Prológ na Okolo Slovenska vyhral Tratnik, zo Slovákov bol najlepší Tybor

Jan Tarnik, víťaz úvodného prológu.
Jan Tarnik, víťaz úvodného prológu. (Autor: SITA)
Sportnet|7. jún 2017 o 19:52

Slovinský cyklista triumfoval s viac ako sedemsekundovým náskokom pred druhým Josefom Černým.

LEVOČA. Víťazom stredajšieho prológu 61. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska sa stal Slovinec Jan Tratnik. Jazdec tímu CCC Sprandi Polkowice zvládol trať dlhú 3,7 kilometra za 4:43,69 minúty. Pred druhým Josefom Černým z Česka mal náskok 7,10 sekundy.

Víťazný Tratnik splnil úlohu favorita vzhľadom na svoje jedenáste a deviate miesto v časovkách na nedávnych pretekoch Grand Tour Giro d'Italia.

Okolo Slovenska 2017 - ďalší program:

1. etapa, 8. júna: Levoča - Banská Bystrica, 211,8 km

2. etapa, 9. júna: Banská Bystrica - Nitra, 172,0 km

3. etapa, 10. júna: Nitra - Trnava, 222,1 km

4. etapa, 11. júna: Trnava - Trnava, 152,5 km

Najlepší zo Slovákov Patrik Tybor sa časom 5:08,69 minúty umiestnil na konci prvej dvadsiatky. "V zákrutách som si nebol taký istý, ale zase som niečo získal v zjazde. Očakával som, že budem mať čas okolo 5:05, čiže som ešte v norme," priznal Tybor pre TASR.

"Celkovo sa v pretekoch chcem umiestniť čo najlepšie, no sú veľmi nevyspytateľné. Najviac sa teším na tretiu etapu okolo Myjavy, keďže tam chodievame trénovať," dodal. Tybor bude mať vo štvrtkovej prvej etape na sebe bielo-modro-červený dres určený pre najlepšieho slovenského cyklistu.

Trať prológu zahŕňala rovinaté i technické pasáže a predstavilo sa na nej celkovo trinásť slovenských cyklistov. Tradičné preteky Okolo Slovenska majú na programe ešte štyri etapy. Prvá z nich je na programe vo štvrtok a povedie z Levoče do Banskej Bystrice.

Na pelotón čaká celkovo 742 kilometrov, ktoré ho prevedú z Levoče cez Banskú Bystricu a Nitru až do Trnavy, kde 61. ročník vyvrcholí záverečnou etapou 11. júna.

Podujatie je prvýkrát v kategórii 2.1, čím sa zvýšili prestíž pretekov i financie na preplatenie cestovných nákladov popredným tímom. Organizátori pôvodne očakávali rekordnú účasť 156 pretekárov z 26 stajní, no krátko pred štartom sa pre zdravotné problémy odhlásil nórsky tím FixIT.no.

55.Marek ČaneckýSRAmplatz-BMC+ 35,46 s

Domov»Cyklistika»Prológ na Okolo Slovenska vyhral Tratnik, zo Slovákov bol najlepší Tybor