Tretiu etapu na Okolo Slovenska vyhral Mugerli, celkovým lídrom ostal Tratnik

Matej Mugerli vyhral tretiu etapu na Okolo Slovenska.
Matej Mugerli vyhral tretiu etapu na Okolo Slovenska. (Autor: SITA)
SITA|10. jún 2017 o 19:18

Zo slovenských cyklistov je naďalej najlepší Patrik Tybor.

TRNAVA. Víťazom tretej etapy na 61. ročníku cyklistických pretekov Okolo Slovenska z Nitry do Trnavy (222 km) sa v sobotu popoludní stal Slovinec Matej Mugerli z kontinentálneho tímu Amplatz-BMC.

Mugerli strávil dlhé kilometre najdlhšej etapy v úniku a napokon ho dotiahol do úspešného konca. Už 35-ročný Slovinec mal v cieli náskok siedmich sekúnd pred Čechom Josefom Černým, po tretie miesto si došprintoval líder celkového poradia Slovinec Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice).

Zostávajúci program 61. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska:

11. júna:

Trnava - Trnava - 4. etapa (152,5 km)

- 3 rýchlostné prémie

Slováci sa v koncovke etapy medzi najlepších nepresadili. Najlepší z nich Patrik Tybor (Dukla Banská Bystrica) skončil na 24. mieste, Marek Čanecký z tímu Amplatz-BMC bol tridsiaty. Obaja zaostali o osem sekúnd za víťazom.

Lídrom pretekov pred nedeľňajšími záverečnými trnavskými okruhmi (152,5 km) zostal Tratnik s náskokom 18 sekúnd pred Čechom Josefom Černým. Tratnik je aj vedúcim mužom bodovacej súťaže.

Už istým víťazom vrchárskej súťaže a držiteľom bodkovaného dresu je Čech Daniel Turek (Israel Cycling Academy), najlepším Slovákom je stále Tybor.

Celkový víťaz na Okolo Slovenska bude známy v nedeľu 11. júna v historickom centre Trnavy. V hre je 738 bodov do rebríčka UCI a tiež finančné odmeny v sume 30 455 eur. Celkový víťaz získa prémiu 3000 eur, víťaz každej etapy sa môže tešiť na 1300 eur.

28.Marek ČaneckýSRAmplatz-BMC+ 51 s

Domov»Cyklistika»Tretiu etapu na Okolo Slovenska vyhral Mugerli, celkovým lídrom ostal Tratnik