod kvalifikácie prehrali s Rakúskom

(Autor: Facebook)
SITA|23. máj 2017 o 19:27

Slovenskí volejbalisti si skomplikovali boj o účasť na majstrovstvách sveta. V prípade úspechu by bola ich premiérová.

Kvalifikácia volejbalistov o postup na MS 2018 do Talianska a Bulharska
Európska časť - II. fáza - B-skupina:

KOOG AAN DE ZAAN (HOLANDSKO)

Slovensko - Rakúsko 1:3 (-25, -24, 19, -20)

124 minút, rozhodovali: Kurtišs (Lot.) a Pavlov (Rus.)

Zostava slovenskej reprezentácie: Paták, Ondrovič, Bencz, Chrtiansky, Kohút, Zaťko, liberá Ogurčák a Kubš (Kriško, Lux, Prešinský, F. Palgut, Mlynarčík)

Moldavsko - Grécko 1:3 (20, -20, -17, -26)

Luxembursko - Holandsko 1:3 (22, -16, -20, -15)

1.Rakúsko1103:13 b
.Grécko1103:13 b
.Holandsko1103:13 b
4.Slovensko1011:30 b
.Luxembursko1011:30 b
.Moldavsko1011:30 b

KOOG AAN DE ZAAN. Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení v holandskom meste Koog aan de Zaan na turnaji B-skupiny (23. - 28. mája) v rámci II. fázy európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Talianska a Bulharska. V utorok podľahli Rakúšanom 1:3 (-25, -24, 19, -20).

Výrazne si skomplikovali boj o účasť na svetovom šampionáte.

Slováci nevyužili náskok v druhom sete

Zverenci Miroslava Palguta v úvodnom sete viedli iba dvakrát a v koncovke zaostávali 16:22. Zmazali však manko a vyrovnali na 24:24.

Rakúšania napokon premenili štvrtý setbal.

V druhej časti, naopak, Slováci viedli 18:14 a prehrávali iba dvakrát - no bolo to v závere setu, čo sa ukázalo ako kľúčové.

Tretí set slovenskí reprezentanti zvládli a vykresali iskru nádeje. Štvrtý však od úvodu patril Rakúšanom, ktorí si pripísali prvé víťazstvo aj tri body.

Bojujú o premiérovú účasť

Slovákov ešte v Koog aan de Zaan čakajú súboje proti Luxemburčanom (streda, 17.30 h) a Moldavcom (štvrtok, 17.30 h). V piatok je voľný deň.

Holandsko - Slovensko (17.00)

Víkendové vyvrcholenie B-skupiny je na programe v meste Apeldoorn.

Slováci si zmerajú sily s Grékmi (sobota, 20.00 h) a domácimi Holanďanmi (nedeľa, 17.00 h).

Na MS postúpi víťaz turnaja, mužstvo na druhej priečke prenikne na turnaj záverečnej III. fázy eliminácie (11. - 16. júla 2017), z ktorého postúpi na MS iba najlepší.

Slovensko doposiaľ na svetovom šampionáte neštartovalo. Zverenci Miroslava Palguta bojujú o svoju premiérovú účasť na podujatí.

Hlasy po zápase:

(zdroj: SVF, volleynet.at):

Miroslav Palgut (tréner SR): "Začali sme najmä v útoku nedôrazne. Prehrávali sme veľkým rozdielom, napriek tomu sme sa dotiahli a dostali do koncovky. V nej nám však padli dve ulievky a set sme nevyhrali. Druhý set sme začali dobre.

Aj keď Slováci majú skúsenejší tím, moji zverenci mali v kľúčových momentoch pevnejšie nervy.

Michael Warm, tréner reprezentačného výberu rakúskych volejbalistov

Veľmi dobre sme útočili. V koncovke sme viedli 21:19, nezatlačili sme však Rakúšanov podaním. Neprihrali sme si a ponúkli sme im šancu uspieť. V treťom sete to bolo z našej strany veľmi dobré. Vo štvrtom - pre mňa nepochopiteľne - sme začali veľmi zle, Rakúšania nám ušli na 6:1, bez problémov to zvládli a dotiahli zápas do víťazstva.

Michael Warm (tréner Rakúska): "Je to pre nás skvelý začiatok. Aj keď Slováci majú skúsenejší tím, moji zverenci mali v kľúčových momentoch pevnejšie nervy. Na toto víťazstvo môžeme byť hrdí, musíme sa však už teraz sústrediť na stredajší duel proti Grékom. Myslím si, že budú o triedu lepší než Slováci."

Domov»Halové športy»Volejbal»Slováci nezvládli koncovky setov a na úvod kvalifikácie prehrali s Rakúskom