Timea Bacsinszká.
Timea Bacsinszká. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|6. jún 2017 o 20:07

Pozrite si súhrn utorňajších ženských výsledkov na grandslamovom Roland Garros.

PARÍŽ. Švajčiarska tenistka Timea Bacsinszká sa stala prvou semifinalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Vo štvrťfinále si ako nasadená tridsiatka poradila s domácou Francúzkou a trinástkou podujatia Kristinou Mladenovicovou 6:4, 6:4.

Zápas dvakrát prerušili pre dážď, jeho začiatok poznačil silný vietor. V dueli o postup do finále nastúpi Bacsinszká proti 19-ročnej Lotyške Jelene Ostapenkovej, ktorá vyradila bývalú svetovú jednotku Dánku Caroline Wozniacku 4:6, 6:2, 6:2 a dosiahla životný úspech.

Ich vzájomný zápas je na programe vo štvrtok - zhodou okolností obe v ten deň budú mať narodeniny - dvadsiate ôsme, resp. dvadsiate.

Mladenovicová doplatila na nevynútené chyby

Švajčiarka postúpila medzi elitné kvarteto na antukovom vrchole sezóny druhýkrát, premiérovo sa jej to podarilo v roku 2015.

V prvom sete Švajčiarka síce dvakrát nevyužila výhodu brejku, no za stavu 4:4 opäť prelomila podanie súperky a následne dotiahla prvý set do úspešného konca.

Na začiatku druhého dejstva viedla Mladenovicová 3:1, Bacsinszká však potom vďaka agresívnej hre otočila na 5:3 a šancu na víťazstvo už z rúk nepustila.

Pozrite si, ako prebiehal štvrťfinálový súboj medzi Bacsinszkou a Mladenovicovou: fotogaléria

6.6.2017

Mladenovicová, ktorá vyrovnala svoje grandslamové maximum z US Open 2015, doplatila na príliš veľké množstvo nevynútených chýb, nevychádzali jej ani obľúbené stopbaly.

Bacsinszká mala po triumfe nad francúzskou nádejou veľkú radosť. "Bol to sakramentsky ťažký zápas. Podmienky boli veľmi náročné, nebolo jednoduché vyrovnať sa so silným vetrom a udržať si koncentráciu. Som šťastná, že sa mi v druhom sete podarilo otočiť nepriaznivý vývoj a postúpiť do semifinále," uviedla Švajčiarka v pozápasovom rozhovore.

Ostapenková miluje parížsku antuku

Ostapenková prehrávala v úvode zápasu s Wozniackou 0:5. V ďalších minútach znížila na 4:5 a hoci prvý set už nezachránila, v ďalšom priebehu duelu vďaka agresívnej celodvorcovej hre dominovala.

"Milujem parížsku antuku a som šťastná, že práve na nej som sa prvýkrát prebojovala do grandslamového semifinále," povedala Ostapenková v rozhovore s bývalým španielskym tenistom Alexom Corrtejom.

"Podmienky neboli jednoduché, ale zvládla som to, postupne som našla svoju hru. Vedela som, že proti Caroline musím hrať agresívne. Vo veternom počasí sa mi najprv nedarilo, no potom som sa rozbehla," dodala.

Pozrite si, ako Ostapenková dokázala zdolať Wozniacku: fotogaléria

6.6.2017

Roland Garros - štvrťfinále:

Timea Bacsinszká (30-Švajč.) - Kristina Mladenovicová (13-Fr.)

6:4, 6:4

Jelena Ostapenková (Lot.) - Caroline Wozniacka (11-Dán.)

4:6, 6:2, 6:2

Stredajší program štvrťfinále:

Elina Svitolinová (Ukr.-5) - Simona Halepová (Rum.-3)

/bilancia: 1:2/

Caroline Garciová (Fr.-28) - Karolína Plíšková (ČR-2)

/bilancia: 2:2/

Domov»Tenis»Roland Garros»Favoritkami boli ich súperky. Do semifinále Roland Garros postúpili Bacsinszká a Ostapenková