V Poprade iba vyhrávali. Slováci v Helsinkách prehrali druhýkrát po sebe

Po troch víťazstvách v Poprade Slováci prehrali vo Fínsku už druhýkrát.
Po troch víťazstvách v Poprade Slováci prehrali vo Fínsku už druhýkrát. (Autor: TASR)
SITA|9. jún 2017 o 15:56

Slovensko podľahlo Austrálii. V Poprade ju porazilo.

HELSINKI. Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení na helsinskom turnaji D-skupiny (8. - 10. júna) v rámci základnej fázy II. výkonnostnej divízie Svetovej ligy 2017. Slováci v hokejovej Hartwall Arene po štvrtkovej prehre 0:3 s domácimi Fínmi v piatok podľahli Austrálčanom 0:3 (-21, -19, -23).

Slovenskí reprezentanti v treťom sete zmazali štvorbodové manko (16:20) a vyrovnali na 22:22, záver však nezvládli a nevynútili si pokračovanie.

Ďalší program D-skupiny:

piatok 9. 6.: Fínsko - Čína (17.00)

sobota 10. 6.: Čína - Slovensko (14.00), Fínsko - Austrália (17.00)

Austrálčania sa Slovákom revanšovali za minulotýždňovú prehru 1:3 z popradského turnaja B-skupiny. Slováci si v Helsinkách ešte zmerajú sily s Číňanmi (sobota, 14.00 h).

Nový tréner SR Andrej Kravárik inkasoval druhú prehru od minulotýždňového prevzatia funkcie, pre jeho zverencov to bol druhý neúspech v sérii v celkovo piatom stretnutí v tohtoročnej Svetovej lige.

Slováci boli na minulotýždňovom popradskom turnaji B-skupiny stopercentní; postupne zvíťazili nad Japoncami (3:0), Austrálčanmi (3:1) aj Portugalčanmi (3:0).

Zároveň boli po úvodných turnajoch, teda tretine programu, na čele 12-člennej II. divízie pred Slovincami a Turkami. Po dvoch neúspechoch v Helsinkách Slováci klesli na druhú priečku, lídrami II. divízie sú Slovinci.

Kravárikových zverencov po turnaji v Helsinkách čaká ešte turnaj I-skupiny v holandskom Haagu (16. - 18. júna, súperi Holandsko, Česko a Kórejská republika).

Na Final Four II. divízie do austrálskeho Gold Coast (24. - 25. 6.) postúpia tri mužstvá s najlepšou bilanciou po odohraní základnej fázy. Austrália ako organizátor má istú účasť.

Svetová liga volejbalistov 2017 - II. divízia - základná fáza - D-skupina - Helsinki (Fín.) - piatok:

Slovensko - Austrália 0:3 (-21, -19, -23)

/84 minút, 612 divákov/

Zostava a body SR: Zaťko, Lux 9, Kohút 3, Mlynarčík 15, Kriško 4, Ondrovič 2, liberá Turis, Ogurčák a Paták (Bencz, Palgut 3, Prešinský 2, Chrtiansky 1)

Hlas (zdroj: svf.sk):

Andrej Kravárik (tréner SR): "Okrem prehry sme, žiaľ, prišli o ďalších dvoch zranených hráčov - Turisa a Zaťka. Turis si poranil zápästie a Zaťko si počas blokovania privodil zranenie prsta. Výsledok však ovplyvnilo nedodržiavanie taktických a technických pokynov, ktoré sme si pred zápasom dali. Bojovnosť sa chlapcom nedá uprieť, ale nedokázali sme reagovať na dobrú hru Austrálie. Nedokázali sme zatlačiť súpera podaním, naopak, na servise sme robili veľa chýb. V každom sete sme doťahovali náskok súpera, pokúsili sme sa o zvrat v treťom, ale nepodarilo sa nám to. Austrália nehrala zďaleka tak dobre ako na popradskom turnaji, na našu smolu sme tu opäť ťahali za kratší koniec. Treba zmobilizovať sily a v sobotu sa pokúsime proti Číne o čo najlepší výkon, aby sme z tohto turnaja odchádzali s nejakými bodmi."

Domov»Halové športy»Volejbal»V Poprade iba vyhrávali. Slováci v Helsinkách prehrali druhýkrát po sebe