Sportnet|3. jún 2017 o 20:45

Madridský klub triumfoval v slávnej súťaži aj v minulej sezóne.

CARDIFF. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom finále Ligy majstrov 2016/2017 nad Juventusom Turín 4:1. Do svojej vitríny získali už rekordnú dvanástu trofej za prvenstvo v Európskom pohári majstrov, resp. Lige majstrov

Real sa tiež stal prvým klubom, ktorý v novodobej histórii Ligy majstrov (od sezóny 1992/1993 - pozn. red.) obhájil zisk trofeje, keď predtým to naposledy dokázalo ešte v Európskom pohári majstrov v roku 1990 AC Miláno.

Hráčom zápasu bol Ronaldo

Na Millennium Stadium v Cardiffe bol najdôležitejším mužom finále portugalský útočník madridského tímu Cristiano Ronaldo.

Strelil dva góly, stal sa prvým hráčom, ktorý skóroval v troch finále Ligy majstrov, a tiež s dvanástimi gólmi najlepším strelcom prestížnej súťaže v tomto ročníku pred 11-gólovým Lionelom Messim z FC Barcelona.

Pozrite si, ako prebiehal finálový zápas Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Juventusom Turín: fotogaléria

10.6.2017

Úradujúci španielsky majster tiež v tejto súťaži ako prvý klub pokoril hranicu 500 gólov po prvom zásahu Ronalda. Brankár turínskeho tímu Gianluigi Buffon sa mohol stať vôbec najstarším hráčom s trofejou, triumf v Lige majstrov mu ale stále uniká.

Je to neuveriteľné. Bola to ďalšia skvelá sezóna. Zakončili sme ju triumfom v Lige majstrov aj rekordmi. Som veľmi šťastný.

Cristiano Ronaldo, muž zápasu podľa UEFA

"Sme sklamaní. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre. Mysleli sme si, že máme na víťazstvo v tomto finále. Neviem vysvetliť, čo sa stalo po zmene strán, prečo sme hrali v druhom polčase tak, ako sme hrali. Real Madrid vtedy ukázal svoje majstrovstvo a trofej si zaslúži," priznal Buffon.

Vo finále zaváhal len trikrát

Turínčania neuspeli v boji o tretí titul klubového kontinentálneho šampióna a majú na konte najviac finálových prehier (Európsky pohár majstrov +Liga majstrov) - sedem. Real hral vo finále 15-krát, neuspel len trikrát.

"Je to neuveriteľné. Bola to ďalšia skvelá sezóna. Zakončili sme ju triumfom v Lige majstrov aj rekordmi. Som veľmi šťastný," priznal Cristiano Ronaldo, podľa UEFA najlepší hráč finálového stretnutia.

"Dokázali sme to na takejto neuveriteľnej scéne. Mesto dokázalo urobiť skvelú prácu pri organizácii tohto zápasu. Vyhrať doma je niečo skvelé. Bola to ťažká sezóna, tvrdo som pracoval a toto je odmena. Tvoríme dejiny a teraz si to užijeme. V polčase sme potrebovali zdvihnúť sebavedomie, chceli sme využiť naše šance a to sme aj dokázali," dodal Gareth Bale.

"V prvom polčase sme to mali veľmi ťažké proti kvalitnému tímu. V druhom polčase to bol najlepší Real Madrid v celej tejto sezóne," uviedol Isco.

Liga majstrov - finále:

Millenium Stadium, Cardiff (Wales)

Juventus Turín (Tal.) - Real Madrid (Šp.) 1:4 (1:1)

Góly: 27. Mandžukič - 20. a 64. C. Ronaldo, 61. Casemiro, 90. Asensio

ŽK: Dybala, Pjanič, Alex Sando, Cuadrado - Ramos, Carvajal, Kroos, ČK: 84. Cuadrado (Juventus), rozhodovali: Brych - Borsch, Lupp (všetci Nem.), 75.000 divákov.

Juventus: Buffon - Barzagli (66. Cuadrado), Bonucci, Chiellini - Alves, Pjanič (71. Marchisio), Khedira, Alex Sandro - Dybala (78. Lemina), Mandžukič - Higuain

Real: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos (89. Morata), Casemiro, Modrič - Isco (83. Asencio), Benzema (77. Bale), C. Ronaldo

13 zápasov - 9 výhier/3 remízy/1 prehra - skóre 36:18

Liga majstrov, finále: Juventus Turín - Real Madrid (online prenos)

Liga majstrov Finále 2016/2017
03.06.2017 o 20:45
Juventus
1:4
(1:1, 0:3)
90+3 minúta
Real Madrid
Góly: 27. Mandžukić – 20. Ronaldo, 61. Casemiro, 64. Ronaldo, 90. Asensio. ŽK: 12. Dybala (JUV), 66. Pjanić (JUV), 70. Sandro (JUV), 72. Cuadrado (JUV) – 31. Ramos (REA), 42. Carvajal (REA), 53. Kroos (REA), 90+1. Asensio (REA). 2.ŽK=ČK: 84. Cuadrado (JUV). Rozhodca: Felix Brych – Mark Borsch a Stefan Lupp (GER).
Za tónov legendárnej skladby We Are The Champions od skupiny Queen sa s vami lúčime. Za celý komentátorský tím vám ďakujem za pozornosť počas celej sezóny Ligy majstrov a teším sa na ďalšie prenosy z toho najlepšieho futbalu. S konštatovaním, že Real Madrid zdolal v Cardiffe Juventus Turín 4:1 sa s vami lúčim a prajem dobrú noc.

importantA už tu máme korunováciu šampiónov Ligy majstrov. REAL MADRID opäť dobyl európsku pohárovu scénu, a tak môže Sergio Ramos zdvihnúť nad hlavu trofeje pre víťaza tejto súťaže. Biely balet dokázal obhájiť titul z minulej sezóny, v ktorej zdolal Atlético Madrid po penaltovom rozstrele.
Hráči Juventusu Turín si už prevzali pamätné medaile, ktoré im budú pripomínať dnešný finálový zápas. Veľké sklamanie bolo badať aj z tváre Massimiliana Allegriho, ktorý si medailu ani nenechal na krku a hneď ju schoval do vrecka.
Futbalisti Realu Madrid sa spolu so svojimi rodinnými príslušníkmi tešia na hracej ploche z dnešného víťaza. Pohľady na radosť hráčov vo fialových dresoch striedajú zábery na smutných hráčov Juventusu Turín. Na Slovensku dnes vodní pólisti Slávie UK Bratislava prerušili 20-ročné čakanie na majstrovský titul, ale Bianconeri rovnako dlhé čakanie na zisk "ušatej" trofeje nezlomiť nedokázali.
Po prvom polčase sme sa tešili na dramatickú koncovku zápasu, no druhé dejstvo sa zmenilo na jasnú záležitosť Realu Madrid. Biely balet poslal do vedenia šťastný gól Casemira a 64. minúte zlomil súpera druhý gól Cristiana Ronalda. Bianconeri nedokázali nájsť účinný recept na obrancu španielskeho majstra a napokon prehrali 1:4, keď gólový účet zápasu uzavrel Marco Asensio. Smutný Gianluigi Buffon, smutný Leonardo Bonucci... Juventus to opäť nedokázal a prehral piate finálové stretnutie v Lige majstrov za sebou. Naopak, Real Madrid prepisuje históriu a ako prvý v novodobej histórii tejto súťaže obhajuje titul z minulej sezóny.
90+4
90+3
K streleckému pokusu spoza šestnástky sa dostal Gareth Bale. Ten chcel potešiť domácich fanúšikov, no nastrelil len brániaceho Giorgia Chielliniho.
90+2
Počas gólovej radosti zo štvrtého gólu Realu Madrid nám unikol údaj o nadstavenom čase. Hlavný rozhodca Felix Brych pridáva k dnešnému zápasu štyri minúty.
90+1
yellowCardTak ešte vidíme jednu žltú kartu. Za gólové oslavy ju dostáva Marco Asensio, no určite mu to vadiť nebude. Dočká sa totiž triumfu v najprestížnejšej klubovej súťaži.
90
90
goalReal Madrid dal gól! Je definitívne rozhodnuté. Biely balet strieľa štvrtý gól a spečaťuje zisk dvanásteho titulu v Lige majstrov. O gólový moment sa postaral MARCO ASENSIO, ktorý si pekne nabehol na pas Marcela a prekonal nešťastného Gianluigiho Buffona.
89
changePosledné striedanie dnešného zápasu. Ako posledný si finálový zápas užije aj bývalý hráč Juventusu Turín Álvaro Morata. Nahradzuje tak Toniho Kroosa.
88
Dani Alves sa teraz snažil dostať k lopte, ale pred ním dobre zasiahol Keylor Navas. Ten v dnešnom zápase inkasoval po parádnom zakončení Maria Mandžukića, no zrejme sa na konci zápasu bude tešiť viac ako chorvátsky útočník.
86
Juventus sa ešte snaží niečo vymyslieť. Real Madrid sa už príliš dopredu nehrnie, no vzhľadom na priebežné skóre sa tomu nemožno čudovať.
85
Do konca riadneho hracieho času zostáva už len päť minút. Juventus Turín sa teraz dostal do náznaku šance, no Gonzalo Higuaín sa nezorientoval najlepšie a loptu mu odkopol Raphaël Varane.
84
84
redCardAfterYellowTak toto je totálny skrat Juana Cuadrada! Ten po predošlej situácii sotil Sergia Ramosa, ten samozrejme predviedol svoje herecké majstrovstvo a výsledkom tohto celého je druhá žltá karta pre kolumbíjskeho futbalistu.
83
Juventus sa nevie presadiť a zrejme bude potrebovať menší futbalový zázrak. Sergio Ramos teraz dobre zastavil Juana Cuadrada a nasledovať bude len vhadzovanie.
82
changeDruhé striedanie madridského kráľovského veľkoklubu. Na trávnik prichádza Marco Asensio a na lavičku náhradníkov si už sadá dnes dobre hrajúci Isco.
81
81
importantJuventus Turín mohol znížiť náskok súpera a ešte zdramatizovať priebeh duelu. Dani Alves rozohral priamy kop, pekným pasom z pravej strany našiel Aléxa Sandra, no ten hlavičkoval tesne vedľa.
80
Gareth Bale sa prvýkrát zapojil do akcie Realu Madrid, a takmer sa dostal ku gólovej koncovke. Nabiehal si na center Cristiana Ronalda z pravej strany, no včas zasiahol Leonardo Bonucci.
79
Real Madrid kontroluje priebeh zápasu. Naopak, Juventus zažíva nepríjemne déjà vu z berlínskeho finále spred dvoch rokov, v ktorom podľahol Barcelone takisto 1:3.
78
changePosledné striedanie na strane talianskeho majstra. Paulo Dybala už v dnešnom finále nič viac nepredvedie a na jeho miesto nastupuje mladý Mario Lemina.
77
changeDomáci waleskí priaznivci sa konečne dočkali. Ešte pred priamym kopom Realu Madrid prvýkrát v zápase strieda aj Zinedine Zidane. Na trávnik prichádza Gareth Bale a na lavičku smeruje Karim Benzema.
76
Dani Alves sa teraz nechal oklamať Iscom. Ten postupoval smerom k bráne Juventusu a napokon vybojoval pre svoj tím aspoň priamy kop, ktorý zahrá Toni Kroos.
75
Okienká v obrane Juventusu nebezpečne pribúdajú. Štvrťhodinu pred koncom sa k odrazenej lopte dostal Marcelo, no jeho strelecký pokus mieril nad bránu Gianluigiho Buffona.
74
Keylor Navas môže byť v druhom polčase absolútne pokojný. Na rozdiel od prvého dejstva ešte nemusel zasahovať a aj on je veľmi blízko k ďalšiemu titulu v Lige majstrov.
73
Peknú individuálnu akciu predviedol Karim Benzema. Následne rozvinul útok bieleho baletu doľava, Marcelo prízemným pasom našiel Cristiana Ronalda, no ten prestrelil bránu.
72
yellowCardŽlté karty na strane talianskeho majstra pribúdajú. Ďalším potrestaným hráčom je Juan Cuadrado, ktorý zozadu prešiel po nohách Cristiana Ronalda.
71
changeDruhé striedanie na strane Juventusu. Ofenzívu sa bude snažiť vystužiť Claudio Marchisio, ktorý nahradí Miralema Pjanića, ktorý zjavne nie je stopercentne fit.
70
yellowCardHlavný rozhodca Felix Brych udeľuje ďalšiu žltú kartu. Po faule zozadu na Raphaëla Varana ju úplne zaslúžene dostáva brazílsky krajný obranca Aléx Sandro.
69
Juventus Turín pokračuje v druhopolčasovej pasivite. Juan Cuadrado neprešiel cez dobre brániacich hráčov súpera. Defenzíve dokonca prišiel vypomôcť aj ofenzívne ladený Karim Benzema.
68
Juventus sa v druhom polčase nevie dostať do hry. Gonzalo Higuaín sa dnes prakticky nepresadil a teraz sa dokonca ocitol v postavení mimo hry.
67
changeMassimiliano Allegri sa snaží reagovať na nepriaznivý vývoj zápasu. Na trávnik prichádza Juan Cuadrado a na lavičku náhradníkov putuje smutný stopér Andrea Barzagli.
66
yellowCardHlavný rozhodca Felix Brych vyťahuje ďalšiu žltú kartu. Jej autorom je Miralem Pjanić, ktorý to nesie len veľmi ťažko. Stará dáma je momentálne úplne psychicky dole.
64
64
goalReal Madrid dal gól! Španielsky futbalový gigant sa dostáva na dosah dvanástemu titulu z Ligy majstrov. Biely balet predviedol peknú akciu po pravej strane, Luka Modrić presným centrom našiel CRISTIANA RONALDA a ten z tesnej blízkosti prekonal Gigiho Buffona.
63
Akcia Juventusu nemôže pokračovať ďalej. Dani Alves sa ocitol v postavení mimo hry, čo neuniklo pozornému oku jedného z postranných rozhodcov z Nemecka.
62
Juventus Turín sa musí skoncentrovať. V prvom polčase dokázal vyrovnať sa sedem minút a určite v podobne rýchlu korekciu stavu dúfajú všetci fanúšikovia talianskeho majstra.
61
61
goalReal Madrid dal gól! Veľká smola na strane talianskeho majstra. Po centri z ľavej strany sa lopta odrazila na nohu CASEMIRA. Brazílčan vystrelil spoza šestnástky, loptu nešťastne tečoval Sami Khedira a tá napokon zapadla presne k pravej žrdi Gianluigiho Buffona. Stará dáma opäť prehráva a má už len polhodinu na vyrovnanie.
60
Hodinu hry uplynula. Skóre zápasu je nerozhodné, no musíme konštatovať, že teraz sú aktívnejší futbalisti vo fialových dresoch. Juventus sa až príliš skoro stiahol pred vlastnú šestnástku.
59
Juventus opäť chyboval v rozohrávke a takmer za to pykal. Isco zobral zodpovednosť na seba, ale jeho projektil mieril niekoľko decimetrov od pravej žrde Gianluigiho Buffona.
58
Tento úsek hry patrí madridskému Realu. Po chybe hráčov v bielo-čiernych dresoch sa dostal k centru Marcelo a veľa nechýbalo k tomu, aby sa ku gólovej koncovke dostal Cristiano Ronaldo.
57
Stred poľa bol teraz trošku voľnejší. Futbalisti Realu Madrid rozvinuli rýchly brejk. Dani Carvajal napokon akciu zbrzdil, a tak sa stihli vrátiť obrancovia Starej dámy.
56
Gonzalo Higuaín sa snažil centrovať, no nasledovať bude len odkop od brány Keylora Navasa. Medzitým aplaudujú domáci fanúšikovia, keďže sa začal rozcvičovať Gareth Bale.
55
Teraz sa nám tempo hry trošku zvýšilo. Isco sa dostal k centru z ľavej strany, no dobre sa vrátil Dani Alves. Následne vystrelil spoza šestnástky Marcelo, no minul bránu.
54
Z druhopolčasovej nudy nás prebudil až strelecký pokus Luku Modrića spoza šestnástky. Chorvátsky záložník ale mieril len do stredu brány, a tak pohodlne zasiahol Gianluigi Buffon.
53
yellowCardTeraz sme videli zaujímavú situáciu v znamení čisto nemeckého tria. Hlavný rozhodca Felix Brych vyťahuje žltú kartu, ktorej autorom je Toni Kroos. Ten pri postrannej čiare fauloval Samiho Khediru.
52
Hluchý úsek hry snáď ukončil nedovolený zákrok na Daniho Alvesa. Brazílčana fauloval jeho krajan Marcelo a následne nepríjemne vletel aj do Isca.
51
Teraz sme videli množstvo osobných súbojov v strede poľa. Do súperovej šestnástky sa nedostal Marcelo, ktorého dobre zastavil Leonardo Bonucci.
50
Leonardo Bonucci sa po krátkom ošetrení vracia na ihrisko. Napokon nebola nutná ani výmena dresu, hoci sme tam videli drobné krvavé škvrny.
49
Na ihrisku sa teraz nehrá, pretože ošetrovaný musí byť Leonardo Bonucci. Ten krváca z nosa, po tom, čo ho lopta trafila do tváre po súboji s Raphaëlom Varanom.
48
Andrea Barzagli teraz fantasticky zasiahol a zastavil nabiehajúceho Isca. Následne poslal od rohovej zástavky do šestnástky nebezpečný center Toni Kroos, no hlavný arbiter píska útočný faul Raphaëla Varana.
47
Začiatok druhého dejstve sa nezačal v takom vysokom tempe ako to prvé. Hra je teraz prerušená, keďže nedovoleným zákrokom sa previnil nemecký majster sveta Sami Khedira.
46
Druhý polčas sa začal výkopom hráčov Realu Madrid. Ani jeden z trénerov počas prestávky nestriedal, a tak si diváci ešte musia počkať na nasadenie hviezdy Walesu Garetha Balea.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas finálového zápasu je minulosťou. Aktívnejším mužstvom bol jednoznačne Juventus Turín, ktorý vyslal na Keylora Navasa až štyri strelecké pokusy. Paradoxne, inkasoval ako prvý. Po rýchlom brejku sa dostal k strele Cristiano Ronaldo a potvrdil svoj kanoniersky inštinkt. Bianconeri ale zaslúžene vyrovnali, a tak sa prvý polčas skončil výsledkom 1:1. Krásnym spôsobom sa položil do zakončenia Mario Mandžukić a strelil jeden z najkrajších gólov vo finálových zápasoch Ligy majstrov. Turínčania boli aj po strelenom góle aktívnejší a súpera prakticky k ničomu nepustili. Už teraz sa tešíme na druhý polčas, ktorý v Cardiffe začne približne o 21:48 hod.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Milorad Mažić zdvihol nad hlavu tabuľku, ktorá signalizuje dvojminútový nadstavený čas. Prvých 60 sekúnd je prakticky za nami. Pri lopte sú hráči vo fialových dresoch, no kombinujú v bezpečnej zóne pre Juventus.
45
Na hernú krízu madridského klubu sa už akoby nemohol pozerať Casemiro. Brazílčan zobral zodpovednosť na svoje plecia, no strelecky pokus spoza šestnástky bránu netrafil.
44
Gianluigi Buffon musel zasahovať po centri z ľavej strany. Daniel Carvajal sa snažil nájsť hlavu Cristiana Ronalda, no pred ním zasiahol spomínaný brankár talianskej reprezentácie.
43
Real Madrid kombinuje v okolí poliacej čiary. Jeho výkon v cardiffskom finále je zatiaľ miernym sklamaním, keďže okrem gólového momentu prakticky nevystrelili na Gianluigiho Buffona.
42
yellowCardPred malou chvíľou sme videli súboj medzi Danim Carvajalom a Mariom Mandžukićom. Teraz sa situácia zopakovala, no s tým rozdielom, že španielsky obranca za svoj faul dostáva žltú kartu.
41
Felix Brych píska proti talianskemu majstrovi. Dani Alves si pomohol proti pravidlám, a tak budú môcť rozohrať ďalšiu útočnú akciu zverenci Zinedinea Zidanea.
40
Do konca prvého polčasu zostáva už len päť minút. Medzičasom sa vrátil na hraciu plochu Mario Mandžukić a okamžite sa zapojil do akcie Juventusu. Spoza šestnástky po jeho aktivite vystrelil Miralem Pjanić, no jeho pokus bol zrazený.
38
Daniel Carvajal trošku chyboval v rozohrávke. Mario Mandžukić sa to snažil využiť, no k lopte sa už nedostal. Dokonca po osobnom súboji zostáva ležať na trávniku a bude musieť byť ošetrovaný.
37
Opäť sme videli osobný súboj medzi Giorgiom Chiellinim a Sergiom Ramosom. Po rohovom kope domácich ale hlavný rozhodca píska útočný faul skúseného talianskeho obrancu.
36
Domáci mali výhodu ďalšieho priameho kopu. Miralem Pjanić svojim centrom hľadal nabiehajúceho Giorgia Chielliniho, no pred ním dobre zasiahol hlavičkový expert Sergio Ramos.
35
Bol to skutočne Paulo Dybala, kto rozohral priamy kop. Argentínsky futbalový klenot ale trafil len Cristiana Ronalda, ktorý stál v múre. Portugalčan dostal loptu do ruky, no žiadny úmysel sme v tom nevideli.
34
Juventus bude mať výhodu priameho kopu z pomerne dobrej vzdialenosti. Paulo Dybala bol faulovaný Lukom Modrićom a zrejme sám rozohrá aj štandardnú situáciu.
33
importantReal Madrid sa mohol dostať do opätovného vedenia. Jeden z hráčov vo fialovom drese sa dostal k centru z ľavej strany, našiel ním Cristiana Ronalda, no ten z tesnej blízkosti hlavičkoval nepresne.
32
Giorgio Chiellini sa teraz vytiahol pomerne vysoko a napokon si pomohol nedovoleným zákrokom. Hrá sa veľmi tvrdo a teraz je priebeh zápasu trošku rozkúskovaný.
31
yellowCardTentokrát už registrujeme žltú kartu aj na strane Realu Madrid. Sergio Ramos v stredovom kruhu nedovoleným spôsobom zastavil Daniho Alvesa a zápas bude dohrávať pod hrozbou vylúčenia.
30
Úvodnú polhodinu zápasu máme za sebou. Tento úsek hry ukončil nedovolený zákrok Daniho Carvajala. Ten sa hneval na hlavného rozhodcu a môže byť rád, že za dodatočné protesty nedostal kartu.
29
Real Madrid sa dostal pred súperovu šestnástku, no po vhadzovaní o loptu prišiel. Dravým prienikom sa prezentoval Paulo Dybala, no za cenu faulu jeho akciu prerušil Sergio Ramos.
28
Sledujeme skutočne vynikajúce stretnutie. Zatiaľ gólových šancí príliš veľa nebolo, no už sme videli dva góly. Navyše, hrá sa vo veľkom tempe, čo je takisto veľmi pozitívne.
27
27
goalJuventus Turín dal gól! Krásny futbalový moment v Cardiffe. Aléx Sandro z ľavej strany poslal loptu do šestnástky, Gonzalo Higuaín ju posunul na MARIA MANDŽUKIĆA a ten akrobatickým spôsobom prekonal bezmocného Keylora Navasa. Fantastický gólový moment, ktorý snáď musia oceniť aj fanúšikovia Realu Madrid. Finále je vyrovnané a začíname prakticky odznova.
26
Real Madrid sa dostal do rýchleho brejku. Isco posúval loptu na Casemira, no ten si v behu nedokázal spracovať loptu, a tak jeho útočné snaženie zastavili obrancovia Starej dámy.
25
Juventus sa teraz dostal pred pokutové územie súpera. Po centri z ľavej strane sa lopta dostala na Gonzala Higuaína, no ten bol chrbtom k bráne, a tak nedokázal nebezpečne vystreliť.
23
Miralem Pjanić predviedol peknú individuálnu akciu. Z hranice pokutového územia sa snažil ohroziť Keylora Navasa, ale jeho strelecký pokus včas zblokoval Sergio Ramos.
22
Juventus sa teraz dostal na dostrel brány. K centru z ľavej strany sa dostal Mario Mandžukić, ale situáciu vyriešil hlavičkovým odvrátením krajný obranca Marcelo.
21
Juventus Turín sa dostáva do problémov, no stále zostáva veľmi veľa času do konca zápasu. Každopádne, veľmi dôležitý prvý gól strelil zverenci Zinedinea Zidanea, ktorí zatiaľ neboli lepším mužstvom.
20
20
goalReal Madrid dal gól! Madridský veľkoklub predviedol fantastický rýchly protiútok a dostáva sa do tesného vedenia. Daniel Carvajal prízemným centrom z pravej strany našiel CRISTIANA RONALDA a ten strelou k pravej žrdi prekonal Gianluigiho Buffona. Pre Real Madrid je 500. gól v Lige majstrov a približuje sa k zisku dvanásteho titulu.
19
Sergio Ramos je vo vzdušnom súboji len ťažko prekonateľný. Teraz sa o tom presvedčil Mario Mandžukić, ktorý sa po centri z pravej strany do zakončenia nedostal, a tak sa bude odkopávať od brány Keylora Navasa.
18
Casemiro to teraz trošku prehnal v osobnom súboji so Samim Khedirom. Hráči v bielo-čiernych dresoch si pýtali kartového napomenutie, no Felix Brych ďalšiu žltú kartu zatiaľ neudelil.
17
Madridčania sa teraz dostali k centru z ľavej strany. Jeho autorom bol Marcelo, no našiel len pripraveného Giorgia Chielliniho. Ten nekompromisne odkopol loptu do bezpečnej zóny.
16
Real Madrid sa nevie dostať pred pokutové územie súpera. Juventus potvrdzuje status najlepšie brániaceho klubu sveta, o čom svedčí aj fakt, že v tohtoročnej edícii Ligy majstrov inkasoval v dvanástich dueloch len trikrát.
15
Teraz sme videli dva nedovolené zákroky v priebehu niekoľkých sekúnd. Oba boli na strane madridského veľkoklubu, keďže faulovali Dani Carvajal a tiež Casemiro.
14
Teraz sme videli niekoľko nepresností v strede poľa. Najskôr stratil loptu Casemiro, no následne sa Bianconeri ďaleko nedostali. Dobre totiž zapracoval Španiel Dani Carvajal.
13
Real Madrid sa dostal na dostrel, no akcia Karima Benzemu pokračovať nemôže. Francúz si totiž pomohol pri spracovaní lopty rukou. Pomaly sa ale čoraz viac dostáva do hry mierny favorit zápasu.
12
yellowCardFelix Brych prvýkrát siaha do svojho vrecka. Paulo Dybala zbytočne stratil loptu v strede poľa, do brejku sa dostával Toni Kroos, a tak ho Argentínčan poslal na trávnik len za cenu žltej karty.
11
Cristiano Ronaldo sa dostal do prvého osobného súboja s Giorgiom Chiellinim. Portugalský futbalista si naivne pýtal pokutový kop, no hlavný rozhodca z Nemecka bol rázne proti.
10
Úvodnú desaťminútovku máme za sebou. Pri lopte zostanú hostia, pretože v strede poľa nedovoleným spôsobom poslal Isca na zem Aléx Sandro.
9
Juventus to teraz skúšal dlhou loptou za obranu. Mario Mandžukić sa ale k nej nedostal, keďže si na neho dal pozor krajný obranca Dani Carvajal. Loptu má tak bezpečne v moci Keylor Navas.
8
Gonzalo Higuaín si teraz splnil aj svoje defenzívne povinnosti. Jeden z najlepších obrancov sveta Marcelo prenikal po ľavej strane, no napokon hlavný rozhodca prisudzuje loptu talianskemu majstrovi.
7
Zápas sa zatiaľ hrá v strhujúcom tempe a možno prekvapujúco má trochu navrch Juventus. Televízne kamery si teraz všímali Cristiana Ronalda, ktorý sa zatiaľ prakticky nedostal k lopte.
6
6
importantFantastický zákrok v podaní Keylora Navasa. Po centroch z oboch strán sa dostal k strele z hranice pokutového územia Miralem Pjanić, ale kostarický brankár vytiahol loptu pravou rukou.
5
Real Madrid sa až teraz dostal na dlhší časový úsek k lopte. Zatiaľ ale kombinuje len v polovici ihriska a teda príliš ďaleko od brány legendárneho Gianluigiho Buffona.
4
Ďalší brankársky zákrok si na svoje konto pripisuje Keylor Navas. Argentínčan Gonzalo Higuaín prudko vystrelil spoza pokutového územia, no trafil len do stredu brány Realu Madrid.
3
Začiatok zápasu sa odohráva medzi šestnástkami oboch mužstiev. Teraz sa do prvého zakončenia dostal Gonzalo Higuaín, no dobrý zákrok po jeho hlavičke predviedol Keylor Navas.
2
Hlavný rozhodca dnešného zápasu Felix Brych píska nedovolené zákroky na oboch stranách. Na strane domáceho tímu fauloval Aléx Sandro a na strane španielskeho majstra sa proti pravidlám previnil Karim Benzema.
1
Úvodný výkop dnešného finálového zápasu mali futbalisti talianskeho majstra. V prvej útočnej akcií neuspel Dani Alves, no následne napravil svoje menšie zaváhanie a prerušil rýchly brejk súpera.
1
Slávny futbalista FC Liverpool Ian Rush prináša na ihrisko trofej pre víťaza Ligy majstrov. Juventus môže prelomiť dlhé 21-ročné čakanie na zisk "ušatej" trofeje. Naopak, madridský Real môže ako prvý v novodobej histórii Ligy majstrov obhájiť titul z predošlej sezóny.
Na hracej ploche ešte prebieha vystúpenie populárnej americkej hip-hopovej skupiny The Black Eyed Peas. Medzitým sme videli sympatické objatie Gianluigiho Buffona a Sergia Ramosa. Veľké finále Ligy majstrov štartuje v Cardiffe už o pár minút a vy ho môžete sledovať v našom priamom prenose.

Juventus Turín: Buffon (C) – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Dani Alves, Pjanić, Dybala, S. Khedira, Sandro – Higuaín, Mandžukić.
Náhradníci: Neto – Benatia, Cuadrado, Marchisio, Lemina, Asamoah, Lichtsteiner.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Ramos (C), Varane, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić – Isco, Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Bale, Kovačić, Asensio, Morata, Danilo.

Rozhodcovia: Felix Brych – Mark Borsch a Stefan Lupp (GER).
Vážení čitatelia, srdečne vás vítam pri sledovaní textového prenosu z finále futbalovej Ligy majstrov. Čaká nás zaujímavá konfrontácia úradujúceho talianskeho a španielskeho majstra. Obhajca trofeje Real Madrid vyzve vo waleskom Cardiffe futbalistov Juventusu Turín. Úvodný hvizd hlavného rozhodcu Felixa Brycha zaznie v tradičnom čase o 20:45 hod.

JUVENTUS TURÍN

Juventus Turín kraľuje na Apeninskom polostrove už šesť rokov. V tejto sezóne triumfoval v Serii A, talianskom ligovom pohári a zálusk si robí aj na „ušatú“ trofej. Vo finále Ligy majstrov sa predstavuje po ročnej prestávke. V roku 2015 odohral veľmi dobré finále s FC Barcelona, ale napokon v ňom prehral 1:3. Rozhodujúci gól zaznamenal Luis Suárez po tom, čo Gianluigi Buffon neudržal strelu Lionela Messiho z hranice šestnástky. V tohtoročnej edícii si Bianconeri viedli suverénne. Ani v jednom z dvanástich zápasov nenašli premožiteľa a inkasovali len tri góly. Práve obrana je základným stavebným kameňom hry zverencov Massimiliana Allegriho. Stopérska trojica Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini a Andrea Barzagli vo štvrťfinále dokonale vymazala hviezdne katalánskeho trio „MSN“ a čiastočne sa tak revanšovala za spomínanú prehru z berlínskeho finále. Vo vyraďovacích bojoch Stará dáma inkasovala len raz, v odvetnom zápase proti AS Monaco. Juventus zdobí aj veľká útočná kvalita na čele s Gonzalom Higuaínom. Predsezónna posila z konkurenčného Neapolu zaznamenala vo všetkých súťažiach 32 gólov a pre obranu Realu Madrid bude veľkou hrozbou. Snáď najjagavejšou hviezdou mužstva je len 23-ročný Argentínčan Paulo Dybala, ktorý je akýmsi mozgom útočných akcií Juventusu. V dnešnom finále sa Turínčania musia zaobísť bez zraneného Marka Pjacu.

REAL MADRID

Real Madrid je momentálne najlepším klubom na svete. Fanúšikovia Barcelony či iných európskych gigantov možno nebudú súhlasiť, no výsledky hovoria jasnou rečou. Biely balet je vo finále Ligy majstrov tretíkrát za posledné štyri sezóny. Navyše, v oboch predošlých finálových dueloch bol úspešný, keď v dramatických stretnutiach zdolal Atlético Madrid. V roku 2014 zvíťazil 4:1 po predĺžení a vlani rozhodol o svojom triumfe až v pokutových kopoch. Jediným neúspešným strelcom zo značky bieleho bodu bol Juanfran, a tak Real Madrid načal druhú desiatku svojich titulov v Lige majstrov. V tohtoročnej edícii nemal s postupom do vyraďovacích kôl väčšie problémy, hoci v F-skupine obsadil druhé miesto. V najdôležitejšej časti sezóny postupne vyradil SSC Neapol, po sporných góloch Bayern Mníchov a v semifinále opäť nedal šancu svojmu mestského rivalovi. Najlepším strelcom mužstva je 10-gólový Cristiano Ronaldo. Ten môže ešte vyšperkovať fantastických dvanásť mesiacov, počas ktorých vyhral Euro, Ligu majstrov, získal Zlatú loptu a stal sa prvým hráčom La Ligy, ktorý dosiahol v siedmich idúcich sezónach za sebou aspoň 30 gólov. Špecifický zápas odohrá Gareth Bale. Ten mal síce zdravotné problémy, no napokon pred domácimi fanúšikmi nastúpi v základnej zostave. Real Madrid je mužstvo veľkých zápasov. Finále Ligy majstrov doposiaľ hral štrnásťkrát a len v troch prípadoch v zápase nezvíťazil. Naposledy sa tak stalo ešte v roku 1981, keď najtesnejším rozdielom podľahol FC Liverpool.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Dokázal to ako prvý v histórii. Real Madrid zdolal Juventus a obhájil titul v Lige majstrov