Dukátová sa do finále neprebojovala, zlato získala Rakúšanka Kühnleová

Na snímke Rakušanka Corinna Kunhleová sa teší z prvého miesta v kategórii K1 žien na majstrovstvách Európy v slalome na divokej vode v slovinskom Tacene. (Autor: TASR)
SITA|4. jún 2017 o 17:06

Pôvodne strieborná Rakúšanka Lisa Leitnerová sa dostatočne s 2 trestnými sekundami navyše zosunula za stupne víťaziek na 4. miesto.

TACEN. Rakúskym triumfom sa skončilo finále súťaže singlkajakárok na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v slovinskom Tacene.

Zvíťazila Corinna Kühnleová pred Taliankou Stefanie Hornovou a Francúzkou Marie-Zeliou Lafontovou. Pôvodne strieborná Rakúšanka Lisa Leitnerová sa dostatočne s 2 trestnými sekundami navyše zosunula za stupne víťaziek na 4. miesto.

Dvadsaťdeväťročná Kühnleová potvrdila, že jej náročná voda na kanáli v Tacene vyhovuje. V roku 2005 tam na ME bola súčasťou bronzovej rakúskej hliadky 3x K1 a o ďalších päť rokov neskôr sa práve v Tacene stala majsterkou sveta v K1.

Kühnleová je aj dvojnásobnou víťazkou Svetového pohára zo sezón 2014 a 2015.

Do finále postúpilo desať najlepších kajakárok, ale Slovenka v ňom chýbala. Jana Dukátová nezvládla semifinálovú jazdu podľa predstáv a obsadila celkové 15. miesto. Dukátová v Tacene obhajovala bronz spred roka z Liptovského Mikuláša.

"Je mi ľúto, že som sa nedostala do desiatky. Myslím si, že to bolo reálne. Urobila som jeden dotyk a dve chyby, čo na trati, ktorá nebola extra náročná, to bola priveľký strata. Šla som naplno až do cieľa. Záver nebol zlý, ale v strede som stratila priveľa. Pozerať finále z brehu je ako za trest, je to veľmi nepríjemné," povedala Jana Dukátová.

Ďalšie dve slovenské reprezentantky Elena Kaliská a Eliška Mintálová nepostúpili z piatkovej kvalifikácie.

ME vo vodnom slalome:

ŽENY - K1 - finále:

1.Corinna KühnleováRakúsko95,37 s (2)
2Stefanie HornováTaliansko96,38
3.Marie-Zelia LafontováFrancúzsko96,94 (2)
...
15.Jana DukátováSR104,70 (2) - v semifinále, nepostúpila do finále

Domov»Ďalšie športy»Dukátová sa do finále neprebojovala, zlato získala Rakúšanka Kühnleová