Francúz Raphael Varane dostáva červenú kartu, jeho tím ale Anglicko napokon zdolal. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. jún 2017 o 23:24

Pozrite si súhrn utorňajších prípravných futbalových stretnutí.

BRATISLAVA. Futbalisti Brazílie zvíťazili v utorkovom prípravnom stretnutí v Melbourne nad domácou Austráliou suverénne 4:0. V Singapure sa predstavila Argentína, ktorá s domácim výberom nemala veľké problémy a zvíťazila 6:0.

V Oslo sa stretli severskí rivali Nóri so Švédmi. Domáci na konci prvého polčasu išli do vedenia, hráči Švédska ale v 81. minúte vyrovnali na konečných 1:1.

Rumuni v Kluži privítali juhoamerického šampióna Čile a vyhrali 3:2. Úradujúci šampión Copa America síce rýchlo viedol 2:0, ale domáci do polčasu znížili a hostia krátko na to prišli o vylúčeného stredopoliara Interu Miláno Garyho Medela.

To domáci využili v druhom polčase a dvoma gólmi otočili vývoj.

Pozrite si najzaujímavejšie momentky zo stretnutia medzi Rumunskom a Čile: fotogaléria

13.6.2017

V španielskom Getafe Kolumbia deklasovala Kamerun pripravujúci sa na Pohár federácií FIFA 4:0.

V drese hostí dostal v 47. minúte červenú kartu Robert Ndip Tambe zo Spartaka Trnava, do druhého polčasu naskočil obranca Ernest Mabouka z tímu majstrovského MŠK Žilina.

V Paríži sa v súboji rivalov Francúzska a Anglicka hral zaujímavý zápas, v ktorom sa zrodila výhra domácich 3:2. Angličania sú lídrom kvalifikačnej F-skupiny o postup na MS 2018, ktorej súčasťou je aj Slovensko.

Pred zápasom na Stade de France zneli tóny svetoznámej pesničky "Don't Look Back in Anger" od britskej skupiny Oasis. Francúzska futbalová federácia (FFF) si takýmto spôsobom uctila nedávne teroristické útoky v Londýne a Manchestri.

Pred samotným hvizdom odznela anglická hymna, aktéri si urobili spoločnú fotku a uctili si obete minútou ticha.

V hľadisku nechýbali ani francúzsky prezident Emmanuel Macron a britská premiérka Theresa Mayová.

Pozrite si najzaujímavejšie momentky zo stretnutia medzi Francúzskom a Anglickom: fotogaléria

14.6.2017

Prípravné zápasy:

Singapur - Argentína 0:6 0:2)

Góly: 25. Fazio, 31. Correa, 60. Gomez, 74. Paredes, 90. Alario, 90.+3 Di Maria

Austrália - Brazília 0:4 (0:1)

Góly: 1. a 90.+3 D. Souza, 62. T. Silva, 75. Taison

Pozrite si najzaujímavejšie momentky zo stretnutia medzi Austráliou a Brazíliou: fotogaléria